Recommended Posts

ventil sa selenoidom koji se koristi kao glavni ventil za plin (bez filtera naravno) ugradis i onda na prekidac imas kontrolu razdvajanja..prepostavljam da je rijec o kockici.....jedna cijev ide nazad samo....

ako te to mrzi onda lijepo uzmes WD40 sa cjevcicom i kad ces paliti gume naspricas diskove sa WD i deri kuuuuumeeeee

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

ventil sa selenoidom koji se koristi kao glavni ventil za plin (bez filtera naravno) ugradis i onda na prekidac imas kontrolu razdvajanja..prepostavljam da je rijec o kockici.....jedna cijev ide nazad samo....

ako te to mrzi onda lijepo uzmes WD40 sa cjevcicom i kad ces paliti gume naspricas diskove sa WD i deri kuuuuumeeeee

Objasnio covek :D

Link to post
Share on other sites

Objasnio covek :D

Pitam da li je to neko probao jer me zanima da li ventil može da izdrži taj pritisak.Znam da je pritisak plina u boci negde oko 6 bar ali ne znam koliki je pritisak u kočionom cilindru pa da ne dođe do curenja ili do pucanja, da ne bih izginuo negde eventualno uletim u neku vodu a "neznam se kupan" :)

Veltil za plin je stalno zatvoren a kad dobije struju on otvori.Da li neko zna od čega mogu da uzmem el. mag. ventil koji je stalno otvoren a koad dobije struju da bude zatvoren i u koji mogu da ušrafim cev(holender od cevke)a da ne moram da pravim reducire zbog konusa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...