Recommended Posts

kada vozim preko 3000 obrtaja u bilo kojoj brzini desava se da kvacilo dobije prazan hod za trecinu i tek dole pocinje da "hvata", na manjim obrtajima se to vrati i sve je ok

interesuje me vase misljenje da li je gornji cilindar ili mozda vazduh u sistemu???

e34 m50 1990god

Link to post
Share on other sites

ma i meni se desilo jednom to isto, pre par godina pa sam menjao gornji, ali je bilo samo puf i ostadoh bez kvacila, a sada me malo buni ova situacija.........

Link to post
Share on other sites

Hoce i kad se bas ugreje cilinder da zeza,kako ti se ujutru ponasa?ako je ujutru ok,a kad se uugreje pocne da zeza pri kraju je i bolje menjaj nego da te ostavi negde.

Link to post
Share on other sites

zamenjen cilindar i dalje se isto ponasa...........problem je postao misterija i za mehanicara..............znaci na vecoj brzini, 130-140-150, pri vecem broju obrtaja, sve vise i vise propada kvacilo i skoro da izgubi "druk", kad pustim gas i smanjim brzinu sve se vrati i ponasa normalno

ako je neko imao slican problem neka pomogne...............

Link to post
Share on other sites

Ajde mozda da lupim ali nema veze mozda je i tako,Donji cilindar koji se nalazi na zvonu menjaca mozda pri vecim brzinama a samim tim i vecim obrtajima menjaca se pregreje i izgubi svoje svojstvo.

Da ti mozda menjac nije bez ulja pa se pregreje i tu temperaturu prenese na cilindar,a kad usporis on se malo ohladi taman toliko da cilindar ne zeza.

Neznam sta drugo bi moglo da utice na to da on pri malim brzinama i obrtajima radi odlicno,a kad pocnes da ga peglas otkazuje. :D

Link to post
Share on other sites

ma otkud znam, pocinje da me nervira.......kaze ovaj mehanicar da promenimo ulje i da "produvamo" creva...............pre ce biti da je ulje lose jer nije menjano bar koliko ga ja vozim, a to je 3 godine................drugi mi pak kazu da je moguce da se crevo negde zeznulo pa ne propusta dovoljno ulja.............videcu ovih dana................

Link to post
Share on other sites

a nelogicno mi je za donji cilindar, pustao bi ulje negde valjda..............a sto se tice gornjeg, prvo sam menjao samo gumice a onda promenio i ceo cilindar, jeste polovan ali je nemoguce da ni jedan ne valja i da daje totalno iste simptome

Link to post
Share on other sites

Ne bih da baksuziram, ali cim to zavisi od brzine nema sta da bude u sistemu pedala-cilindar gornji-cilindar donji..

nego nesto u samom kvacilu, lamela, korpa i druk lezaj... iz nekog razloga kad se sve to vrti brze nesto nije u redu, najpre korpa...

Mozda lupam, ali ko zna :D

Link to post
Share on other sites

razmisljao sam da nije korpa, ali nemoguce je da korpa ima tolikog lufta, nenormalno bi se auto treso, pri polasku, na nekim brzinama...............mada, otkud znam.....................nista ne malerises, sta god da je moram da resavam.........ne mogu uvek da vozim samo do 120kmh

Link to post
Share on other sites

Druze ja sam imao problem sa donjim cilindrom,propisao je a nigde nije pojavio ulje,dok nije napunio zvono menjaca uljem i dok nije pocelo iz zvona da kaplje.Zato ti kazem da mozda nije taj cilinder problem.

Link to post
Share on other sites

Pa ti si rekao da ga skoro totalno i izgubis?

Aj isteraj ga na put i opleti ga dobro dok ne pocne to da ti se desava,pa stani,zavuci se ispod auta i pipni menjac i taj cilinder,cisto da vidis u kojoj meri je vruc,mora da bude vruc ali probaj da primetis razliku BRZA-SPORA voznja.

Jesi gledao ulje u menjacu?

Ako kazes da je sve normalno sa setom kvacila,i da si 100% siguran u gornji cil,ostaje sumnja na donjem,ja neznam sta drugo moze da izazove takav problem kvacila.

Link to post
Share on other sites

gledaj, kad vozim normalno, sve je ok, onda nagazim npr 150kmh i kvacila skoro nema, onda opet smanjim brzinu i sve je ok............desava se to isto npr i u cetvrtoj na 4-5000 obrtaja i u trecoj, ali uvek kad pustim gas sve se vrati u normalu................ulje nigde ne gubi, a da je donji izgubio bi bar malo ulja...............

Link to post
Share on other sites

Necu da te ja nagovorim da skidas menjac, ali razmisli sam... :rolleyes:

Sistem pedala-cilindri ti je cista hidraulika, malo klipova i tecnosti, i nema smisla da zavisi od brzine, zar ne?

A ostatak kvacila je ono sto se vrti i zavisi od broja obrtaja...

Nemam sad nesto mnogo iskustva, ali pretpostavljam...

Uostalom, pozovi Klinika, pozovi jos neke majstore, mozda nadjes nekog ko se sreo sa tim problemom ;)

Link to post
Share on other sites

ma nemoj pogresno da me shvatis, ako treba skidacu i menjac, bitno mi je da resim to.............ali svi mehanicari koji su upoznati sa ovim problemom kazu da nema sanse da je do seta kvacila, tj. moze da bude problem ali bi onda bilo niz dodatnih stvari koje bi obavezno primetio..............

Link to post
Share on other sites

Pa da ja sam zaboravio da ti kazem da postoji mogucnost da i kad crkne cilindar ne gubi ulje,jer ona brisajuca gumica i dalje radi svoj posao, a ona sto gura prosvira.

Ok bitno je da si resio problem.

Link to post
Share on other sites