konektor za fabricki alarm OEM


Recommended Posts

znaci blaga rec je da sam popizdeo....

namestao sam vec 1 alarm sestrinom i 1 centralku na mom autu pa drug isto kupio po mojoj preporuci OEM fabricki alarm za bmw e36 318 94 god al prikljucka onaj 12-pinski ko da u zemlju propao....rascupali smo ceo auto al konektora nigde nema evo vec 3 dana se patimo ,jedino u gepek nismo gledali.gledao sam po internetu i nasao da od 91 godiste pa nadalje svaki model ima fabricki prikljucak za alarm,pa sad dali je moguce da bas ovaj njegov nema ili su svabe zaboravile da ga metnu ...vise nemam pojma gde da trazim ,dajte neku ideju gde bi mogao da se nalazi.help! :preved:

Link to post
Share on other sites

Kod mene na E36 to postoji e sad trebalo bi da je iza kasete na suvozačkom mestu.Skini poklopac ispod kasete i sa desne strane videćeš verovatno crnu kutiju koju drže dva šrafa.Imaš dva priključka a beli ti je za dovođenje signala od alarma.

Link to post
Share on other sites

ma skinuo sam sve .znam da ima .al meni treba da nadjem direktan prikljucak za alarm on izgleda ovako ,znaci samo ubedes fabricki alarm i gotovo ...Pix2MolexConnector.jpg

ja ga imam na svom 318 is a ovaj na ortakovom 318 94 nema sanse da nadjem...

Link to post
Share on other sites

conector.jpg

pitam se dal je moguce da ovaj auto to nema .logicki pretpostavljano trebalo bi da bude u standardnoj opremi auta a mozda i ne :preved: nasali smo jedan koji je isti al sa vozaceve strane pored jednog belog 12 pinskog i stoje desno i 12 pin mu nije prikljucen a konektor je prikljucen .vise stvarno nemam ideja .na kraju cu da idem u bmw servis pa da mi kazu po seriskom broju auta dali on ima taj prikljucak ...

Link to post
Share on other sites

mozda ti zatreba, a to da li ga ima ili nema.. Pa ja bih rekao da ga nema. Ne secam se ali mislim da sam negde procitao, ne znam..

alarminstall31tp8.th.jpg

Link to post
Share on other sites

jbg nema bio sam u bmw servis kao posto ima kodiran kljuc i nije obavezno da ima prikljucak za alarm..bla bla .kazu mi najbolje da prikljucimo samo daljinsko zakljucavanje bez alarma posto kad se uradi kako mi objasnili duble lock auto se ''naoruza'' sam se blokira ili paralise i od unutra kao ne moze da se otvori auto niti otkljuca.sto znaci ako se neko nadje unutra ili ga ja zakljucam nema sanse da izadje smile.gif dali mi jednu semu kako da prikljucim uz pomoc dioda ovaj alarm na auto(semu sam vec napravio i povezao sa alarmom tj zicama lock i unlock) i samo treba da lociram unlock i lock zice na autu.e sad moje pitanje je kako da ih lociram tj koje su te dve zice i dali moze da se prikljuci to preko vrata ?

Link to post
Share on other sites

citao sam danas nesto po netu i dosao do zakljucka da moze da se instalira daljinsko zakljucavanje preko gepeka .ako neko zna da mi objasni kako to da uradim .ajmo tehnicari?ili preko vrata

nije valjda da niko ne zna ;) ili nije niko sam instalirao centralku ili alarm?

Link to post
Share on other sites

da vas obavestim da je sve sredjeno...tek sad ne radi ,sad vise nema ni centralku ni na kljuc ;) nesto smo pogoreli ,sutra po danu pregledaceu osigurace al ne verujem da je tu izbili ..pa definitivno ide ovih dana kod elektricara pa nek se on ebe ja osede ...

Link to post
Share on other sites

ipak namesteno uz pomoc kolege sa drugog foruma B) ako nekom treba pomoc ili oce da instalira centralku nek se javi jako je prosto :(

znachi sad je jednostavno kad ste izgoreli sve shto ste stigli hehehehhe, ali dok zabrljash nemozsh da napravish da valja..hehehhe

Link to post
Share on other sites

sad je opravljeno svaka mi cast(bio crko samo osigurac No 7) .jbg ucimo se na greskama .a sad svaki drugi put mi treba najvise 30 minuta da namestim nekom centralku i duble lock B) pored toga se i naucilo dosta o raznim dijagramima i gde koja zica ide i za sta je...tako da ce da

koristi u buducnosti :(

Link to post
Share on other sites