Da li treba stalno da svetle lampice?


Recommended Posts

Evo jedno pitanje, mozda je glupo, a mozda i nije... interesuje me na bmw 5 524 td, da li treba da svetle stalno lampice na prekidacima za staklo iako je auto ugasen i zakljucan. Hvala, hvala

Link to post
Share on other sites

Ako je auto ugasen, i ako je pozicija (svetlo) ugasen... Nebi trebalo da svetli na prekidacima. Pozz

Ma da sve je pogaseno, i kljuc izvadjen, a ono i dalje svetli, boji se da ce akumulator brzo da skvikne, posto sam jedan vec zamenio...misleci da je los, a izgleda da su sijalice na prekidacu pravile problem..

Link to post
Share on other sites

Te sijalice ne bi trebalo da ti prave toliku potrosnju, to su 4 sijalice, ubodne, vrlo slabi potrosaci, ali samim tim sto non stop svetle, pre ce i crci, zato neka ti to prevezu ta se eto upale pri valjenju pozicionog svetla.

Link to post
Share on other sites

ne postoji glupo pitanje, postoje glupi odgovori. te sijalice jesu mali potrosaci ali zasto su ukljucene? mislim na to da nije jos nesto ukljuceno, ako ti prazni akumulator. ja bih vadio jedan po jedan osigurac dok se ne ugasi to svetlo i trazio gresku onda. time si suzio grupu sumnjivih. poz

Link to post
Share on other sites

Kod mene ti prekidaci svetle neko vreme kad ugasim auto(neki put i ne).Posle se automatski iskljuce,tako vec 6 godina bez ikakvih problema.. :)

Bas tako i kod mene isto. Svetle nekoliko minuta i onda se ugase, ako vrata ostanu otkljucana, odnosno centralna ne zakljuca sva vrata onda svetle znatno duze, ali se u svakom slucaju ugase. Svo vreme dok svetle prekidaci prozori se mogu podizati i spustati, kada prestanu da svetle mora se dati kontakt da bi se aktivirali ponovo. Eto tako je kod mene bar.

Link to post
Share on other sites