Mala HITNA konsultacija za e39 520i


Recommended Posts

U pitanju je BMW e39 520i oktobara 97 proizveden u dosta solidnom stanju tj jako lepo ocuvana unutrasnjost sto se tice sedista. Volan nije ostecen niti igde da je pokidan niti rucica menjaca da je izlizana. Auto je u kompletnom standardnom stanju tockovi su 205/15 nema nigde da vuce ili da cima tokom voznje tj trap je uredu. Motor jako lepo radi mirno bukvalno necujno i suvje kao barut nema ni kap masnoce na njemu. Auto registrovan godinu dana cena 5000€ i jedna jedina stavka je predjena kilometraza 308000 :-( Auto uzimam iskljucivo za sebe, cale je odusevljen autom i rado hoce da ga uzmemo. Vlasnik auta mi kaze ako potrosi kap ulja da mu vratim auto i on mi vraca novac jer kaze da je testo naci auto a da nije dirana kilometraza ovde je sve cisto. Od nekog ulaganja ima jedino na vratim sa leve strane na prednjim i zadnjim malo se odlepio lak u precniku oko 2cm i plastika unutar levog prednje blatobrana ostalo je sve ok

Imam par dana da razmislim da li da uzimam taj auto ili ne, cisto me zanima zbog kilometraze. Ili da da se strpim jos malo pa valjda ce da naleti nesto bolje.

Link to post
Share on other sites

U pitanju je BMW e39 520i oktobara 97 proizveden u dosta solidnom stanju tj jako lepo ocuvana unutrasnjost sto se tice sedista. Volan nije ostecen niti igde da je pokidan niti rucica menjaca da je izlizana. Auto je u kompletnom standardnom stanju tockovi su 205/15 nema nigde da vuce ili da cima tokom voznje tj trap je uredu. Motor jako lepo radi mirno bukvalno necujno i suvje kao barut nema ni kap masnoce na njemu. Auto registrovan godinu dana cena 5000€ i jedna jedina stavka je predjena kilometraza 308000 :-( Auto uzimam iskljucivo za sebe, cale je odusevljen autom i rado hoce da ga uzmemo. Vlasnik auta mi kaze ako potrosi kap ulja da mu vratim auto i on mi vraca novac jer kaze da je testo naci auto a da nije dirana kilometraza ovde je sve cisto. Od nekog ulaganja ima jedino na vratim sa leve strane na prednjim i zadnjim malo se odlepio lak u precniku oko 2cm i plastika unutar levog prednje blatobrana ostalo je sve ok

Imam par dana da razmislim da li da uzimam taj auto ili ne, cisto me zanima zbog kilometraze. Ili da da se strpim jos malo pa valjda ce da naleti nesto bolje.

Sa autom starim 10 godina čovek više ne može da veruje ničemu, a tek kad je reč o 14 godina starom automobilu onda nema potrebe ni komentarisati... Ako si se zagrejao za auto moj ti je savet da "presečeš" nakon što auto oteraš u BMW servis na jednu detaljnu kontrolu i inspekciju, i poslušaš šta će ti oni reći. To da lepo i mirno radi ne sumnjam, ali je ipak kilometraža ozbiljna i nemoj uopšte da sumnjaš da auto ne popije po malo ulja. Jeste da nije u pitanju Euro3 motor odnosno da nije niskofrikcioni i nema "uobičajenu" tendenciju da troši odredjenu količinu ulja čak i kad je u mehanični savršenom stanju, ali je 300k solidna kilometraža a pitanje je da li je zaista taj auto prešao "samo" 300k, mada ja lično mislim da je mala verovatnoća da je zaista tako. Ponavljam, ja lično najbolji savet koji ti mogu dati je da odvezete auto u neki servis i sačekate da provere sve od vitalne važnosti, te da eventualne dogovore praviš nakon toga. Mimo toga, sa 14 godina starim automobilom, ovako preko foruma deliti savete i ohrabrivati te da ulažeš novac u neproverenu investiciju bilo bi ne samo nekolegijalno i neodgovorno već i vrlo maliciozno.

