E46 iz Nemacke u Srbiju


Recommended Posts

Najverovatnije cu otici u Nemacku da kupim E46. Zanima me kako i na koju foru ja mogu da ga dovezem i da li uposte mogu da ga dovezem sa nasim dokumentima?

Koja je procedura i kako to uopste funkcionise? Da li postoje neke njihove "probne" tablice ili neka posebna dozvola kojom bi mi se omogucio prevoz tog vozila do Srbije?

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

postoji mnogo mogucnosti!! brzo/skupo, sporije/jeftinije ako kupujes od dilera sto bi bilo najjednostavnije! dobijes od njega probne tablice izgledaju kao normale stim da su plave(u vecini slucajeva su vec zauzete) rezervisi ih!! sa njima mozes do granice mislim da cak i Madjari pustaju!? to su kao probne, !! uglavnom nije nikakav problem!!

ako ti nesto treba javi se!! znam perfektno nemacki jezik pa mogu da se dogovorim sa doticnim prodavcem!! :)

Link to post
Share on other sites

plave???? ja sam tri puta dovozio auto iz nemacke i koliko znam ne postoje plave, to je verovatno iz neke druge drzave,

u nemackoj postoje probne tablice koje su bele i sa desne strane moze da bude vecinom crvena ili zuta gde pise datum dokle vazi tablica,

mozes da uzmes u svako vreme, par sati posla tamo kod njih.

cene su ti zavisno o tome za koliko vremena ce da ti traje proba, od 15 dana pa mislim do 6 meseci, osnovna ti je oko 50 eura sa dokumentima,

pa neznam verovatno do nekih 300eura.

Link to post
Share on other sites

sine to se nako ne radi... kad ides tako solo. kao slobodan strelac. ima svi da te oderu i izace te skuplje nego da uzmes ovde. lepo covek koji dovozi, njemu platis i kraj. najmanje cimanja, ili idi s njim da izaberes tamo.

Link to post
Share on other sites

pa ovaj lik nema nikog.

a i moj cale isao solo 2 puta. iskarali su ga oba puta najstrasnije za carinu. carinili sve i jedan detalj opreme.... izasla ga carina za pasata 2006 oko 6000e.

moras imati nekog svog, ovako solo kad ides plati ovom, plati onom, casti ovog, poguraj tamo... skuplja pita od tepsije.

Link to post
Share on other sites

Videcu jos sta i kako! Mozda je stvarno bolje da mi neko doveze taj auto ili da ja odem sa nekim, ko se vec bavi time, pa da lepo izaberem auto koji hocu!

U svakom slucaju, hvala na pomoci!

Link to post
Share on other sites
u pravu je zvonko, bele su tablice sa zuto ili crveno sa desne strane (znam dobro, ja dovozim auto iz nemacke save nedelje)

naj jeftinije, platis oko 100 evra i imas tablicu i osiguranje za 5 dana

da jeste ...moja je greska, imao sam u glavi Austriju jbg.... u Austriji su plave tablice!! :)

Link to post
Share on other sites

ako nemas iskustva, nikako se ne upustati u tu avanturu. prednost je sto gledas, zagledas, biras ono sto kupujes a manu su sve ostalo. ima da te kosta k'o prva ljubav. nadji nekoga ko se bavi uvozom automobila i mnogo ces bolje proci. a sve ovo x5 ako si sa nemackim na Vi i ako ne prepoznajes turcina na 500 metara.

Link to post
Share on other sites

Da, da! Vidim po imenima da ima masu turaka koji prodaju kola na mobile.de

Popricacu sa nekim ko dovozi kola iz svabije, pa cu da bacim na papir cenu sa njegovom uslugom i cenu kad bih ja isao sam po kola ( u stvari ne sam, nego sa devojkom i njenim 120d) pa cu da vidim kolika je razlika u pitanju!

Mada znate ono, put sa voljenom osobom u Nemacku po E46, neprocenljivo! :)

Link to post
Share on other sites

znaci osim ako nisi siguran da mozes sam da odaberes pravi auto onda uzimaj nekog ko bi ti kupio i dovezo auto,

ali ako ti ides sa njim onda ti se stvarno ne isplati da njemu placas uslugu, kod nas uzimaju nekih 500eura, znaci ti ovde odaberes auto na oglas, on ode tamo javi ti dali je sve u redu i tako kako pise na oglasu, doveze auto, napravi na granici ulaznu carinsku deklaraciju i preda ti auto, posle sve sam radis, mada ima i onih koji nude kompletnu uslugu da odrade do regisstracije.

opet cu da kazem iz sopstvenog iskustva, ne vredi da nekome placas uslugu ako ti ides sa njim,

racunaj na bar nedelju dana ako hoces da nadjes ono pravo sto tebi odgovara, mada mozes da ubodes jos prvog dana, zavisi sta trazis, ja licno sam trazio auta sa odredenim nivo opreme.

odes, odaberes, kupis auto, uzmes probne tablice i pravac kuci-ili prvo turneja po evropi sa dragom :)

pre toga obezbedis dobrog speditera koji ce da odradi carinjenje i dokumentaciju oko uvoza.

zeljko_srb: neznam kako je kod vas, ali ovde moras uzeti speditera da odradi sav posao, fizicka lica ne mogu sami da odu na carini i ocarine auto, moras imati ovlascenog speditera koji sredjuje papirologiju, podnosi tamo gde treba, i pitanje je koliko je spediter sposoban da svede troskove na minimum.

mada kod nas ne postoji puno prostora za manevar troskova, +-250eura. carina koristi schwacke katalog, tako da prema katalogu gledaju koja je vrednost auta.

Link to post
Share on other sites

prijatelju ja znam da ne moze svako da se uklopi u te troskove, nekome skupo to setanje, nekome ne odgovara da se vucara po placevima itd.

medjutim, licno za mene, odabir pravog auta sam licno, voznja po nemackim autobanima, setnja kroz deo evrope, *****priceless***** :D :unsure: :D :)

Link to post
Share on other sites
Jos nesto, jel kod uvoza bitno da auto samo ima euro3 standard ili postoji i neko ogranicenje u godinama?

ne koliko ja znam nema.. od evro3 pa na gore je uvek dozvoljeno.. moj drug je apsolutni vw frik u Austriji je nasao golf 2 wolfsburg kolekciju ali on je to uzeo kad je bila ona akcija oko uvoza.. ali raspitaj se povodom toga.. znam da nasi prave uvek neke akcije koje traju po mesec dana znaci da mozes da uvezes bilo koje auto bez obzira na standard ili godiste..

Link to post
Share on other sites