Pomoc pri zameni auta


Recommended Posts

Nudi mi danas poznanik u zamenu za bmw-a

pezoa 106

1993 godiste

1,1 motor (monopoint) benzinac

dobar motor

limarija odlicna (pocinkovana)

3 vrata 5 brzina

el Podizaci

centralna/daljinska

mp3 muzika

13" Felne

Sve u svemu odlican autic

i lepo izgleda,

On bi od ponedeljka da ga

registruje i da prenese na mene

dakle da ga dobijem godinu dana

registrovanog na ime.

E sad interesuje me kakva je to po vasem misljenju

kombinacija ?

i posto auto ide bolje na benz nego moj 320 na plin

Ima komp ,centralnu diznu i valjda sebring auspuh *valjda 75konja sa svojih

800kila.

koliko to moze da trosi realno?

Drugar kaze 6-7 litara . Jel to moguce ?

Link to post
Share on other sites

E 30 2000cc za Peugeot 106 1100cc, ja to nikada ne bih uradio, to nije ni sa konja na magarca, vec sa punokrvnog arapskog zdrepca, na drvenog konjica.

Link to post
Share on other sites

Ako mislis da ce taj peugeot bolje da zavrsava posao, verovatno hoce, jel trosi sigurno duplo manje od bmw-a, registracija ti je iste mnogo jeftinija, delovi takodje, mladji je auto, itd, itd, e sad ruznije je od bmw-a, manji je od bmw-a, bmw je udobniji, bezbedniji, mnogo lepsi i kvaliteniji entrijer, e sad ako ti mozes da predjes preko toga, tj. ako ti je samo bitno da se vozis jefitnije onda uzmi peugeota. :D

Link to post
Share on other sites
...i posto auto ide bolje na benz nego moj 320 na plin

Ako Peugeot 106 1.1 ide bolje na benzin nego 320i na plin, to je samo znak da ti je plin OČAJNO naštelovan, a to možeš da središ za dva sata kod jednog "normalnog" majstora za plin. Nemoj u ovoj činjenici da tražiš nekakav izgovor za samoga sebe, to ti ne govorim nas, nego upravo tebe radi. Da ti je plinska instalacija naštelovana kako treba, posle 320i bi ti se vožnja u Peugeotu 106 1.1 činila kao vožnja u rikšama :lol:

Ima komp ,centralnu diznu i valjda sebring auspuh *valjda 75konja sa svojih

800kila.

Heh, čim sam ovo pročitao bilo mi je sumnjivo pa sam pronašao tačan podatak:

1,1i motor: 1124 kubika, 8 ventila, 60 KS @ 6200 obrtaja u minuti, 89 Nm @ 3800 obrtaja u minuti.

A pošto ne postoji takav izduv na ovom svetu koji montiranjem motoru može da doda 25 % snage, onda te "poznanik" žestoko laže. :D

Pošto si već pomenuo performanse, kad bi ti sredio taj plin malo tvoj 320i bi išao kao projektil u poredjenju sa tom 106-icom jer ima VIŠE nego duplo snage i obrtnog momenta na raspolaganju, i ima primetno bolji odnos snaga/težina i da ne pominjem stabilnost, uravnoteženost, raspored masa, zadnji pogon, daleko bolje uparen menjač sa motorom, bolje ležanje i efikasniji prenos snage na točkove...

Ne bih pominjao ovo jer je ludost porediti performanse BMW-ovog šestaka sa 1,1 motorom, ali kažem sam si to pomenuo pa samo da si svestan koja je prava istina. Ako ti smetaju performanse auta na plin, popravi taj plin i to je to. Ponavljam, ne traži neke razloge tamo gde ih nema jer ćeš se možda ti sutra kajati, mi sigurno nećemo. To je što se tiče performansi.

koliko to moze da trosi realno?

Drugar kaze 6-7 litara . Jel to moguce ?

Troši 6-7 litara u mešanom režimu, verovatno, i to sa malo više gradske nego otvorene vožnje. Mali je to motor, apsolutno podešen za ekonomičnu vožnju a nikako za performanse (treba mu preko 15 sekundi do 100 km/h), auto je lagan tako da ovo ne iznenadjuje. Medjutim ako voziš isključivo gradsku, zaboravi na tih 7 a naročito na tih 6 litara koliko ti je rekao "poznanik", jer opet sam potražio zvanične podatke i ovo je potrošnja za taj auto, sa tim motorom:

City, l/100 km: 8.4

Highway, l/100 km: 5.2

- znači kombinovano možda troši oko 6,5 litara, ali kao što vidiš po gradu 8,4 i to je fabrički podatak, za nov auto, u idealnim okolnostima i sa kvalitetnim gorivom.

