Recommended Posts

kupio sam el podizace i dobio sam sledece :

DSC00623.jpg

kako da to povezem da radi?

odakkle da vucem struju,dali ima vec neko predvidjeno mesto?primetio sam da prekidaci nisu isti i da na jednom ima osvetljenje a na drugom nema

ja sam povezivao nesto i desni nije problem povezati + - i izlaz na motor,dali da povezem samo na kontakt?

dok levi ima vise kablova,probao sam na braon i crvenu da dovezem - i +

crveno belu na kontakt braon sa prekidaca na minus i ljubicastu i crnu na motor i to radi,e sada me intresuje dali mi treba jos nesto?ili dali da crveno belu vezujem na kontakt ili ima negde gde ima + sa zadrskom recimo posle gasenja auta neko vreme da bih mogao da zatvorim prozor.ako je neko radio ovo bio bih zahvalan za pomoc

ovako sam povezivao desni

DSC00624.jpg

a ovako levi

DSC00626.jpg

ovo je modul na levom motoru

DSC00628.jpg

ako neko ima neku semu ili nesto od pom0ci bio bi zahvalan

Link to post
Share on other sites

Jedan podizac ti je starog, a jedan novog tipa, Ovaj sa zadnje slike ima mikro prekidac koji je vezan za zatvaranje i otvaranje vrata, kada zatvoris-otvoris vrata on spusti staklo 2 cm da bi se lakse zatvorila vrata, trenutno mi nisu tu seme, ali ako niko do veceras ti ne postavi ja cu :)

Link to post
Share on other sites

meni treba prekidac kao sto je ovaj na slikama sto je uboden u beli dzek.Kupio sam neki,ali je pogresan,znaci treba mi ovaj za desna vrata,ako neko ima neka pomaze

Link to post
Share on other sites

covek koji mi ih je poslao kaze da su skinuti sa istog auta,,,a kako se povezuje taj prekidac?za otvaranje i zatvaranje,ja nisam uspeo da pronadjem,probao sam samo i radi jedino u kombinaciji koju sam napisao.....dali se moze ubaciti osvetljenje u stari tip prekidaca?

Link to post
Share on other sites

imam ovo uputstvo,i pregledao sam sve sheme ali se ne snalazim,jako su mi komplikovane nazalost,ovaj desni cu povezati najobicnije je,ali ovaj levi mi malo pravi problem,u stvari moze se povezati kao sto sam napisao ali bih da ispostujem bar da povezem onu pobudu,ili bar da mogu da zatvorim prozor neko vreme posle gasenja auta,dali ovaj novi tip ima mogucnost otvaranja ili zatvaranja automatskog,ako recimo zadrzim prekidac?

Link to post
Share on other sites

to jeste sve sa istog auta,valjda su tako proizvodili i ugradjivali...

i ja sam kupio iste takve podizace,leva vrata imaju cetiri opcije(malo gore dole i automatski do kraja gore dole),a desna vrata imaju samo gore dole...

Link to post
Share on other sites

ok hvala,proucicu malo bolje,mada kod mene nema ovoliko zica,jedino mi nije jasno vezivanje zice crveno bele,jer je na semi prikazano da ide na stalan +,u tom slucaju prozori ce raditi i kada nije na kontaktu?

kada postavim mehanizme,razmisljacu onda o problemima:)

Link to post
Share on other sites

jel bi mogao da pitas tog od koga si kupio podizace,dal ima da proda takav prekidac kao kod tebe za desna vrata,znaci taj sto se ubada u veliki beli dzek...javi mi

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

dok su jos podizaci napolju nebi bilo lose da odvrnes ta 4 sarafa poklopca rotora i svuces ga i malo ocistis iznutra rotor i unutrasnjost oko magneta (ja sam oprao sve s WD40) da nebi kasnije imao problema. I pazi kad vracas pokopac da ga ne okrenes za 180stepeni inace ce ti se prozori zatvarati kad budu trebali da se otvaraju i obrnuto :D

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

napred sam povezao jos odavno ali nemam nikakve programe samo gore dole

e sada sam kupio zadnje podizace i imam problem

dobio sam prekidace i motore i instalaciju iz vrata.

e sada kako na motorim aima samo dva kabla ,znaci nema na njima elektronika ni releji,kao na prednjem levom

kako da sada to povezem da radi?sta mi je potrebno i dali neko ima neku relativno prostu semu ili tako nesto?

pisalo je da ide sve komplet,ali ocigledno da nesto nedostaje

hvala

dobio sam ovo

DSC_0071.jpg

Link to post
Share on other sites

napred sam povezao jos odavno ali nemam nikakve programe samo gore dole

e sada sam kupio zadnje podizace i imam problem

dobio sam prekidace i motore i instalaciju iz vrata.

e sada kako na motorim aima samo dva kabla ,znaci nema na njima elektronika ni releji,kao na prednjem levom

kako da sada to povezem da radi?sta mi je potrebno i dali neko ima neku relativno prostu semu ili tako nesto?

pisalo je da ide sve komplet,ali ocigledno da nesto nedostaje

hvala

dobio sam ovo

DSC_0071.jpg

p.s. chemu sluzi onaj prekidac na sredini sa leve strane?

Link to post
Share on other sites

skontao sam da je onaj prekidac za "child lock"

gledao sam malo seme i kontam da mi treba neki relejni modul,ali me intresuje dali neko tacno zna kako da povezem i sta mi nedostaje

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

imam problem a vidim da se i ovde diskutuje oko podizaca.

desava se sledece.

Izgori mi osigurac od spustanja i podizanja prozora dok je auto zatvoren. Cim otvorim vrata onda mogu i da spustam i da podizem.

prekidace sam otkacinjao i isto se desava. gde moze biti problem od cega da krenem sa ispitivanjem?

Nadam se da sam objasnio moj problem.

Link to post
Share on other sites

moguce da su se ostetile zice koje vode u vrata,otkacinji redom dzek sa svakih vrata pa vidi da li i onda gori osigurac,kada prestane onda trazi problem u tim vratima tj u dzeku ili kablovima koji vode do vrata kroz onu gumu

Link to post
Share on other sites

nisam se bavio time kisa mi je, vazno da si me uputio sta da gledam pa cu da pokusam cim vreme malo bude bolje ne mogu da se kvasim, naravno napisacu sta sam radio i kako je proslo

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

danas sam sve prekontrolisao, kad kazem sve mislim na instalaciju u stubovima prednjih vrata i sve je ok. na kraju sam otkacio prekidac onaj na srednjem stubu vozacevih vrata gde se vrata zatvaraju. otkacio sam dzek sa dela gde se vrata zatvaraju, stavio osigurac od 5a na mesto gde treba da stoji u kutiji sa osiguracima i radi, tj ne gori osigurac vise. ono sto sam iszgubio je samo da se uppali unutrasnje svetlo kad otvorim vozaceva vrata, ostalo sve funkcionise. ne znam sta bi mogao biti problem ali kao sto rekoh, otkacen prekidac i podizaci rade, mogu reci da je problem resen

Link to post
Share on other sites