523i savet


Recommended Posts

Postovani ljubitelji naseg "BAVARCA", potrebno mi je vase misljenje oko modela e39 523i. Ima li neko iskustva sa ovim modelom i kakvo je vase misljenje o ugradnji plina u isti? Danas sam gledao jedan i u odlicnom je stanju, presao je svega 144000 km sto ya ovaj model nije mnogo. Znam da ovaj model ima 170 ks, a vlasnik mi je pokazao i dugme ispod radija koje mu dodje kao nekakav tuning i dodatnih 20ks. Dugme mi deluje kao fabricko, a nisam upoznat da ima tu opciju... Znam da sam vas "ubio" sa pitanjima, ali imajte rayumevanja jel ovo ce mi ujedno biti moj PRVI BMW!

Link to post
Share on other sites

Nisi ubio pitanjima, zato smo i tu. Evo ti link, pa vidi sta kazu strucnjaci i clanovi foruma sa svojim iskustvima.Sve vezano za seriju 5, model e39.

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=1738

P.S. Mada nikada nisam cuo za dugme ispod radija... :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

aj pojasni malo kakvo je to dugme ispod radija???

Klasicno pravougaono dugmence,meni je odmah bilo cudno da takvo fabricko dugme postoji, to je jedino u M verzijama... Mozda je to dugme za regulisanje proklizavanja ili nesto sasvim trece... Ma dovoljno je i 170ks za njega, ne treba jace...

Link to post
Share on other sites

Moguce da je dugme od ASC (automatic stability control), tj. kontrola proklzavanja. Kada je iskljucena, auto moze da potpisuje u startu (mozda je to tih 20 HP o kojima ti je pricao).

P.S. Slikaj ga da ga vidimo ili nadji sliku na netu enterijera e39, pa pokazi gde se tacno nalazi, da ne bi nagadjali.

Link to post
Share on other sites

Moguce da je dugme od ASC (automatic stability control), tj. kontrola proklzavanja. Kada je iskljucena, auto moze da potpisuje u startu (mozda je to tih 20 HP o kojima ti je pricao).

P.S. Slikaj ga da ga vidimo ili nadji sliku na netu enterijera e39, pa pokazi gde se tacno nalazi, da ne bi nagadjali.

URL=http://www.imagebanana.com/view/gf4hebx3/bmwe39.JPG]bmwe39.JPG[/url]

Gornje Zeleno dugme, ispod dugmica kojima se namesta klima

Link to post
Share on other sites

Mislim da je steta koju su nadlezni organi proglasili povodom svetske ekonomske krize imala po auto industriju najveci negativni uticaj.Naime opadanjem cena auta zbog nedostatka gotovog novca pruzile su vrlo povoljnu priliku doskorasnjim vozacima trabanta i lada,da prodaju steonu kravu i tele te da za istu kolicinu novca sednu u recimo neki enormno "luksuzan"automobil sa puno nepoznatih dugmica koje treba iztraziti ili nedaj boze tehniku sa dzojstikom umesto palije menjaca.......Objasni prodavcu da to dugme nije tajni nitro niti se tu pali mlazni pogon,vec da je to ASC.I moli boga ako kupujes taj auto od njega da slucajno nije imao slicnih nastupa inteligencije po ostalim dugmicima inace ce ti trebati brdo para da njegove potajne projekte tj mucenu e39 dovedes u red.

Link to post
Share on other sites

A da najveca odvala koju sam doziveo u skorasnje vreme.Idu tata i sin da kupe auto jer su prodali stan pokojnog dede koji jos nije stigao posteno u grobu ni da se ohladi,i pitaju sta da kupe imaju 20000e,ali nece nesto skroz novo nego polovno a da to moze povremeno i njihova cerka tj sestra da vozi da je momci vide u skupim kolima da bi mogla bolje da se uda.Posto sam saznao po misljenju i njihovom obrazlozenju tj razlogu kupovine auta samo ih prosledim do auto placa pa nek gnjave trgovca.Javljaju se usplahireni jer su nasli auto iz snova 730d e65.Ali ne daju ni pare trgovcu dok mi ne doteraju auto na pregled na sta im ja odgovaram da dodju odmah.Nakon 20min opet mi zvoni telefon i pitaju kako da dodju """"jer sta god radili sa dugmetom umesto menjaca on nece da usalta ni u jednu brzinu vec samo se drka ekran na tabli"""""Ja ih posavetujem da ne kupuju taj auto vec golfa 4 ili 5 jel nije puno komplikovan a nema dugme""koje drka ekran""" nego normalnu rucicu menjaca a mala ce se vec nekako i udati jer je njima i golf pojava.....

Link to post
Share on other sites

Mislim da je steta koju su nadlezni organi proglasili povodom svetske ekonomske krize imala po auto industriju najveci negativni uticaj.Naime opadanjem cena auta zbog nedostatka gotovog novca pruzile su vrlo povoljnu priliku doskorasnjim vozacima trabanta i lada,da prodaju steonu kravu i tele te da za istu kolicinu novca sednu u recimo neki enormno "luksuzan"automobil sa puno nepoznatih dugmica koje treba iztraziti ili nedaj boze tehniku sa dzojstikom umesto palije menjaca.......Objasni prodavcu da to dugme nije tajni nitro niti se tu pali mlazni pogon,vec da je to ASC.I moli boga ako kupujes taj auto od njega da slucajno nije imao slicnih nastupa inteligencije po ostalim dugmicima inace ce ti trebati brdo para da njegove potajne projekte tj mucenu e39 dovedes u red.

