Odlaganje kazne


Recommended Posts

Ljudi jel neko imao iskustva ili zna kako mogu da odlozim zabranu voznje? Pre 20ak dana sam napravio prekrsaj koji nosi zabranu od 6 meseci i 10 kaznenih bodova. Znam da ce svi da kazu nisi trebao, ali popio sam malo vise i seo za volan. U nadi da je jako kratka relacija (od krnjace do broce nekih 4km) lagano i vozio i sve ali zaustavili me i naduvao sam 1.29. Pritom stvarno nisam ocekivao da cu toliko da naduvam jer po mojoj proceni nisam ocekivao vise od 0.6-0.7.

E sad, ocekujem da ce kazna stici za mesec do dva. A po nekim planovima trebao bi da u novembru ove godine putujem za Soci (Rusija) na pola godine. Ako bi mogao da natempiram da mi tada bude zabrana? U suprotnom razmisljam se da prodam auto, jer godinu dana da mi stoji parkiran predugacak je period...

Link to post
Share on other sites

Moze, javis se na prvi poziv koji ti stigne, do toga ume da prodje par meseci. Odes kod sudije, priznas sve, kazes da je prvi prekrsaj (ako jeste), zamolis za min novcanu i to je to. Onda ima da ti stigne presuda. Nakon toga imas mogucnost zalbe, ako to ne iskoristis, presuda je pravosnazna i cekas poziv da pocne zabrana. Taj period skratis tako sto odes u pisarnicu suda, valjda potpises da se odrices zalbe i tada presuda postaje pravosnazna i mozes da predas dozvolu. Nisam siguran tacno za ovo poslednje, al znam da mozes da ubrzas. E sad, pitanje tempiranja zavisi od toga kada ti stigne prvi poziv, da li da se javis na njega ili na drugi...

p.s. Da si naduvao 0.9 manje usao bi u nizu kategoriju alkoholisanosti i manja bi bila kazna...

Link to post
Share on other sites

Hval Grujo ali nismo se razumeli. Meni je potrebno da je odlozim da sto kasnije pocne ta zabrana. U novembru recimo, jer ce mi onda zabrana ici dok nisam u zemlji a tad sve jedno necu voziti. Mislis da je dovoljno da se ne pojavim na prvom sudjenu? Koliko znam onda me odmah proglase krivim bez mog prisustva? Inace nisam imao prekrsaje do sad.

Link to post
Share on other sites

Shvatio sam te. Samo da razjasnimo, dobio si prijavu, nisu te ujutru priveli kod sudije? Posto ja pricam u slucaju da ti je napisana prijava.

Stizu 3 poziva, nakon treceg mogu da ti presude u odsustvu, ili da dolaze po tebe. Ali do treceg poziva moze da prodje i bezmalo godinu dana... Zato tebi odgovara prvi poziv za npr, 3-4 meseca, pa onda da tempiras zabranu. Cak i poziv od MUP-a za zabranu, mozes malo da prolongiras... Nisi tu i te fore :)

Link to post
Share on other sites

Odazovi se tek na treci poziv suda, odradis ve sto treba tamo, presuda i to i cekaj da te pozovu da predas dozvolu. nemoj otici da je predas vec cekaj da dodju na vrata po nju. kad budu dosli reci da dozvolu nemas tj da si je izgubio i da cim budes izvadio novu da ces je predati. Vidi koliko ce vremenski period biti pa cinculiraj. ja sam tako odugovlacio vise od godinu dana.

Link to post
Share on other sites

Ma nece on da odugovlaci sto duze, on hoce da natempira da mu zabrana tece dok je u Rusiji. To moze, na prvi ili drugi poziv, na treci poziv ce on verovatno u Rusiji.

I jos nesto, ako ti treba dozvola u Rusiji. Prilikom regulisanja zabrane kazes da si izgubio dozvolu i da nemas para da izvadis novu. Onda ce oni da unesu zabranu u sistem. Ti u rusiji koristis tu satro izgubljenu, a kad se vratis OBAVEZNO izvadi novu.

Link to post
Share on other sites

mene 19-tog avgusta uhvatili sa 1.18, pocetkom decembra sam isao na sudjenje, onda je pocela da mi dolazi koverta sa presudom 2x je nisam primio, i pre neki dan tek jesam, proslo je cirka 6 meseci kako su me uhvatili, a ja jos uvek imam dozvolu i vozim . . . inace dobio sam 6 poena i 3 meseca oduzimanja

Link to post
Share on other sites

Ajd' i ja da kazhem neshto...

Poshto nisi odmah priveden u stanicu na trezhnjenje, shto je chudno, s' obzirom na promil alkohola koji si imao, poziv za saslushanje ce ti stici za par meseci na adresu na kojoj si prijavljen,....

Moj savet je odlaganje saslushanja, u smislu, da poshaljesh pismo u kome cesh napisati da tog dananecesh biti u Beogradu zbog poslovnih obaveza ili ti vec necheg shto je bitno.... i time si opravdao nepojavljivanje,.... i tako cesh raditi u nedogled, ukoliko ne opravdash svoj izostanak na vreme, sudija izdaje nalog za privodjenje, a tada ti tvoja opshtinska patrola dolazi kuci,obichno oko 5, 6 ujutu....

i tada ce neko drugi otvoriti vrata 'mesto tebe ili se javiti na interfon, reci da nisi kod kuce, da si van grada.

u kucu nemaju pravo da udju, jer ne poseduju nalog...

to su ti uputsva za odlaganje, a sluchaj zastareva za 2 godine. Jedino se raspitaj da li ide a/a kada je alkohol u pitanju po novom zakonu.

ako sve ide ovim tokom, super

ukoliko se donese reshenje bez tvog prisustva, i na njega imash pravo na zhalbu...da bi odvukao stvar...

i ono shto sam chula da je po novom, zabrana ne ide u vozachku, vec od dana donoshenja presude se zavodi u terminal...

moja drugarica ima sada, od pre 15 dana 3 meseca zabranu, nije ishla da joj upishu.

samo ce neko znati da je imash, ukoliko te legitimishe preko terminala...

