Molim savjet sto uciniti??


Recommended Posts

Radi se o felgama 17", ET13, 8,5J i gumama 225/45/17 - dakle u cemu je problem- u tome sto to sve stoji na mom E36 320i, dakle muci ga ovaj ET13 gdje mi sada guma viri izvan rubnjaka i nije problem sve dok netko ne sjedne iza, tada se naravno auto spusti i struze mi guma po rubnjaku :preved: moje pitanje je: koji mi je najbolji nacin da to rijesim? da li bi dobio sta ako bi stavio gume dimenzija 205/40/17 ili cak 195/40/17?? da li bi se guma dovoljno uvukla da ne struze? jel ima neko trece rjesenje osim promjene felgi (ove su mi najljepse za moj bimmer) i osim prosirivanja rubnjaka sto mislim da je jako veliki posao i dosta upitan kako se to sve na kraju kvalitetno napravi!?

evo kako to izgleda sada :

ovdje se dobro vidi koliko to sada viri van

img0092wj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

oznacio sam crveno koliko je do sada guma se istrugala od rubnjak kada bi netko sjeo na zadnje sjediste!!

dddddddddddz.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
Prosiri rubove ako ti se BAS toliko svodjaju te felne... Ako ne, prodaj ih i kupi neke sa ET od 35 do 48.. Te felne su od petice verovatno

da od petice su ali ne bi ih mijenjao, jedino za iste sa vecim ET-om ali gdje to naci!ne znam da li bi dobio sta da uzmem gume 205/40/17!!

Link to post
Share on other sites

nabi ti preporucio da stavljas mnogo uske gume kao sto kolega rece mozes se pozdravit onda s felgama a i zbog nekih drugih razloga. naveo si sve moguce opcije da ih ne zelis tako da ti nista ne ostaje drugo heheh...mozda neko tokarenje felgi ali to je jako zajebano da se odradi savrseno ai smanjijes nosivu debljinu felge pa nebi preporucio mada sam cuo da i to rade...ja bi ti preporucio da uradis lubove malo da se prosire tako ti ostaju te gume, i dobro izgleda auto tako sa velikim rasponom. mislim da ima jos opcija s granicnicima za amortizere al onda nebi isli citavom svojom putanjom tako reci pa bi ti udarali u te granicnike znaci bilo bi neudobno tako da se izrazim :preved:

Link to post
Share on other sites

prednji tockovi isto vire dosta ali s njima nemam nikakvih problema, ne grecaju nigdje.znaci trebao bi prosiriti i prednje rubnjake ako vec sirim i zadnje.joj najbezbolnije je cini mi se prodati ove pa kupiti iste takve sa vecim et-om! a auto izgleda ovako bas onako "nabildano" :preved:

Link to post
Share on other sites

Mogao si staviti neku sliku da vidimo te felne :preved:

A ovo ti je opasno u svakom pogledu, uleti stotkom u vecu krivinu ima garant da ti ocese rub i baci zadnji kraj.. ne daj boze naravno...

Ima jos jedno kompromisno resenje :D

Stavi za 1-1.5cm vise i tvrdje opruge, onda nece da leze na rub.. znam da taj razmak pogotovo na E36 ne izgleda bas lepo, ali sta ces..

A mozes i drugo, da probas sa onim gumama koje se stavljaju izmedju namotaja opruge, ali treba da nadjes prave, tako bi ga malo odvojio i sprecio "ljuljuskanje"...

Link to post
Share on other sites
Mogao si staviti neku sliku da vidimo te felne :preved:

A ovo ti je opasno u svakom pogledu, uleti stotkom u vecu krivinu ima garant da ti ocese rub i baci zadnji kraj.. ne daj boze naravno...

Ima jos jedno kompromisno resenje :D

Stavi za 1-1.5cm vise i tvrdje opruge, onda nece da leze na rub.. znam da taj razmak pogotovo na E36 ne izgleda bas lepo, ali sta ces..