Uvek ce toga biti... Ja sam mu pomenuo, ali kao spanska sela su to za njega, a ja nisam hteo da se upustam u nekakvu raspravu... Bitno je da je BMW u sasvim dobrom stanju i da je malo presao. Mene vise brine gde i kako da uradim kvalitetan plin!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

E moj prijatelju, pa zar je dotle doslo? Cega se ti sve neces naslusati.. Nego da nije toga, mozda bi ti bilo monotono u garazi sa alatom i sa raznoraznim V globama :dance3:

Pozdrav za tebe ortak i slobodno napisi jos neku dogodovstinu..

Link to post
Share on other sites

Ima toga koliko hoces ,svi moramo platiti cenu tranzicije :dance3:

Link to post
Share on other sites

Znam da ovaj model ima 170 ks, a vlasnik mi je pokazao i dugme ispod radija koje mu dodje kao nekakav tuning i dodatnih 20ks.

Sve sve, ali kako je dotični izračunao da ASC daje dodatnih tačno 20 KS e to mi je misterija... :lol:

Kakviih bolida ima pa to je neverovatno... `Ladno čovek gasi ASC da dobije 20 KS "tuninga" facepalm.gif, a posle mu je djavo kriv kad okrene auto u krivini, nestabilan BMW, ne valja zadnji pogon, bla bla... :fool:

U kontekstu ove priče, jedna slična takoreći anegdota od pre par godina sa placa Verona Moto u Čačku. Ja sa prijateljem razgledam automobile, na plac stižu dvojica likova, jedan u svojim 50-im godinama, drugi otprilike upola toliko, na prvi pogled po izgledu se može naslutiti otac i sin... Po količini sasušenog blata na njihovom autu pretpostavim da su ljudi sa sela, što naravno ne znači ništa samo po sebi, svuda ima čestitog i poštenog sveta i onog drugog. Na prvi pogled se medjutim vidi da ljudi nemaju pojma šta traže na placu, gledaju sa one ulazne kapije onako, na sve strane, ovaj stariji kreće na jednu a ovaj mladji na drugu stranu, mladji se onda okreće i kreće za starijim... Pošto su već privukli pažnju i to ne samo mene i mog prijatelja, jedan od onih momaka koji rade na placu im prilazi i pita može li da im pomogne i šta ih interesuje. Ovaj stariji se okreće i odgovori čoveku u fazonu: "vidi prijatelju, ovo mi je sin, stasao je za ženidbu pa sam doš`o da mu kupim jedan auto, valjaće mu..." Ovaj prodavac malo zbunjen pita dalje: u redu, a kakav auto tražite gospodine, dizel ili benzinac, veći ili manji, možda karavan, kakva vas oprema interesuje... A ovaj ni 1 ni 2 odgovara: "pravo da ti kažem prijatelju slabo ti se ja razumem u tu opremu i to... nego ja sam prijatelju doneo 15 `iljada evra, a ti mi izaberi najbolje što imaš za te pare"? :ph34r:

Ja i prijatelj :o :shok: :suicide2:

Zato se posle ne treba čuditi što ljudi nemaju pojma ni kakav auto voze, ni šta kojim dugmetom ili prekidačem uključuju ili isključuju, ni to što lupaju gluposti kao lik iz ove priče. Pojedini će sa više interesa i brige o tome šta i kako kupuje da potroše 150 dinara na pijaci nego što će onaj da potroši 15 `iljada evra na auto placu. Ali kao što kaže ona reklama: samo `ladno... :lol:

Link to post
Share on other sites

Najinteresantnija prica koju sam ja cuo vezanu za kupovinu kola, a licno poznajem coveka koji je kupovao , je situacija u kojoj covek gleda kod dilera Toyotu Land Cruiser,na sta mu trgovac deklamuje sve opcije i mogucnosti dodatne opreme. Gospodine imate opciju koznih sedista, grejaca u istim, rol barova, stereo sistema,pa onda tonu skracenica od kojih on naravno nijednu nije razumeo. Na sta ce kupac njemu, lagano ga tapsuci po ramenu, LEGENDO STAVI TI TO SVE STO IMAS...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja sam kupio 523i 98 letos u julu i prezadovoljan sam. Odlican motor, mislim da je prava mera sa taj auto u odnosu na slabiji 520. Auto ima ugradjen sekvent, presao sam 10000 km sa njim, bio do Atine i Beca, ni jedan jedini problem nisam imao. Od skoro imam malo lufta u letvi volana, neki mi kazu da je moguce da je zbog velikih tockova (18/245/35) , ali sve u svemu jako zam zadovoljan. Potrosnja 10 l plina na otvorenom (140 na sat) oko 15 po gradu.

Link to post
Share on other sites