Recommended Posts

pomagajte veceras upalim bembaru krenem posle jedno 2km pocne da mi zvekece nesto(sumnjam na hidropodizace)al bas jako dodjem do kuce i dalje nije prestalo.otvorim cep na poklopcu motora(za ulje) a on polu beo.vozim ga na kratkim relacijama 2x5km svaki dan.unutra motul 10w40 kupljen u masu pre 6000km.sta da radim hvala na svakom savetu!?

Link to post
Share on other sites

Verovatno ti je pomesao ulje i vodu,tj vodu je naterao u ulje,i zapusio ti je cevcicu za podmazivanje bregaste i zato ti klapara,nemoj da ga vozis,majstor neka podigne deklu pa vidite sta je,ali ako je slinav Chep to je to,nemora da natera u hladnjak,tj tecnost u hladnjaku nemora da bude slinava,podigni merac ulja ako je i on slinav onda nema dileme,a sto se glave tice ako vozis na plin moze da bude i kondenz.

Link to post
Share on other sites

bas tako ako je slinav i merac onda si u problemu,ali ako je slina samo na cepu od ulja,a vozis na plin na kratkim relacijama ,moguce i da je od toga,najbolje skinuti poklopac ventila pa videti

Link to post
Share on other sites

To belo je kondenz jer zbog kratkih reklacija stalno vozis podhladjen motor. Ulje ne stigne da se zagreje na radnu temperaturu i nakupi se vlage. Resenje je da isteras auto malo na autoput i da ga poteras par desetina km.

Ako inace vozis kratke relacije trebalo bi to ulje da menjas na max 7000. Sto se zveketanja tice, nekih nedelju dana pre zamene ulja suni u motor jedan litar ATF ulja, gledaj samo da ne prebacis maximum i vozi tako nedelju dana. Nakon toga ispusti ulje, zameni filter i sipaj novo. Ovo sa ATF mozes da ponovis jos jednom pre sledece zamene i motor ce unutra biti kao nov, pritisak ce se normalizovati i nece vise da zvekece.

Link to post
Share on other sites

Slobodno... ali naravno to ne znaci da treba da vozi auto na tom ulju. Za ispiranje motora kazu neprevazidjeno. Dizelasi ga cak trose i u gorivu zarad ciscenja sitema ubrizgavanja.

Ja sam bio skeptican dok nisam prodzarao malo net sa iskustvima na tu temu.

Link to post
Share on other sites

skinut poklopac motora na kome se nahvatalo nesto kao senf malo svetlie boje i ima ga poprilicno,zveknuo jedan podizac(majstor mi je malo usporen danas)toliko za danas sutra cu da pisem sta je dalje bilo.ŠTO SE TICE ULJA SAD NEVERUJEM NIKOM VIŠE MALO SAM VEROVAO GENERALNOM ZASTUPNIKU MOTULA AL KAD SAM VIDEO ONAJ"SENF"DA NEKAZEM STA??? :angry: NISAM SACUVAO RACUN ODNEO BIH IM ONAJ POKLOPAC I RACUN DA MI OBJASNE STA JE TO.

Link to post
Share on other sites

To nema veze sa Motulom niti uljem vec sa tim sto vozis kratke relacije zimi, ulje ne stigne da postigne radnu temperaturu!

Bolje sto im nisi odneo poklopac, gledali bi te kao budalu...

Sta znaci "generalno....ni ja nisam bas odusevljen motulom... " cime nisi zadovoljan, verovatno potrosnjom istog... to ne znaci da je Motul los i da ne radi sposao kojem je namenjen. Motul je jedna od boljih stvari kojom mozete da castite svoj motor !

Link to post
Share on other sites

To belo je kondenz jer zbog kratkih reklacija stalno vozis podhladjen motor. Ulje ne stigne da se zagreje na radnu temperaturu i nakupi se vlage. Resenje je da isteras auto malo na autoput i da ga poteras par desetina km.

Ako inace vozis kratke relacije trebalo bi to ulje da menjas na max 7000. Sto se zveketanja tice, nekih nedelju dana pre zamene ulja suni u motor jedan litar ATF ulja, gledaj samo da ne prebacis maximum i vozi tako nedelju dana. Nakon toga ispusti ulje, zameni filter i sipaj novo. Ovo sa ATF mozes da ponovis jos jednom pre sledece zamene i motor ce unutra biti kao nov, pritisak ce se normalizovati i nece vise da zvekece.

Molim te objasni mi ovo...

Link to post
Share on other sites

motul problem sto se nahvatalo ono sra..!!!!!!!! danas promenjeno ulje i zamenjena dva podizaca.problem resen :rolleyes: nije trosio ulje samo je odjendamput pocelo da se stvara to njes.. ko onda ima argument na pomenuto ulje i zasto bi me gledao kao budalu

Link to post
Share on other sites

pa jbt koliko ljubi u ovom gradu vozi kratke relacije a samo meni da poludi ulje??? a decko koi mi odrzava kola i radi mehaniku od kad zna za sebe(batin komsija)i visi u radionici ceo zivot pa nije bas bio siguran da li je ulje al je predostavljao.

Link to post
Share on other sites

pazi, mozemo sad da razvijamo teoriju do sutra i da predpostavljamo svasta. ako ti nije prdno dihtung glave jedini razlog sto se stvara "majonez" su kratke relacije tj podhladjen motor nebitno dal sipao motul, mobil, castrol ili modricu. istini za volju neka ulja vise skupljaju vlagu a neka manje ali sve jedno sa takviom nacinom exploatacije brza degradacija ulja je neminovna. lek postoji, jednom nedeljno isteraj na pravac i poteraj u obrtaje par desetina km da isteras vlagu i benzin iz ulja. u suprotnom smanji interval zamene ulja na max 7000km ako je u pitanju polu sint.

Link to post
Share on other sites

Nešto slično se nakupilo i na mom autu pred par mjeseci. Nije mi bio registriran, pa sam ga vozio 2-3 km jednom u dva tjedna. Nakupila se vlaga. Ja sam se isto uplašio da je otišao dihtung glave ili još nešto gore. Nakon što sam ga registrirao, počeo sam ga opet voziti na dužim relacijama, i dan danas nakon 3 mjeseca, ne pojavljuje se više to na čepu :)

Link to post
Share on other sites