Recommended Posts

Nisi bio bas jasan, tacnije precizan ;)

Kao prvo zvucnici koji se ugradjuju u bmw su prilicno kavlitetni, ja sam moje u kockici zamenio i nisam uopste puno dobio

(mislim na prednje, pozadi sam stavio elipse ;))

Nisi napisao sta imas od zvucnika, imas li visokotonce? Znas da su bitni za kvalitet zvuka

Kvalitet zvuka vise zavisi od muzickog uredjaja, znaci mozda bi trebao onda da uzmes neki ozbiljniji cd player ili sta vec

Ako te interesuje opcija da samo zamenis zvucnike jer ti se mozda cini da neki krci ili slicno, onda je najbolje da lepo skines fabricke zvucnike i poneses ih sa sobom kad krenes u kupovinu novih ;)

Nemoj da ides negde gde nemaju pojma sta prodaju, nego negde gde ce ljudi lepo da ti preporuce odgovarajuci odnos kvalitet-cena za tvoj novac, a ti lepo prekontrolises precnik, snagu (koliko ima vati) i otpor (koliko ima oma), rastojanje rupa

Ako je zvucnik pod nekom maskom treba da uzmes one sto imaju zastitni odstojni prsten i slicno :)

Link to post
Share on other sites

ok sorry,

ovako

i napred i nazad su njegovi fabricki

sa visokotoncima u tabli napred

i cini mi se da su oni ok

ali ovi pozadi su mi nekako slabi i ne mogu da podnesu jacinu kao ovi napred, pa bi hteo da stavim nesto jace i bolje ali sa istim promerom rupa................

a ne bi busio tablu za nesto veliko, a iskreno malo me je i prosla volja za tim

Link to post
Share on other sites

Evo nesto citam

http://www.bmwe34.net/E34main/Upgrade/Speakers.htm

Koliko vidim da je problem u rasporedu jacine zvuka koju salje fabricki kasetofon, tako da bi njega

morao da zamenis ako vec nisi

Ovde imas karakteristike modela

http://www.weg.rs/grupniprikaz.aspx?typeID=9&subtypeID=49

a ovde optrilike cene

http://ser.kkelectronics.com/index.php

pa razgledaj malo :)

Izgleda se radi o zvucnicima od 13 cm, cene su ti od oko 2000 pa navise :)

Link to post
Share on other sites

koje zvucnike da stavim u e34 umesto fabrickih, ali bez prepravki, znaci da pasu na fabricka mesta

naravno da se dobije kvalitetniji zvuk

Magnat Dark Power 132!!! B)

Link to post
Share on other sites

Magnat Dark Power 132!!! B)

Ja nisam hteo nista da busim ili secem vec da na posojece rupe ubacim nove zvucnike,u pocetku su mi nazad bili pioneer dvosistemci 25w rms i to se jako lepo culo(dobre kutije pozadi) i prebacio sam ih napred(smesno.....kao da to nisu ti zvucnici,napred uopste ne trebaju neki specijalni posto je kutija katastrofa.Sad su mi nazad Magnat Dark Power 132 50w rms i to razbija,takav kvalitet zvuka nisam ocekivao,sve se jasno i glasno cuje,bass ubija! :blink: Mozda eventulno ubacim napred visokotonce,pojacalo i vufer,ali to sve zavisi od toga da li ostaje auto!

Link to post
Share on other sites

koliko sam shvatio, magnat upada bez ikakve prepravke???

ono, sraf na sraf

Magnat i Pioneer su kod mene legli tacno na fabricke rupe,koje god da uzmes dobices nove srafove i adaptere(kroz koje prolaze srafovi) i kablove,doduse kod magnata sam morao malo da iskosim srafove(dok sam zavrtao) da bih malo prosirio rupu,ali sve je leglo bez ikakvih problema,tako je kod mene na kocki! Ako hoces slikacu pa da vidis kako izgleda?

Link to post
Share on other sites

Tvoji zvucnici su 13cm, i rastojanje rupa je standardno, isto za sve

Odes i kupis zvucnike od 13cm, bitno je samo da su 4 oma

Koliko para toliko muzike, ali ne isplati se da ih menjas ako nisi spreman da das minimum 40-50e

Link to post
Share on other sites

pa to me bre interesovalo, da li je standardan raspon rupa.......da ne bi skidao i nosio tamo gde cu da kupim

a naravno da cu kupiti nesto kvalitetnije, sigurno necu neke od 500 din na buvljaku

Link to post
Share on other sites

ma ok

samo mi je to bitno da lepo legne

da ne busim nista i ne zajebavam se

znaci ono, kupim skinem stare, usrafim nove, povezem i to je to

Taj rad!!!! :good:

Link to post
Share on other sites