Recommended Posts

Danas smo ja i drug rastavili sve živo da pronadjemo dje auto vuče falš vazduh...i mislimo da ovo pravi problem:

image0248.jpg

image02490.jpg

Šta je to?...kaže neko da je to neki separator ulja :unsure: ...to smo otvorili,bilo je baš prljavo a ona gumica unutra se skroz raspala...ima li ko ovo?...i koliko košta?

Link to post
Share on other sites

Kako da ne moze...

Kad je meni to otislo (gumica unutra se iscepala) auto mi je zavijao ko da ga kolju, ler mi se poremetio skroz....

Vidim ovaj tvoj je lepljen silikonom... nema nista od toga...

Ja sam kupio polovan (mislim da sam ga platio 40 eura) ne secam se bas...

Proveri i gumicu koja ide na usisnu i creva (narocito ovo sto ide do onog stapa za merenje nivoa ulja)

Link to post
Share on other sites

Danas smo opet sve rastavili,zamijenili CCV,separator ulja...i sve vratili kako treba...upalili,i auto radi savrsheno,stavili smo ruku na protokomjer,odmah se ugasio i drzao vakum preko minuta i dosadilo nam :)...ali,kad damo gas obrtaji se vrate na 1400rpm i nece da se vrate...sta to moze biti?...

Link to post
Share on other sites

Sicko,ociscen i leptir gas i ICV (potopljen u razredjivac i stajao tako,onda izduvan vazduhom iz kompresora),odmah smo to uradili...ocistili usis,sav,sva crijeva...pojma nemam sta pravi problem,kad se upali sve je super,radi na 750-800rpm,bez ijedne vibracije,nimalo ne variraju,a cim damo gas obrtaji stoje na 1400-1500rpm...isto kao da nedje nesto zaglavi...a onda ubacimo u brzinu,stisnemo kocnicu i opushtamo kvacilo,tada se obrtaji vrate u normalu...

Link to post
Share on other sites

ako si sve oprao u nitro razredjivacu onda su svi spojevi tj pokretni delovi suvi pa glave.

kada si oprao icv,trebao si da naprskas sa wd 40 i da malo otstoji pa da ga ocedis,isto teko i leptir gasa tj osovinice,ali probaj bar icv da naprskas sa wd kod mene resava problem...

Link to post
Share on other sites

ja sam to sve resavao CarbCleaner-om,doduse resio sam i ruku,kad sam cistio ICV drzao ga u levoj ruci,a prskao desnom.Ono kako je picilo sve mi se slivalo po ruci.Kad je pocelo da pece,nisam znao sta me je snaslo,ruka crvena ko ferari a boli kao da me neko zigoso ko GOVECE.Tako da moj savet je carbcleaner,ali BAS OPREZNO

Link to post
Share on other sites

dobar je i karb kliner,sve sto rastapa masnocu i garez,ali je posle svega toga bitno da se podmaze sa wd 40 da nebi glavilo,posto se ispere sva masnoca pa pokretni delovi pocnu po malo da glave

Link to post
Share on other sites