VIN number


Recommended Posts

  • 1 year later...

Da li neko ima neko logicno objasnjenje za ono sto mi se desilo,a ima veze sa Vin brojem?

Pokusavam poslednjih mesec dana da pronadjem neki losiji E34 525i pa da ga restauriram. Brat mi je lakirer pa dosta stvari ne placam. Elem poslednji koji sam pronasao je po ceni sasvim ok i zamolim lika da mi posalje broj sasije. Odem na ova dva predlozena sajta, i jos neke, i u svim arhivama pise da taj broj ne postoji osim u ovoj http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi, tu mi pronalazi e34 model medjutim nije 525 i 93. (kao sto tvrdi vlasnik) nego 520i iz '89. E sad mogu da razumem da je u njega stavljen drugi motor pa da su naknadno uneseni ti podaci.

Ali kako je moguce da u svim decoderima (VIN) nema tog modela a u ovom jednom ima?

Svakako cu ovih dana otici do servisa da proverim pa cu vam javiti, ako nekog uopste i interesuje.

I jos nesto,lika sam zamolio i da procita broj sa plocice koja se nalazi ispod haube, sa desne strane blize faru. I lik mi kaze da je triput proverio sve.

Link to post
Share on other sites

@jomla,tesko je uopste razumeti sta zelis a sta nezelis.

http://bmwfans.info/

Otvoris ovaj link i ukucas zadnjih sedam brojeva sasije.Ako je sve ok sa brojevima izacice koji je model,sa kojim motorom,mesec i godina proizvodnje.

VIN broj je broj sasije.On nema veze sa brojem motora.A ako ti izbacuje da ti je auto 89god umesto 93-ce,to onda znaci da je podmladjivan na uvozu.

Taj 93god mora da ima motor m50b25 141kw,a ako je m20b25 125kw onda je auto verovatno ispod 90-og godista(osim ako je nekom umro m50,pa se odlucio za isti samo m20,sto neverujem da je slucaj).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zna li neko gde je ucukan broj sasije na E34ci, jel kao na kockici ispod soferke ili ne? I gde se nalazi broj motora na 525i 192 ks?

Broj sasije ispod soferke sa desne strane,broj motora na bloku na mestu gde sipka ulja ulazi u karter pa iza nje,videces ispupceni ravni deo na bloku velicine 5 sa 3cm.

Link to post
Share on other sites

Broj sasije ispod soferke sa desne strane,broj motora na bloku na mestu gde sipka ulja ulazi u karter pa iza nje,videces ispupceni ravni deo na bloku velicine 5 sa 3cm.

jel to onaj najjebaniji predeo gvozdja na kolima? :D nije 5 sa 3 cm nego 5 sa 2 cm :)

Link to post
Share on other sites

jel to onaj najjebaniji predeo gvozdja na kolima? :D nije 5 sa 3 cm nego 5 sa 2 cm :)

Haha,bas taj jebeni deo!!

Ja sam rekao meru odokativno, a ti premeri jos jednom!! :D

Link to post
Share on other sites