Moj primer izbegavanja :

ogranichenje je bilo 60 km/h, fama me je snimila na 184 km/h...

odlagala sam pismima i telegramima, dok jedan telegram, koji sam poslala iz Pogorice nije stigao na vreme. Od tada su mi dolazili , za nekih godinu dana 3 puta da me privedu kod sudije za prekrshaje. nisam bila kod kuce...

i meni to zastareva za dva meseca...

:dance3:

Link to post
Share on other sites

Kad dobijes presudu odes u sup gde treba da ti oduzmu dozvolu i zamolis ih da ti je udare kasnije. Meni su je oduzeli prosle godine na 3 meseca. Otiso sam decembra 2009. da mi udare zabranu i pitam moze li zabrana za neki mesec, bez problema su mu udarili zabranu od februara i to je to. Verovatno mozes i sa novom dozvolom.

Link to post
Share on other sites

Zabrana se ne udara, a drugo da li shvatate sta covek hoce? :)

I da, da se pojavi sa pasosem na aerodromu dok ima aktivan nalog za privodjenje... Ne bi bilo lepo :)

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na brzim odgovorima! Pomogli ste mi mnogo a sad cu vec da natmpiram nekako da to bude u novembru. Ako mogu da odlazem sudjenja lako cu. Inace priveli su me, ali posto stvarno nisam izgleado pijan (niti sam se osecao tako), trazio sam da me odvezu na VMA da dam krv sto su i uradili. Po zakonu privode na treznjenje na 12h ali mene su posle sat-dva od vracanja sa VMA pustili jer sam i njima izgledao trezan.

E sad to je vec nova tema ali obicno iz krvi pokaze 20% vise, sto mi je rekao laborant koji je vadio krv. Mada sve zavisi od osobe do osobe. U kakvoj si kondiciji, koliko si jeo itd itd... Kazu mi da ima ljudi koji su pijani sa 0.5 promila i koji su totalno normalni sa preko 2!

Link to post
Share on other sites

Ma izvadi drugu dozvolu i staru im predaj,tu novu nosi u Sochi i peglaj,a probaj da odlozis pa ako prodje prodje.

@Sirena

ogranicenje 60/voznja 184 :dance3: :dance3: :dance3: STRAVA!!!!!

Link to post
Share on other sites

Zabrana se ne udara, a drugo da li shvatate sta covek hoce? :)

I da, da se pojavi sa pasosem na aerodromu dok ima aktivan nalog za privodjenje... Ne bi bilo lepo :)

Ma razumem ja sta on hoce :) isto sto sam i ja hteo jer sam marta iso za swedsku pa sam tad hteo zabranu. Kad sam otiso u sup decembra udarili su mi pecat za zabranu od februara :)

Link to post
Share on other sites

To sto si trazio da te vode na vadjenje krvi si samo sebi izbio koju hiljadu iz dzepa,posto ako si imao vise od 0,3(koliko je dozvoljeno po novom zakonu) ti placas analizu. A sto se tice toga da im kazes da si izgubio dozvolu,da oni kao unesu u sistem,a ti srecno vozikas sa dozvolim... ne ide bas tako. Meni dosao poziv da odnesem dozvolu na pecatiranje pre jedno 8-9 meseci,posto sam radio rekao sam kevi da ode i da kaze da sam izgubio,riba na salteru joj rekla da izvadim duplikat pa da mi na nju stave zabranu,ja ih naravno sve iskulirao,vec i zaboravio,izvadio sam ovu novu dozvolu pre par dana(posto mi je stara istekla) i automatski sam dobio zabranu :angry: E,sad,dobra je fora sto na novoj nema opcija za pecat :prankster2: samo dobijes saopstenje gde ti sve pise i ne pocinje ti zabrana od datuma pravosnaznosti presude nego od datuma prijema saopstenja

Link to post
Share on other sites

Ortak je to uradio, rekao da je izgubio i da nema para za novu, uneli su zabranu u sistem na tu izgubljenu... Ako bi izvadio novu, zabrana bi naravno isla automatski na nju.

Link to post
Share on other sites

zabrana se ne pise u vozacku po novom vec se zavodi u terminal, totalno je u prawu @sirena, a i kao sto rece ako si imao preko 0.2 kako to da te nisu priveli na 24h zadrzavanja u stanici ?

inace po novom kazna ne zastareva, vec samo poeni nakon 2 godine . . .

Link to post
Share on other sites

Zastareva kazna ako se ne donese presuda u roku od 2 god, to nema veze sa ZOBS-om vec sa zakonom o prekrsajnom gonjenju ili tako nesto :)

I ne privode za svaku alkoholisanost, mislim da je 1.2 ta granica jer se to vodi kao teska alkoholisatnost...

Nego, jel zna neko, jel zabrana vazi za sve kategorije ili? Ja sam prvo cuo da po novom ide za sve (tako i pise), onda je jedan lik po novom dobio zabrnau samo za B, a neprovereno sam cuo kao da za alkohol ide zabrana na sve, a ostalo zavisi...?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jel zna neko ali sa sigurnoscu, dali idu kazneni poeni za prekrsaje koji su nacinjeni u 2010g a nije izdato nikakvo resenje niti presuda jos uvek, znaci tek treba ici kod sudije za prekrsaje???

Link to post
Share on other sites