Ja ću ti samo reći da je moj poznanik pre nekih 6 meseci uzeo upravo E39 520i iz 2000. godine za 5700 evra, sa odličnom opremom i u odličnom stanju, sa pravih (proverenih) 220k predjenih kilometara, duplim kompletom guma (leto+zima) i odradjenim servisom pred prodaju (računi i fakture iz auto servisa), tako da je bukvalno auto bio "sedi i vozi" za te pare. U tom kontekstu mislim da je tih 5000 € za taj auto u svakom slučaju previše... Moja dva centa...

Link to post
Share on other sites

ja to govorim mojim drugarima... al niko to ne jebe. svi se drze koliko je presao, i koje je god... alo bre to nije uopste pravilo!

Slažem se 100%,većina gleda kilometražu i godište,to je bitna stavka ako švercuješ jer ćeš ga lakše prodati sa mlađom godinom i malom kilometražom međutim ako auto uzimaš za sebe kao što kažeš onda ti je NAJVAŽNIJE stanje auta,njegova prošlost da li je bio garažiran,da li ga je vozio domaćin ili neka fukara koja u servis ide samo kad mu nešto otkaže a na benzinsku toči 500 din.Imaš takvih i za 3000 ali ti odmah treba 1000-2000e da ga digneš iz mrtvih :dance3: (mislim na auto).Najbolje je oteraj kod majstora daj mu 20e neka ga pretrese komletno i znaćeš na čemu si i da li vredi te pare.

Link to post
Share on other sites

Taj auto mi je nasao prijatelj u Novom Sadu juce sam ga gledao i malo je falilo da ga uzmem jedino me sprecila kilometraza ali sam dobio cvrstu garanciju da je motor besprekoran jer taj lik sto odrzava auto radi sa mojim prijateljem tako da je i on bio prisutan. Nisam diler, auto uzimam iskljucivo za sebe i ne da bi ga menjao posle 2 godine nego da me sluzi bar jedno 5-6 godina pomogucstvu.

Da li je to sto je uvezao auto sa kompletnim troskovima tj do tablice? Tako nesto bi mi ekstra odgovaralo ali nikako za sada da naletim na tako nesto.

Link to post
Share on other sites

sacekaj jos jedno 2,3 godine. sigurno ce pasti cena a i izletece ti nesto bolje...

gari brate kupujes auto vec 2 godine!!!!

Nema jos ni 6 meseci kako sam krenuo da kupujem auto tj na samom pocetku mi je bila i varijanta da pazarim mikijevog kupea 320 sa foruma posto mi je i ponudio auto, ali je tad on pazario m-ova sedista pa odustao od prodaje inace cuo sam se sa njim, pa sam posle toga i odustao od cupea ipak je petica petica a i cetvoro vrata bolje zar ne.

Link to post
Share on other sites

x5 je x5.

a auto si kupovao jos pre skupa u BGu. ;)

daj slike te petice da vidim.

na skupu sam bio ovako ali tad nisam kupovao auto niti planiraao nesto ali da sam se po nesto raspitivao to jesam :-)

Link to post
Share on other sites

Nemam slike a i bilo mi je glupo tamo da slikam auto. a auto nije postavljen na oglasu da bi skunuo odatle i postavio. sorry

P.S. necu vise da smaram razmislicu jos malo tj do ponedeljka posto sam u ponedeljak slobodan tj ne radim pa ako ga uzmem bice slike ako ne videcemo za dalje sta i kako, uglavnom hvala svima

Link to post
Share on other sites

Da li je to sto je uvezao auto sa kompletnim troskovima tj do tablice? Tako nesto bi mi ekstra odgovaralo ali nikako za sada da naletim na tako nesto.

Auto je kupljen negde u Vojvodini, Zrenjanin ili tako nešto, ali sad se ne sećam tačno jer ima od tad oko (preko) pola godine. Mogu i da proverim kod ovog poznanika ako baš treba :) Bio je već na NS tablama, dakle nije bio iz uvoza nego već na našim tablama. Mislim da bi se ovakav auto za te pare bez problema mogao kupiti u Nemačkoj i registrovati na naše table, samo je pitanje ko ima vremena i živaca za sve to...

Link to post
Share on other sites