Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja imam e-34 3.0 motor i benzina mi trosi oko 18-20 po gradu normalne voznje, na putu 12-14 isto normalne voznje, sad oduzmi litar ipo na 500 kubika i to je to. naravno ako je motor dobar i ako normalno vozis. Ako volis da nagazis racunaj i ti na 20-tak po gradu bez problema. Plin isto to samo dodaj jos po tri-cetri litra na sto kilometara svega ovoga, mada ako divljas na plinu moze da ode i do +beskonacno. Sekvent bi trebalo da trosi isto kao i benzin al to nisam proverio.

Mala je razlika u potrosnji zato sto jaci motor lakse nosi toliku sasiju. Ako imas para za registraciju idi na jaci motor, 2.0 je maaalkice slab za peticu.

Link to post
Share on other sites

Skroz si u pravu imao 520 i uvek mi se činilo da mu nedostaje još koji kubik 525 ili jači je mnogo bolja kombinacija naravno ne treba zaboraviti registraciju

ali sve se nadoknadi jačim pritiskom na gas :D :D

Link to post
Share on other sites

Ukratko, sto ljudi kazu, 525 trosi manje od 520 po specifikaciji,

jer je lakse jacem motoru da za sobom vuce tesku karoseriju...

Necu navoditi cifre, jer se odnose na nova vozila sto retko ko ima od nas.

Link to post
Share on other sites

Aj se umesam i ja.

Ovako, 520 trosi u proseku 13-15, ali kada ga nagazis ide verovao ili ne i na 18-20. Licno vozio bez preterivanja.

Sada vozim dizela 524td, u proseku 8-10, ali kada ga nagazim ide od 11-13.

Merio sam precizno po gradu i isto tako 100km pod gasom na autoputu.

Znaci klasika, pun rezervoar, nakon predjenih 100km toliko je goriva doliveno.

Naveo sam ti prosek jer sam par puta merio i to su variranja.

Znaci to ti je prava potrosnja, svako ko ti kaze drugacije, ili ti kaze odprilike ili te laze.

Da ne zaboravim.

Ipak je voznja bmw-a nesto sto neces osetiti ni u jednom drugom autu, tako da ako zelis da uzivas, uzmi bembaru i ne zali para. Veruj mi.

Link to post
Share on other sites

Posto vidim da te, verovatno zbog kinte zanima potrosnja, zanimace te verovatno i registracija.

524td danas sam ga registrovao 27.11.2007

nesto ispod 29.000din. + tehnicki 1200 = 30.000din.

Nije malo ali ako zelis poseban ugodjaj koji ti pruza bmw, onda nije ni puno.

Ne zaboravi da auto registrujes samo jednom godisnje.

Link to post
Share on other sites

Zanima me potrosnja za e34 520i 24v i 525i.

Isto me zanima crash test za e34, ne mogu nikako da nadjem na netu.

Evo i mojih podataka, za 520i (150KS). Trosi od 10 Do 16l benzina i 12 do 18 l plina, ali ti uglavnom zavisi od noge na gasu.

Link to post
Share on other sites

jel to registracija za 524 nešto poskupela

Pa po obicaju, u toku godine poskupi nesto malo, a pravo poskupljenje kao i uvek, izmedju dec-jan.

Nadam se samo da ce ukinuti tu praksu.

Link to post
Share on other sites

Hvala. Mislim da cifre nisu zanemarljive. Ali... i pored svega i dalje tipujem da uzmem peticu. Verovatno bi 525 bio pravi izbor u odnosu na 520 ili e36 320.

Ako si za dizel koji je startan kao 520, a pritom ima snage u izobilju onda 524TD ili 525TDS.

Ako si za benzinca onda 525.

Koji god da uzmes, neces pogresiti.

Link to post
Share on other sites

Ako si za dizel koji je startan kao 520, a pritom ima snage u izobilju onda 524TD ili 525TDS.

Ako si za benzinca onda 525.

Koji god da uzmes, neces pogresiti.

Znaci ovi dizeli pariraju benzincu 2.0 sto se tice ubrzanja i elasticnosti?

Link to post
Share on other sites