Obican dizel D2 ili eurodizel


Recommended Posts

Aj sad mi recite koja razlika.

Znam da je euro cistiji i manje mastan, mirnije ti radi motor, ali ima li jos kakve razlike.

Oseca li se to u radu motora, paljenju, ubrzanju, max brzini itd.

Ne zanima me strucan odgovor tipa ovaj ima manje parafina itd, vec prosto receno, sta se dobija, ako se ista dobije prelaskom na euro.

Link to post
Share on other sites

ja vozim golfa trojku turbo dizela i sipam D2 non stop i evo nemam nikakvih problema, sve zavisi koji auto je u pitanju dakle ako je neka novija generacija motora recimo neki euro 3 motor onda morash da sipash eurodizela a ako nije onda cepaj D2 i uzivaj

Link to post
Share on other sites

ja vozim golfa trojku turbo dizela i sipam D2 non stop i evo nemam nikakvih problema, sve zavisi koji auto je u pitanju dakle ako je neka novija generacija motora recimo neki euro 3 motor onda morash da sipash eurodizela a ako nije onda cepaj D2 i uzivaj

Ma D2 i trosim, nego me cisto zanima ima li ikakve razlike, mada sumnjam.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

ja sam pre mesec dana poceo da sipam eurodizel, posto su mi dizne lose usjutru kada (jedva) upalim dimi kao blesav sama nafta smrdi.. motor trese dok ne postigne neku normalnu temperaturu, tako nije ni zimi drhtao.

sada auto pali sa losim grejacima i diznama kao da su dizne nove... bolje ubrzava, motor se ne cuje...

jedina mana eurodizela je sto je posniji od d2, tako da ja jednom u mesec dana kada sipam napravim mesavinu 20l nafte i 0.5l ulja da bi se bosh pumpa podmazivala bolje... citao sam na nekim forumima da tako ljudi rade.

ima na omv.co.yu tacno objasnjeno zasto je euro bolji od d2

Link to post
Share on other sites
Aj sad mi recite koja razlika.

Znam da je euro cistiji i manje mastan, mirnije ti radi motor, ali ima li jos kakve razlike.

Oseca li se to u radu motora, paljenju, ubrzanju, max brzini itd.

Ne zanima me strucan odgovor tipa ovaj ima manje parafina itd, vec prosto receno, sta se dobija, ako se ista dobije prelaskom na euro.

dobija se ono što sam ti rekao kad smo sedeli u amfori :blink: zato se ne zajebavaj sa tim

Link to post
Share on other sites
dobija se ono što sam ti rekao kad smo sedeli u amfori :blink: zato se ne zajebavaj sa tim

sta se dobija, reci meni da znam ako gresim sa euro da vracam na staro...

Link to post
Share on other sites

dobijaš trošak za drugu pumpu jer će je eurodizel s..... jako brzo

to ne pričam napamet znam ljude kojima se to desilo i to sa mnogo manje osetiljivim pumpama nego što je na bmw-u

ja imam eurodizel kod čoveka od koga uzimam gorivo samo za koji dinar skuplji od D2 ali ga nikada nisam sipao niti mi pada na pamet da se sa tim zajebavam

Link to post
Share on other sites
a moze li se sta dobiti da mesam euro i d2 npr pola pola ili da se definitivno vratim na d2

moja preporuka je da se vratiš na D2 i ne razmišljaš

nisam siguran da ćeš mnogo dobiti miksovanjem

Link to post
Share on other sites

pa vidi ovako, kao shto sma vec ranije rekao za automobile koji nemaju euro 3 motor sipash iskljuchivo D2 , a za one koji imaju euro 3 i noviji motor sipash euro dizel a sad jedino zimi mozesh da se nebi smrzla nafta da meshash pa da u D2 dodash pomalo eurodizela

Link to post
Share on other sites
pa vidi ovako, kao shto sma vec ranije rekao za automobile koji nemaju euro 3 motor sipash iskljuchivo D2 , a za one koji imaju euro 3 i noviji motor sipash euro dizel a sad jedino zimi mozesh da se nebi smrzla nafta da meshash pa da u D2 dodash pomalo eurodizela

ja sam prošle zime na rezervoar sipao 20l e.dizela kad se zeznem pa ne kupim aditiv tako da se jedino za to slažem u svim drugim slučajevima ne sipati

Link to post
Share on other sites
dobija se ono što sam ti rekao kad smo sedeli u amfori :blink: zato se ne zajebavaj sa tim

Ma id bre u k....

Pa tada bila sa nama i Mackica, a ja sam te cuo u pm :girl_cray2:

Link to post
Share on other sites
Ma id bre u k....

Pa tada bila sa nama i Mackica, a ja sam te cuo u pm :girl_cray2:

e jbg onda moramo da ponovimo ali bez nje da bi čuo :blink:

Link to post
Share on other sites