Uzmimo da taj auto troši kombinovano tih 6-7 litara kako ti tvrdi "poznanik". To znači obzirom na aktuelnu cenu benzina taj auto "sagori" oko 780-800 dinara na 100 kilometara. Pod uslovom da je plinska instalacija na tvom autu podešena i radi kako treba, taj motor bi kombinovano trebalo da troši izmedju 10 i 11 litara plina, a u tim okolnostima to znači da bi on "sagoravao" izmedju 580-640 dinara. Dakle, oko 2 € jeftnija vožnja na 100 km, to je 20 € na 1000 km, 200 € na 10000 km. A pod pretpostavkom da prelaziš (bar) 10000 km godišnje, to znači da ne treba da brineš o "skupljoj registraciji za BMW" jer zapravo samo na gorivu ti uštediš za tih 10000 km taman toliko da ti je registracija za BMW zapravo besplatna :D

Ponavljam, ne traži razloge tamo gde ih nema i ne pokušavaj da samome sebi olakšaš i nadješ neke izgovore koji ne postoje. Sa tim Peugeot-om se nećeš voziti jeftinije, pod uslovom naravno da središ plin na BMW-u a to možeš za jedno popodne da odradiš. Što se registracije tiče, kako sam ranije izračunao (a ti stavi sve na papir pa proveri i sam), BMW-om ćeš da uštediš toliko u poredjenju sa novcem koji ćeš potrošiti na benzin za 106-icu da će ti registracija ispasti besplatna. Dakle, i o tome nema potrebe da brineš, jer će ti registracija Peugeot-a zapravo biti skuplja. Papir i olovku u ruke pa računaj.

Ovo ti sve iznosim jer vidim da si već rešio da zameniš auto pa sad tražiš podršku od nas i neke razloge koji će ti olakšati da doneseš konačnu odluku. Medjutim, nisi dobro proračunao stvari i nije slučajno taj tvoj "poznanik" ponudio da zamenite automobile.

U slučaju da tebi isključivo treba mali gradski auto, da ne prelaziš ni 10000 km godišnje, da ti performanse nisu bitne, i da jednostavno želiš nešto novo, onda je zamena opravdana i u tom slučaju ne traži više razloga :) U pitanju je mladji auto, mala kubikaža je ako ništa a ono garant da ćeš sutra lakše prodati taj auto, možda je generalno u boljem stanju od tvog auta zbog godišta, verovatno ima i nižu kilometražu... Sve su to "plusevi" kad je zamena u pitanju, i takve stvari možeš da uzmeš u obzir, a ne ove koji se pomenuo u pitanju.

Dakle, ne kažem ti ja da ni za živu glavu ne menjaš auto, već da dobro razmisliš koji su to stvarno razlozi zbog kojih ti je ovaj auto bolja opcija od 320i. Ovi koje si nabrojao su svi pogrešni i kao što sam izneo ovde, niti ćeš se voziti jeftinije, niti ćeš gledano kroz troškove vožnje na godinu dana ti manje plaćati za gorivo i registraciju te 106-ice nego što ćeš za 320i koji ćeš voziti na (pravilno podešen) plin, a naročito se nećeš voziti ni brže ni uzbudljivije u tom Pugu od sadašnjeg auta, opet pod uslovom da iskoristiš dva sata slobodnog vremena i posetiš dobrog majstora za plin koji će ti srediti instalaciju i preporoditi auto i njegove performanse. Jedno je sigurno - ako si ti posle tvog 320i seo u taj 106 1,1 i oduševio se performansama, onda je tvoj auto (motor u njemu) u dubokom kanalu a plinskoj instalaciji pod hitno treba jedna kontrola i dovodjenje u red. Kad to budeš odradio i izračunao i sam ovo što sam ovde "naškrabao" :) možda ćeš promeniti mišljenje.

A "poznaniku" u svakom slučaju ne veruj na reč, jer kao što rekoh slagao je u vezi snage jer taj motor ima 60, a ne 75 KS, a od tog Sebring izduva teško da je nabacio svih 15 KS odnosno 25 % više snage :) U svakom slučaju pamet u glavu i pazi šta radiš.

