Drugi motor


Recommended Posts

Sacekaj novu godinu pa tada nece biti br.motora .... i gotova prica

stvarno ce se voziti bez motora??? ala cemo da guramo otpasce nam noge i ruke od guranja, mada bice auto dosta laksi bez motora

Link to post
Share on other sites

Da 2.5 umesto 1.8. To za registraciju sam mislio da mi je auto registrovan na 1.8 kao i sto jeste. A ja bi hteo da ubacim 2.5, pa me zanima sta sve treba da se uradi da mogu da ga lepo registrujem. Predpostavljam da treba ates, al ipak da pitam.

Link to post
Share on other sites

stvarno ce se voziti bez motora??? ala cemo da guramo otpasce nam noge i ruke od guranja, mada bice auto dosta laksi bez motora

Sta ce ti otpasti noge ?! sta baronises, lepo kazem nece biti vise br. motora ondosno nece biti u saobracajnoj kao ranije nego kao u evropi bez toga!

Link to post
Share on other sites

Sta ce ti otpasti noge ?! sta baronises, lepo kazem nece biti vise br. motora ondosno nece biti u saobracajnoj kao ranije nego kao u evropi bez toga!

pa svejedno ce biti negde zaveden u muriji, i na osnovu cega ces placati kucikazu sta mislis da ako imas 316 da ces moci da ubacis 3.5 i da niko ne primeti ili da se nigde ne zavede, pa nije murija sisala vesla niti je ikad uradila ista sto bi bilo nama bolje nego samo na njihovu korist i nasu stetu

sve ce biti isto samo nece pisati u saobracajnoj-jaka stvar

Link to post
Share on other sites

Zna li se na osnovu cega ce se placati registracija, posto nas sad kidaju na kubikazu, sumnjam da ce da se odreknu para...

mocices da ubacis drugi motor iste zapremine i istih karakteristika ili ako se ustanovi da si ubacio motor vece zapremine( slanjem na expertizu ) naravno dolazi do kaznjavanja novcano ili druge zakonske sankcije. ako ubacis motor manje zapremine naravno da ces to prijaviti zbog manje registracije. nece biti broja motora u saobracajnoj aki ga na motoru mora biti i po tome ce lako dolaziti do podatka o zapremini tog motora

Link to post
Share on other sites

Sacekaj novu godinu pa tada nece biti br.motora .... i gotova prica

Kad ovako kazes ispada da ce moci da ubaci 2.5 bez da ista prijavi i da to bude regularno. A to nece nikako moci...

Link to post
Share on other sites

Ljudi pise sve u prvom postu. Znaci imam 318 ubacujem 2.5, e sad jel treba da se uradi atest da ga registrujem i ubacim u saobracajnu, ili samo treba da prijavim taj drugi motor ? I sta je sve jos potrebno od papira ?

Link to post
Share on other sites

trebas uraditi atest,treba ti racun da si platio carinu i porez na motori i racun od servisa u kojem si ubacio motor (na svim ovim papirima ces imati broj motora)

nadam se da sam ti malo pomogo tako su i meni rekli isto ko ja tebi sad...

Link to post
Share on other sites

Mislim da atest ne treba jer je taj motor isao fabricki?? Obavi se carina motora i sve, ode se na tehnicki da se upise nov motor i sve se u SUP-u zavede...

ali ATEST ???!!!!kakav bre crni atest?

kao sto gruja kaze ,ocarinis motor,odes na tehnicki da se sve to upise i onda u SUP da se sve to zavede i cao

Link to post
Share on other sites

kad je vec ova tema da pitam i ja nesto

kada se menja motor za drugi takodje domaci npr 3.0 se menja za 2.0 a taj 3.0 je uredno registrovan i ostalo je jos 6 meseci do isteka reg. sta se onda radi, poznato mi je da se uzme poreklo iz tog domaceg i da se ode na tehnicki, i prepostavljam da se ode u sup da se to upise u saobracajnu.

e sad mora da se ponovo registruje ili se samo ova stara reg nastavlja

i koliki su ti troskovi po supu e zna neko

Link to post
Share on other sites

Ako se ubacuje motor koji se fabricki ubacivao u tu skoljku onda se ne radi atest, jer ne menjas nosace motora itd itd, ako se ubacuje neki koji nije isao fabricki radi se atest, bez obzira da li se konkretno za taj motor gadjaju nosaci i sve ostalo, to se racuna kao prepravka za koju fabrika nije garantovala da je u skladu sa pravilima..

Link to post
Share on other sites