Recommended Posts

Na mojoj kockici 318i m10,(4 brzine),je fabricki diff,prenos 3.64...primijetio sam da u zadnje vrijeme,kad vozim na otvorenom,kao da neshto melje u njemu ali samo kad opushtam gas,na vrhu gasa,na kratko,1-2 sekunde...pitao bih vas sta to moze biti?...mozda fali ulja,pa koje da sipam i koliko staje u diff?...

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da treba da promenis diff, ne zbog zujanja vec zbog duzine, stavi malo kraci!!!

Bar open difovi mogu budzasto da se nadju..., jedino sto ti je menjac sa 4 brzine pa ne znam kako ce da se odrazi na potrosnju i na voznju po auto putu...

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

50 hiljada ili dve godine.

Hvala na odgovoru. E sad ,ja sam hteo da zamenim to ulje u potpunosti medjutim majstor nije uspeo da odvrne neki sraf na diferncijalu i nije hteo da sili dalje jer kako kaze da ne bi sjebao dif. Mene zanima da li bi ja mogao da recimo porucim taj novi sraf i da on pokusa da razbusi stari sraf ? Evo i slike u prilogu ,da li je taj sraf pod stavkom sedam i sa tim pripadajucim kataloskim brojem oznacenim sa plavom bojom?

e30dif.jpg

Link to post
Share on other sites

Al ti je majtor! :D

Stvarno je..m ga usta ne znam zasto nije uspeo da ga odvrne?? Nego niko mi ne odgovori ,da li je to taj sraf na slici odnosno da li se na tu rupu sipa ulje? :)

Link to post
Share on other sites