Recommended Posts

Izvinjavam se sto postavljam ovakvu temu sa ovom kolicinom informacija, ali smatram da cu na ovaj nacin lakse saznati nesto sto me vec vise dana kopka.

Video sam /ili citao/ (koliko sam uspeo da nadjem) nekoliko prepravki e32 ovde na forumu. Pored one 718i, koja je meni interesantna kao projekat, vidjam i po oglasima 2.0i 90kw sto bi trebalo da je m20 motor koji nije bas tako omiljen menju poznavaocima, ne!?

Sta mislite o toj kombinaciji, ima li zivota u tom automobilu?

Video sam da je bmwklinik pominjao da m50 110kw ide skoro kao 3.0/3.5 a trosi manje i registruje se jeftinije, sto bi u mom slucaju bio best buy, ali nazalost takvih nema u oglasima trenutno, mozda i ne slucajno :)

Smatram da je ubacije 2.0 ako moze da ponese jako dobro resenje za danasnje uslove. Volim e32, volim i da vozim i da stisnem, ali ako sve to kosta i zbog poreskih obaveza ali i zbog tanka, onda zasto ne ubaciti manji motor koji ume da se snadje u datim uslovima.

Dakle, zanima me koji motori tu pasiju, m.., m.., m..?

Drugo, ima li smisla (cak i da je klinik radio) 2.0 90kw u toj karoseriji, a da je do nekih 80% performansi standardnog, recimo 3.0i?

Treca stvar meni laiku jako bitna:

ako se recimo pazari 730 ili 735 sa plinskim uredjajem, da li se uredjaj moze prebaciti i na 2.0 m50 110kw (korekcije su ok)

Ako je tema zaludna, neka se slobodno obrise, smatrao sam da je ovo dobro mesto da se informisem, ako ne nikom nista.

Pozdravljam :D :e30:

Link to post
Share on other sites

Te sto vidjas po oglasima 2.0 :) to su uglavnom 3.5 ocarinjeni na 2.0.

Sto se plina tice zavisi koji je, ali na M30 je uglavnom obican sto nije dobro resenje za M50.

Link to post
Share on other sites

Po meni je najbolja shema da uradish sledece: Kupish sedmaju ne mladju od 20 god, da bi imao poreske olaksice prilikom registracije, i u nju stavish M50 masinu ali 2.5 od 192ks. Taj motor ce jako dobro da nosi tu sasiju (E34 shasiju baca samo tako). A shto se tice plina, vidjao sam da na ovaj motor ne mora da se ugradjuje u secvent varijanti, ali naravno secvent je za njega najbolji izbor. Znaci moze da ti ostane boca i cev do motora a posle je tvoj izbor uvodjenja plina u motor.

A vidim da si pomenuo 3.5 masinu-jeste da je 20-ak konja jaca od 3.0, ali daje takav utisak kao da ima 100 konja vishe, ili sam ja naleteo na dobar primerak:)

Link to post
Share on other sites

Probao sam E32 sa m20 2.0, mislim sta reci.. Sasija je teska, ali ipak je sestak pa moze da je nosi..

To ti dodje otprilike kao E34 sa m20, nije E32 mnogo tezi

Onako, ide normalno :) A i ne uzima se ta sedmica da se jurca s njom ;)

Pogotovo ako razmisljas o obicnom plinu, onda bolje idi na m20

Link to post
Share on other sites

Meni je primar registracija i potrosnja, pa iz toga izvuci i najvise snage. Naci najbolji kompromis.

Recimo ovaj nije losa varijanta, mozda ga je cak i klinik radio :) Skoro je pominjao neki od 2.5 :)

http://www.polovniautomobili.com/oglas991214/bmw_750_20i/

Ono sto me trenutno najvise zanima jeste razlika izmedju ovakvog resenja (2.5) i 2.0 110kw?

Sigurno da je 2.5 jaci, ali ne mora da znaci da ni onaj 2.0 ne moze da dobaci lepo, ne?

Max brzina mi nije bitna, sve do 170km/h mi je extra, najvaznije mi je da je pouzdan u obilazenju, jer ako je tu trom onda mi ne vredi uopste taj auto, to mi najvise zivaca jede u toku voznje. Volim i cesto obilazim, pa mi je ta stavka jako bitna.

Jeste da ako se to uzme u obzir onda 735 ili 750 i ni trunka manje, ali ko zna, mozda se i ovi malci lepo snalaze ako se pogode prema autu !?

