Recommended Posts

pri pvom paljenju zazvekece motor 1do2 sekunde.ulje je motul 10w40.probao sam da da ga prvo zaverglam kratko (da ne upali) pa ga opet zaverglam tad se upali i nema zveketanja.skidao sam poklopac i ocistio onu cev iznad brega al nije pomoglo.sta moze da bude.hvala :unsure:

Link to post
Share on other sites

to se meni desilo kad sam kupio auto i prvi put menjao ulje posle kupovine.Cim sam zamenio ulje,odmah sutradan su poceli da mi zvekecu hidropodizaci,sledece menjanje sipali drugo ulje,posle toga opet drugo,ali jos uvek zvekece ujutru,nema pomoci

Link to post
Share on other sites

motul ne bi trebalo da bude divljak... probaj da isperes motor nekim sredstvom za ispiranje. to sto si sipao je idealno za taj motor, ne vidim razlog zasto mu se ne bi svidjalo. ako nista drugo, sigurno je bolje nego castrol magnatec a da sipas nesto gusce ne vidim svrhu. meni recimo sa castrolom 10w-60 pocne da se cuje jedan podizac negde nakon 7000 predjenih km. Izvuko 2L i dosuo Q8 F1 10w-50 i zveckanje prestalo. Eto, mogo bi da probas neki Q8. Dobro je ulje, original 100% a dosta jeftiniji od bilo kog drugog.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nije bas normalno ili je uobicajeno,pogotovo nije normalno ako niste dobro ocenili odakle zvuk dolazi pa se ispostavi da lupa na radilici :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

kako da ustanovim kad se to desava samo pri prvom startu i traje veoma kratko a nekad ni pri prvom startu se necuje zavisno da li je auto parkiran uzbrdo,nizbrdo il na ravnom.uglavnom kad je parkiran( bio )nizbrdo i na ravnom se desava da ne zazvekece a kada je parkiran uzbrdo obavezno zvekace. :mellow:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Verovatno sam zakasnio al ajde! :)

Jeste, koristi se instrument koji se nabudži na blok motora, zakači se umesto senzora od lampice za ulje (tako je bar za E30 M10)

Pritisak ulja mora da se meri kad je motor hladan.

Ja isto imam taj problem, nikako da ga rešim, pri hladnom startu prvih par sekundi nemam pritisak uopšte, posle se pojavi i bude u granicama normale. Menjao sam i ulje i filter ali opet isto. Moraću da vadim pumpu.

Link to post
Share on other sites

ima neko ideju sta da radim uzasno me nervira :angry: :angry: :angry: isti simptomi i dalje.hvala

losi ti hidro podizaci, nekada zadrze ulje u sebi pa ti se nista ne cuje kada ga upalais a nekada ostanu bez ulja po dok ih pumpa ne napuni oni zveckaju. nista strasno to ti je kod trecine starijih bmw.

Link to post
Share on other sites

Bas sam to hteo da kazem,uljna pumpa je ili prljava od raznih taloga iz ulja,ili je oslabila,ali s obzirom da sipamo svakojaka ulja od svakojakih proizvodjaca i punjaca nije ni cudo!!!A stoji i to da m40 motori imaju tu boljku sa podizacima klackalicama i bregastom,retko koji radi a da ne klapara.

Link to post
Share on other sites

Verovatno sam zakasnio al ajde! :)

Jeste, koristi se instrument koji se nabudži na blok motora, zakači se umesto senzora od lampice za ulje (tako je bar za E30 M10)

Pritisak ulja mora da se meri kad je motor hladan.

Ja isto imam taj problem, nikako da ga rešim, pri hladnom startu prvih par sekundi nemam pritisak uopšte, posle se pojavi i bude u granicama normale. Menjao sam i ulje i filter ali opet isto. Moraću da vadim pumpu.

e moram i ja da se ukljucim na ovu temu i da dam odgovor. na uljnoj pumpi ima membrana tj. kao neki filter i ona se zaprlja tako da i da pumpa hoce da pvuce dovoljno ulja ona nemoze. treba skinuti karter i ocisti taj deo pa onda videti koji od hidro podizaca lupa i taj zameniti jer je on ostecen zbog nedostatka ulja prilikom starta i sad ne drzi pritisak pa onda nije ni vazno koje je ulje. zameni taj podizac i ocisti filter uljne pumpe i bice sve uredu

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...