Recommended Posts

Potrebne su mi neke informacije u vezi sa K&N filterima. Imam ga ugradjenog na svom novom autu 318i E30 (M40). Već sam našao na forumu da korišćenje filtera koji nisu fabrički ne mora da šteti protokomeru. Pošto vozim na plin,zanima me koliko to godi,ili šteti motoru,kako utiče na potrošnju (pogotovo plina),da li se time dobija nešto na snazi? Kako i kad ga menjati,ili ispirati.

Ne znam da li je pitanje na mestu,ali sam ipak BMW početnik :)

Link to post
Share on other sites

KN i plin generalno ne idu bas najbolje ali i ne mora da znaci ima razlicitih iskustava tako da.....

Kopaj malo po forumu siguran sam da negde ima tema sa kn filterima pa ces sigurno naci iskustva drugih.

Link to post
Share on other sites

morace se plin stelati na novo,vjerovatno nece raditi nikako dok se ne postela,ali da se moze....

Link to post
Share on other sites
morace se plin stelati na novo,vjerovatno nece raditi nikako dok se ne postela,ali da se moze....

Hvala na odgovoru. Auto,barem za sada radi kao sat,lepo pali,lepo vuče. Čisto me je uopšteno interesovalo. Ne bih dirao ako ne smeta.

Link to post
Share on other sites
KN i plin generalno ne idu bas najbolje ali i ne mora da znaci ima razlicitih iskustava tako da.....

Kopaj malo po forumu siguran sam da negde ima tema sa kn filterima pa ces sigurno naci iskustva drugih.

Hvala Zorane,pročešljaću malo :)

Link to post
Share on other sites

K&N filter mora da uvlaci hladan vazduh(znaci da ti ne stoji negde blizu motora gde bi mogao da uvlaci vruc vazduh)

sa njim mozda dobijes i neku "snagu"(samo ako uvlaci hladan vazduh)a ako ti uvlaci vruc vazduh onda gubis na snazi...

Link to post
Share on other sites

Kakv bre KN filter. To su smo price za malu decu. Ovo sto se kod nas prodaje je tesko sranje, a jos u kombinaciji sa plinom, katastrofa. Jedino se dobija zvuk i nista vise, tj. ono rezanje kada se da gas. Pre 6-7 godina sam to radio i dao lepe pare za filter i nista. Za auto samo air box.

P.S. To je moje misljenje...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

e ovako,hteo sam ubaciti kod mene KN filter,ali mi je majstor rekao da KN filter ne moze da ide na motor koji se vozi na plin,no medjutim juce vidim jugica nabudzenog do jaja,sa fijatovim motorom 1,6i,105KS,2 bregaste itd,lik ga vozi na plin i ima KN filter i kaze da nema nikakvih problema u kombinaciji plin + KN filter.sad mene interesuje,dal ja mogu da ubacim kod mene KN filter,neko objasnjenje kako da ga ubacim ako mugu,kako nastelovati karburator ili sta se vec sve steluje i koje su prednosti i mane u kombinaciji plin+KN i benzin+KN??? hvala u napred na svim korisnim odgovorima :e30:

Link to post
Share on other sites

Ljiljo, sve dok ti koristis pretrazivac za druge, bice ovakvih tema po hiljaditi put

Cak je i M54 utihnuo kad je video da sve treba po pet puta da pise

Otupe ljudi, pa ili ne daju vise savete ili jednostavno pocnu da zezaju i teraju do apsurda

Link to post
Share on other sites

Imam vise varijanti za odgovor: :)

1. nemojte samo da mi vas dvojica otupite, bicu stvarno nesrecna jaaakooo...

2. OK...znaci, nemamo vise o cemu da pricamo ovde...a ni sire...

3. u vecini slucajeva, nakon datih linkova, i ako nema neke sadrzajnije price, ove se teme zakljucavaju – a posle brisu..

i jos...

4. Vector, batali KN filtere, dobijamo grdnje...:)

Link to post
Share on other sites

Imam vise varijanti za odgovor: :)

1. nemojte samo da mi vas dvojica otupite, bicu stvarno nesrecna jaaakooo...

2. OK...znaci, nemamo vise o cemu da pricamo ovde...a ni sire...

3. u vecini slucajeva, nakon datih linkova, i ako nema neke sadrzajnije price, ove se teme zakljucavaju – a posle brisu..

i jos...

4. Vector, batali KN filtere, dobijamo grdnje...:)

ok ljiljo,poslusacu te,al ne mogu jos uvek da sakrijem svoje odusevljenje :pilot: :e30: juce sam bio tu u jednom mestu u okolini,otvorio prozore,pustio muziku i uzivao u voznji vracajuci se kuci,kad od jednom cujem da mi nesto opasno sikce iza ledja,kao neki djavolji turbo,bacim pogled u retrovizor,kad ono yugic,pomislih da sam lud,ja dam gas,on gas i svo vreme mi je zalepljen od pozadi,ja opet gas,on opet gas i ne mogu da ga se otresem,dam ja sva 4,zaustavim coveka,sva sreca ispostavilo se da je momak iz mog mesta i znamo se iz vidjenja.da skratim pricu,na kraju smo otisli na pice i morao sam da pogledam to cudo.ljudi to ima samo yugicevu skoljku,ostalo je sve CUSTOM MADE ili ti rucna izrada.odusevio sam se,.....ebeni yugic ima 15ks i 12kw vise nego moj bimer,200cm3 manje,doslo mi da placem od muke :( :blink:

Link to post
Share on other sites

Skini filter za vazduh pa ga probaj tako provozati pa ces odmah znati kako ce se ponasati i sa sportskim filterom... Usustini, sa plinom koji radi na venturi principu, u 95% slucajeva ga je tesko nastelovati, ponekad i ne moguce, u odredjenoj meri se olaksava ako se filter zameni sa pecurkom koja se izmesti sto dalje od mesaca za plin... Usustini neces nikad dobiti ono sto bi trebao, da bi barem nekog smisla imalo staviti sportski filter (sem zvuka), potrebno mu je dovesti sto vise hladnog vazduha, sto mu opet na plinu nikako ne odgovara pa ce onda da vuce vruc vazduh iz motornog prostora sto opet ne odgovara ako vozis na benzin... Ah, ti Yugici su bas zajebani :dance3:

Link to post
Share on other sites

zakljucak:ne stavljati KN filter,a yugo je yugo,vozio sam zastavu i nebi vise seo u nju,osim ako moram i to pod uslovom da ne vozim ja,ali jbg uvek se odusevim kad vidim da se neko potrudio oko necega,nesto napravio i da to stvarno radi.hm,moracu da razmislim o nabavci 3.5 motora,pa cu i ja da imam "badjim" turbo :preved:

Link to post
Share on other sites

zakljucak:ne stavljati KN filter,a yugo je yugo,vozio sam zastavu i nebi vise seo u nju,osim ako moram i to pod uslovom da ne vozim ja,ali jbg uvek se odusevim kad vidim da se neko potrudio oko necega,nesto napravio i da to stvarno radi.hm,moracu da razmislim o nabavci 3.5 motora,pa cu i ja da imam "badjim" turbo :preved:

3,5 :D o tome i ja razmisljam haha nema nam druge

Link to post
Share on other sites