e30 320i,323i


Recommended Posts

resio sam se kockice 316 i sad sam uzeo kockicu 323i '85god za neku sicu ali je motor ostao bez ulja i nepali, auto je zdrav limarijski i svidja mi se pa bih da sredim taj motor. decko koji mi je prodao auto ima motor iz kockice 320i 86god i daje mi sve iz tog motora za popravku ovog mog motora. e sad moje pitanje je koje su razlike ta dva motora i sta sve mogu da prepakujem? i pitanje da li uopste to da radim vec da izvadim ovaj motor i da stavim drugi 2.3 ili 2.5?? svaki savet bi mi dobrodosao... hvala unapred i srecna vam svima nova godina!

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao e30 323i Razlika izmedju M20B20 i M20B23 motora je samo u radilici i klipnjacama sve ostalo je potpuno isto.

Link to post
Share on other sites

ja sam unazad tri godine vozio 323i 150ks, 2.3 su fantasticni motori, trpe dosta i ja sam bio prezadovoljan sa performansama, veruj mi da cupa kao lud, ali sam ga stvarno redovno i kvalitetno odrzavao. Sredis taj 2.3 motor ali sa kvalitetnim delovima i bog da te vidi, barem ces znati sta ti je pod haubom, pozdrav!

Link to post
Share on other sites

uzeo sam taj motor iz 525e motor je 2.7 economic, ovih dana ce da se ubacuje u kocku ali taj motor je slabasan ima 125konja pa me interesuje da li se na taj blok moze staviti druga glava ili u cemu je vec caka? sto je on tako slab?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

ja imam taj motor u kockici,stavljen umesto fabrickog 2.0 129ks

sve sto sam odradio je da sam ostavio elektroniku od 2.0,dizne instalaciju sve,samo ubacio ovaj go motor,bez agregata tako reci u nju...

ufffff cupa kao blesav :)

poenta je da taj motor ima 124ks ali sa tom elektronikom i diznam:)

tj ogranicen je sa njima :D

da bi se dobilo to e-ekonomik :)

po tome sto sam se raspitao dobio sam iz njega oko 180ks sada :)

ostavio sam razvodnik paljenja sa 2.0 tako da sad taj motor ide do 6000rpm umesto 4250rpm u fabrickom modu :D

sto se tice ponasanja lud motor :D

mogu sa 3-om da krenem i slajfam :D

malo mi se jedino tako reci prva brzina ponasa kao -1 ako me razumes :)

sa drugom mogu da krenem laganini kao sto sam sa 2.0 radio u prvoj :)

znaci taj motor kod tebe nece imati samo 124ks :))))

Link to post
Share on other sites

ja ga jos uvek nisam ubacio jer sam primetio da ne pase karter tj ovaj udara u letvu volana, ali kad to zamenim planiram da ga ubacim iako sada uopste nemislim o tim kolima jer se spremam za sezonu a primetio sam da je usisna grana veca od 2.3 motora tj ima veci presek otvora tako sam ja planirao da stavim usisnu granu sa sve diznama od 2.3 na taj motor neznam sta vi mislite da li ce to da radi?

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Da ne otvaram novu temu, imam m20b20.Motronic. E sad sta bi mi trebalo da ga prepakujem u 2.3? Predpostavljam druga glava, ali dali treba blok da se menja ili samo da se preradi i sta jos? U sustini, sta sve treba da menjam?

Link to post
Share on other sites