:D

Link to post
Share on other sites

Ima tu neke logike, ja ono moje govno 307 teram ko nezdrav i za 3 meseca sam nabio 12000km i nije popustio nijednom, do skor sam pljuvao po pugovima a sad mogu reci da su sad isto sranje samo ih bolje prave, inace voznja je solidna samo je zvucna izolacija ocajna,krcka cela karoserija kad silazim sa veceg ivicnjaka ali za volan, upravljivost i kocnice mogu reci da su jedni od boljih.

Link to post
Share on other sites

Da ali sa obzirom da vec neko vreme vozim ovako i nisam nasao ni jednog majstora koji nije reako "ma teraj sta ti fali"

Nisam uspeo da namestim plin, Da izuzmem jednog koji mi je rekao da zameni rezervoar,pumpu,creva,dizne protokomer

pa da vidi sta je u kvaru,da podesi na benzin pa tek onda na plin i na moje pitanje koliko ce to da kosta rekao je nemam pojma

.A da bi bmw doveo u stanje kakvo bi ja hteo da bude treba mi mnoooogo kinte. motor je dobar i limarija je dobra ali enterijer

sve 4 gume silen blokovi taj usrani plin i ne znam ja sta jos od sitnica . sve me to bacilo u bedak i resio da uzmem auto koji

za sad deluje i vozi ok,naravno da cu otici sa njim do majstora ako dodje do price o zameni ali kad vidis da nigde nije truo da

je pocinkovan da je enterijer besprekoran da motor ne duva da na lezecem i preko kamenja ne udara ko cekicem o haubu

i da sve to generalno dosta pristojno izgleda,onda vidim racunicu da ne ulazem u bmw 500e+ nego da uzmem tog 106 i da

ga kasnije mozda uz doplatu od tih 500+ Exchangujem za dosta bolju kocku.i ne trazim razlog da ga menjam kao sto sam u

predstavljanju obe moje klockice napisao da je voznja u toma utu po mom misljenju prica za sebe ,a u zadnjih par godina sam

vozio mladje i skuplje aute koji prosto nisu imali to nesto kad sednes za njihov volan. Hvala svima na informacijama a posebno

M54 na iscrpnom odgovoru.

Link to post
Share on other sites

Koju god odluku da doneseš posledice snosiš sam, sad , da li dobre ili loše pokazaće vreme. Po mom skromnom mišljenju mislim da je ovo pogrešno mesto gde tražiš podršku da daš Bmw za bilo šta drugo. Kako god, srećno ti bilo.

Link to post
Share on other sites

Hoces da vozis auto star 20 godina, a pod haubu te mrzi da pogledas.. e jbg onda brate..

Lepo ti je receno da servisiras plin, tebe mrzi da das 1000 dinara za membrane i filter i to zavrsis..

Nisi se potrudio ni da isprobas sa drugim protokomerom kako radi na benzin..

Za vreme koje si potrosio za kuknjavu mogao si sve to uraditi do sada..

Sta, na pezou trap ne postoji i ne treba da se menjaju kugle, sileni i ostalo..?

A i taj tvoj sto hoce da menja, bas mu doslo nesto da ubaci 500e u tvoj dzep.. :D

Link to post
Share on other sites

cim si dosao u dilemu da li da menjas bmw za pezo, moje misljenje da to i uradis. za neke ljude jednostavno nije bmw. da bi on bio prava stvar treba ga propisno odrzavati inace postane les, bunar bez dna, izvor svih nezadovoljstava. a rekao bih da je tvoj vec postao.

moja preporuka, menjaj.

Link to post
Share on other sites
Ako Peugeot 106 1.1 ide bolje na benzin nego 320i na plin, to je samo znak da ti je plin OČAJNO naštelovan, a to možeš da središ za dva sata kod jednog "normalnog" majstora za plin. Nemoj u ovoj činjenici da tražiš nekakav izgovor za samoga sebe, to ti ne govorim nas, nego upravo tebe radi. Da ti je plinska instalacija naštelovana kako treba, posle 320i bi ti se vožnja u Peugeotu 106 1.1 činila kao vožnja u rikšama :D

Heh, čim sam ovo pročitao bilo mi je sumnjivo pa sam pronašao tačan podatak:

1,1i motor: 1124 kubika, 8 ventila, 60 KS @ 6200 obrtaja u minuti, 89 Nm @ 3800 obrtaja u minuti.

