Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako si otklonio kvar, onda samo odes na dijagnostiku i obrises gresku i sve ce funkcionisati u najboljem redu, naravno AKO si otklonio kvar.. To ces najbolje znati kad obrises gresku, provozaj se malo pa opet dodji na dijagnostiku. Bitno ti je da das kontakt, dovedes u funkciju deo koji je bio u kvaru oduzmes i das kontakt i stavis ponovo na dijagnostiku. Ako ti opet ne napise gresku onda si na konju :)

Link to post
Share on other sites

Kod BMW postoji 8 vrsta ulja za automatske menjače i razlikuju se od modela do modela.Većina tih ulja se rade samo u BMW i pakovanja su im u buradima od 20 litara tako da te preporuke atf ovo ono ovako onako ne treba govoriti napamet i nestručno jer sa pogrešnim uljem stvar se može još više iskomplikovati.Ulje za automatske menjače se traži samo po broju šasije da bi se 100% znalo šta ide,za ovaj model kao i kod većine E39-TDS ide ulje ŽUTE BOJE sa oznakom LT 71141 a BMW-broj mu je 83 22 9 407 807.U komplet sistemu ide 10,6 litara ulja dok ako se radi samo servis ulja onda stane od 7-8 litara jer ostane u turbini nešto ulja koje se na štopni za ispust ne može ispustiti.

Link to post
Share on other sites

Vidi, ti MORAS da odes da ponistis gresku, sto se tice ulja postoji sema kako se izvlaci ulje, i isto tako sipa, kod starijih generacija automatskih menjaca postoji merac pa je to malo lakse, kod njega se izvlaci bukvalno ulje. Vidi taj menjac zna da ode u safe mod ponekad totalno bezveze bez nekog razloga, znaci moze da se desi da ponistis gresku i nikom nista, a vrlo cesto zna da bude nedostatak ulja...

Link to post
Share on other sites

e ljudi danas kad sam upalio auto nije mi izbacio onu kontrolnu zutu lampicu sa zupcanikom (za menjac).ali auto je opet ostao u trecoj brzini nista se nije promenilo.jel ima to neke veze sa necim?

Link to post
Share on other sites

Marko svaka cast,iz tvog teksta u bozije usi :rolleyes: :rolleyes: Bio sam danas na na diagnostici covek mi obrisao gresku za 2 minuta i sad sve fukcionise kako treba.menjac jako lepo salta.......nadam se da ce tako i da ostane.sad nisam pametan sta raditi-mozda je najbolje ne dirati nista.majstor mi kaze da probam zameniti ulje i filter a ja nisam pametan......

Link to post
Share on other sites

Marko svaka cast,iz tvog teksta u bozije usi :rolleyes: :rolleyes: Bio sam danas na na diagnostici covek mi obrisao gresku za 2 minuta i sad sve fukcionise kako treba.menjac jako lepo salta.......nadam se da ce tako i da ostane.sad nisam pametan sta raditi-mozda je najbolje ne dirati nista.majstor mi kaze da probam zameniti ulje i filter a ja nisam pametan......

kolko je kostala dijagnostika, i gde si je radio :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Hvala :)Prati samo kako ce dalje da se ponasa, obrati paznju kad salta brzine prati ga na obrtomeru da li slucajno ne kasni sa saltanjem, i da li ujednaceno salta kada je hladan i vruc. Ali stvarno ti menjaci umeju da odu u safemod bez nekog razloga, i opet vidi filter kada je menjan i nivo ulja. Prati ga neko vreme vidi kako se ponasa

Link to post
Share on other sites

o.k.primetio sam,kad na primer stanem na semafor,i recimo stavim ga u N.sacekam dok se ne upali zeleno,stavim ga u D -on nista.onda malo dodam gas i on usalta.ili ga stavim u N dodam gasa na jedno 3000 obrtaja,sacekam da padnu obrtaji na leru stavim ga u D i odma usalta.dali je to znak da mu fali ulja u menjacu?nisam jos skidao karter i neznam koje ulje da dospam....

Link to post
Share on other sites

cao drugari....danas nateram auto na kanal,ispustim ulje iz menjaca,skinem karter i filter.ulje malo nagorelo al nije strasno sta sam sve vidjao,i vuce na crvenkastu boju.karter cist ko suza nema nista spena,ima crvenog silikona vidi se da je vec skidan.ocistim filter kolko sam mogao vratim filter i karter,sipam ulje sto sam ispustio i fali jos ulja.upalim auto povucem rucnu i ubacim u rikverc.sidjem dole i DOSPEM JOS 2 I PO LITRE ULJA DEXRON 3,NEKI CASTROL.menjac radi savrseno.sta mu je to mu je,a bice sta mi bog da......

Link to post
Share on other sites

cao drugari....danas nateram auto na kanal,ispustim ulje iz menjaca,skinem karter i filter.ulje malo nagorelo al nije strasno sta sam sve vidjao,i vuce na crvenkastu boju.karter cist ko suza nema nista spena,ima crvenog silikona vidi se da je vec skidan.ocistim filter kolko sam mogao vratim filter i karter,sipam ulje sto sam ispustio i fali jos ulja.upalim auto povucem rucnu i ubacim u rikverc.sidjem dole i DOSPEM JOS 2 I PO LITRE ULJA DEXRON 3,NEKI CASTROL.menjac radi savrseno.sta mu je to mu je,a bice sta mi bog da......

A sasvim je izvesno da nece dugo posto nije mogao da dobije ni osnovni servis tipa zamena filtera i ulja.......:)

Link to post
Share on other sites