Recommended Posts

razlika u ubrzanju između 520i i 524td je od 0,2 sec ako je 520 sa M 20 motorom do 2,3 sec ako je M50 motor u pitanju

a što se tiče 525 tds razlika je 0,4 sec u korist 520i M50 i 1,7 sec u korist 525tds ako je 520 i sa M20 motorom

pitanje je samo koliko mu je bitna ta razlika a koliko mu je bitna razlika u ceni goriva i potrošnji

Link to post
Share on other sites
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam i 520I (12ventila) i 524td i da ne duzim pariraju potpuno.

Sta vise zbog turbine imam utisak da je dizelas startniji, ali tu su negde.

Max brzine se razlikuju u korist benzinca (po meni manje bitno).

A sto se odrzavanja tice jeftiniji je dizelas (bar kod mene), kod njega samo hoce da pobrljavi elektronika bosh pumpe zbog loseg goriva, a kod benzinca te svecice, te kablovi, te puca na plin...

Link to post
Share on other sites

ja sam pre ovog imao 520 m50 pominjao sam ga već ne znam samo na kojoj temi i nisam primetio neku drastičnu razliku u ubrzanju

što se tiče elektronike na boš pumpi menjao je pre desetak dana i jedva je našao jer su svi hteli da mi uvale kompletnu pumpu :D

Link to post
Share on other sites

Hvala. Mislim da cifre nisu zanemarljive. Ali... i pored svega i dalje tipujem da uzmem peticu. Verovatno bi 525 bio pravi izbor u odnosu na 520 ili e36 320.

Mudro zborish. :D

Link to post
Share on other sites

Znaci ovi dizeli pariraju benzincu 2.0 sto se tice ubrzanja i elasticnosti?

Da bas tako, s' tim sto ti u ova dva dizela klima dolazi kao standardna oprema, naravno ne kod svih ali vecinom, dok ti je kod benzinca to retkost.

Pricam o modelima E34

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Samo cu da dodam da sam pri povratku iz Babusnice 280ak km potrosio 20L,a voznja prosek 120/130 km/h

nista bitno ne trosi ,(za takav auto smesno)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Citiram:Evo, ovako. Ja obozavam e34, mozda bih ga i kupio, ali kada vidim koliko trosi, i koliko je registracija, sve vise i vise razmisljam o tome da odustanem od kupovine sad

Kupi druze Yugo, ugradi plin pa se............ Vozaj....

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
e34 520i 24v protiv e36 320. Jel neko stao na crtu? Ko je koga odro, kako i za koliko?

Nije niko nikog odro jer oba auta se vuku ko sline!

Link to post
Share on other sites

Ljudi pa ko god sa nekog golfa, yuga ili ne znam cega sedne u bilo koji BMW, ima da mu ide extra, pa makar to bio i 518 na plin!

Link to post
Share on other sites