A pošto ne postoji takav izduv na ovom svetu koji montiranjem motoru može da doda 25 % snage, onda te "poznanik" žestoko laže. :D

Pošto si već pomenuo performanse, kad bi ti sredio taj plin malo tvoj 320i bi išao kao projektil u poredjenju sa tom 106-icom jer ima VIŠE nego duplo snage i obrtnog momenta na raspolaganju, i ima primetno bolji odnos snaga/težina i da ne pominjem stabilnost, uravnoteženost, raspored masa, zadnji pogon, daleko bolje uparen menjač sa motorom, bolje ležanje i efikasniji prenos snage na točkove...

Ne bih pominjao ovo jer je ludost porediti performanse BMW-ovog šestaka sa 1,1 motorom, ali kažem sam si to pomenuo pa samo da si svestan koja je prava istina. Ako ti smetaju performanse auta na plin, popravi taj plin i to je to. Ponavljam, ne traži neke razloge tamo gde ih nema jer ćeš se možda ti sutra kajati, mi sigurno nećemo. To je što se tiče performansi.

Troši 6-7 litara u mešanom režimu, verovatno, i to sa malo više gradske nego otvorene vožnje. Mali je to motor, apsolutno podešen za ekonomičnu vožnju a nikako za performanse (treba mu preko 15 sekundi do 100 km/h), auto je lagan tako da ovo ne iznenadjuje. Medjutim ako voziš isključivo gradsku, zaboravi na tih 7 a naročito na tih 6 litara koliko ti je rekao "poznanik", jer opet sam potražio zvanične podatke i ovo je potrošnja za taj auto, sa tim motorom:

City, l/100 km: 8.4

Highway, l/100 km: 5.2

- znači kombinovano možda troši oko 6,5 litara, ali kao što vidiš po gradu 8,4 i to je fabrički podatak, za nov auto, u idealnim okolnostima i sa kvalitetnim gorivom.

:D

mogao si sam da zakljucis, da ako peugeot treba vise od 15sec do stotke, a ima bolje perfomanse nego 320i koji bi trebalo da ubrzava za oko 10sec, znaci da na tom 320i nije samo plin u banani vec i motor, a to je vec investicija od xxx eura, i mnogo je isplatljivije da uzme peugeota..., a da 320i trosi 11 lit plina, mozda da je nov, ali to samo mozda... A na kraju krajeva uvek moze i u pezo da ugradi plin, a onda ce stavka za gorivo biti smesna

Link to post
Share on other sites
cim si dosao u dilemu da li da menjas bmw za pezo, moje misljenje da to i uradis. za neke ljude jednostavno nije bmw. da bi on bio prava stvar treba ga propisno odrzavati inace postane les, bunar bez dna, izvor svih nezadovoljstava. a rekao bih da je tvoj vec postao.

moja preporuka, menjaj.

potpis na ovo,

svaki bmw star preko 10god je bunar bez dna, ako hoces da buse u extra stanju.

Link to post
Share on other sites

sve zavisi shta covek hoce od auta. da li hoce da mu auto bude samo prevozno sredstvo od tachke A do tachke B ili neshto sasvim drugo, poznato je da je voznja bmw-a oduvek bio skup sport naravno ako hocesh da on zaista bude valjano odrzavan i da kupujesh NOVE KVALITETNE delove za njega

Link to post
Share on other sites

a da li ti je taj poznanik rekao zasto hoce da menja "tako dobar peugeot" za taj tvoj "los" 320???

mislim da se iz toga vidi da ni on nije bas zadovoljan time

ali kao sto neko rece, bmw treba voleti i voziti sa svim njegovim manama

Link to post
Share on other sites
...jer opet sam potražio zvanične podatke i ovo je potrošnja za taj auto, sa tim motorom:

City, l/100 km: 8.4

Highway, l/100 km: 5.2

- znači kombinovano možda troši oko 6,5 litara, ali kao što vidiš po gradu 8,4 i to je fabrički podatak, za nov auto, u idealnim okolnostima i sa kvalitetnim gorivom.

Kod novih automobila: na fabricki podatak (potrosnja u idealnim uslovima) dodaj jos 20% - i to je stvarna potrosnja

Link to post
Share on other sites