A mozes i drugo, da probas sa onim gumama koje se stavljaju izmedju namotaja opruge, ali treba da nadjes prave, tako bi ga malo odvojio i sprecio "ljuljuskanje"...

Ma nikakve specijalne felge sto ne vidjate cesto samo meni najljepse za e36 - brock b1!

Znam da je opasno, toga se i najvise bojim i stalno mi je to na pameti!za te gume sam vec cuo i prvo sto sam pomislio napraviti je to, iako nisam to nikada vidio kako to izgleda.navodno ta guma sprijecava da amortizer ide prema dole.jedino sto s time auto postaje "tvrd" gdje se to moze kupiti i kako to izgleda uopce?jel ima kakav link?cini mi se kao najlakse i najjeftinije rijesenje!

Link to post
Share on other sites

jesi pokusao kombinirati sa nekim tvrdjim oprugama i amortizerima ?

a te gume mozes na ebay kupiti ako imas nekoga dodje max 10 eura kutija sa desetak komada tih guma

Link to post
Share on other sites
jesi pokusao kombinirati sa nekim tvrdjim oprugama i amortizerima ?

a te gume mozes na ebay kupiti ako imas nekoga dodje max 10 eura kutija sa desetak komada tih guma

nisam probao druge amortizire iako mislim da bi i tu dobio dosta jer pitanje je u kakvom su mi stanju amortizeri!mislim da cu kupiti manje dimenzije gume i kupit cu na e bayu te gume sto idu na opruge pa cu probati kombinirati!

Link to post
Share on other sites
Ma nikakve specijalne felge sto ne vidjate cesto samo meni najljepse za e36 - brock b1!

Znam da je opasno, toga se i najvise bojim i stalno mi je to na pameti!za te gume sam vec cuo i prvo sto sam pomislio napraviti je to, iako nisam to nikada vidio kako to izgleda.navodno ta guma sprijecava da amortizer ide prema dole.jedino sto s time auto postaje "tvrd" gdje se to moze kupiti i kako to izgleda uopce?jel ima kakav link?cini mi se kao najlakse i najjeftinije rijesenje!

Znam sta kazes, ali mislim da je ovo ok zamena za to, da se ne bi radile prepravke i sl...

22072010135.jpg

Link to post
Share on other sites

ja sam imao situaciju sa jugicem pre par godina,bas zbog felni i guma.Na veselom jugicu bile BBS 14'-ce i gume 185/65,znaci jugo bio kao dvosed,cim neko sedne pozadi struze kao ludo.Jednom se nesto glupirali,nas trojica u autu i sa 130km/h naidjem na uzvisenje na putu,sastavljani putevi a putari nisu mogli da izvuku u ravni,vec je bilo vislje 4-5cm,nemogu da ti opisem kako je izgledalo,uglavnom usro sam se ziv.Tako da nemoj se zezati puno sa tim,zajebana stvar

Link to post
Share on other sites
ja sam imao situaciju sa jugicem pre par godina,bas zbog felni i guma.Na veselom jugicu bile BBS 14'-ce i gume 185/65,znaci jugo bio kao dvosed,cim neko sedne pozadi struze kao ludo.Jednom se nesto glupirali,nas trojica u autu i sa 130km/h naidjem na uzvisenje na putu,sastavljani putevi a putari nisu mogli da izvuku u ravni,vec je bilo vislje 4-5cm,nemogu da ti opisem kako je izgledalo,uglavnom usro sam se ziv.Tako da nemoj se zezati puno sa tim,zajebana stvar

ma svjestan sam toga zato uopce ne vozim brzo otkad ih imam na autu a kamoli dok netko sjedi iza, ne prelazi mi kazaljka 80 :)

al nije to rijesenje, ici ce ove na prodaju a vjerovatno iste uzimam samo sa vecim ET-om!

Link to post
Share on other sites