Link to post
Share on other sites

Probao sam E32 sa m20 2.0, mislim sta reci.. Sasija je teska, ali ipak je sestak pa moze da je nosi..

To ti dodje otprilike kao E34 sa m20, nije E32 mnogo tezi

Onako, ide normalno :)

Ima kod mene jedna 2.0 90kw, ali se stalno spekulise je li 1.6 unutra ili ne. Uglavnom ona nema neki start, mislim da nije bas pogodjen motor, otuda sam i skeptik za taj motor. 110kw bi mi mislim bila prava mera :)

Link to post
Share on other sites

Da sedmicu mogu da vuku 1.6 ili 1.8 motori, oni bi ih fabricki stavljali unutra. Za seriju sedam, nista ispod 2500cc, naravno 24V.

Link to post
Share on other sites

Pogotovo za obilazenja morash imati motor sa rezervom snage-moras voziti ozbiljnu stvar, tu dalje nema priche. Fora sa 2.5 motorom ocarinjenim na 2.0 je super stvar, pri chemu ja navijam za M50B25.

Shto se tiche ove sedmaje iz oglasa, tu mislim da chovek mnoogo trazi, pogotovo shto je ranije imala lep beli enterijer, a sad je stavljen neki glupavo presvlachen u crnoj bolji. A da li ju je klinik odradio, to ne znam, poshto se i sam prodavac malo bavi BMW-ima.

Ili, ako bash hocesh ne znam ni ja kakvu ushtedu namesti 2.5 tds masinu i cepaj. Ja imam taj motor u extra stanju na petici, trosi oko 9 litara, na otvorenom ispod 7, a pri obilazenju je skroz pristojan.

Link to post
Share on other sites

Da sedmicu mogu da vuku 1.6 ili 1.8 motori, oni bi ih fabricki stavljali unutra. Za seriju sedam, nista ispod 2500cc, naravno 24V.

nisi u pravu, da je tako, sto onda nisu stavili 2.5? radi se o tome da je sedmica bila a i jos uvek je najjaca serija koju bmw pravi, i iz tog razloga su stavljali samo tako velike motore. karavan e34 je laksi svega 150kg od 735 pa ima 1.8 motor i ide...

Link to post
Share on other sites

Pogotovo za obilazenja morash imati motor sa rezervom snage-moras voziti ozbiljnu stvar, tu dalje nema priche. Fora sa 2.5 motorom ocarinjenim na 2.0 je super stvar, pri chemu ja navijam za M50B25.

Shto se tiche ove sedmaje iz oglasa, tu mislim da chovek mnoogo trazi, pogotovo shto je ranije imala lep beli enterijer, a sad je stavljen neki glupavo presvlachen u crnoj bolji. A da li ju je klinik odradio, to ne znam, poshto se i sam prodavac malo bavi BMW-ima.

Ili, ako bash hocesh ne znam ni ja kakvu ushtedu namesti 2.5 tds masinu i cepaj. Ja imam taj motor u extra stanju na petici, trosi oko 9 litara, na otvorenom ispod 7, a pri obilazenju je skroz pristojan.

Hvala na ponudi za diesell, ali neka hvala, dizel vise ne, mozda u 50toj :lol:

Primecujem da pominjete da se veci motor registruje (carini) kao manji, na sta tu mislite, tj. to nisu cista posla ne?

Ako neko ubaci 2.0 pa ga prepravi na 3.0 to je sve 5, a kada neko 3.5 ostavi unutra a podesi u saobracajnoj kao 2.0 ja takav automobil ne bih kupovao, a pitanje da li bih se i sam odlucio (da imam veliki motor) na tako nesto.

Onda mi dzabe i 500 konja u obilazenju kad moram da strepim pri svakoj kontroli plavih gosodina :)

Do sad koliko sam vagao u svojoj glavi dosao sam do toga da je najbolja opcija uzeti (ili doci do) kombinacije sa 2.0 24v pa ako zafali snage izbusiti na 2.5. Razlog zasto ne u startu 2.5 je potrosnja, pa ako 2.0 ne udovolji potrebama onda busiti, jer registracija ostaje 2.0

Oglas sam postavio cisto onako, ni meni se ne dopada automobil, ni cenom ni izgledom

Link to post
Share on other sites

nisi u pravu, da je tako, sto onda nisu stavili 2.5? radi se o tome da je sedmica bila a i jos uvek je najjaca serija koju bmw pravi, i iz tog razloga su stavljali samo tako velike motore. karavan e34 je laksi svega 150kg od 735 pa ima 1.8 motor i ide...

Slažem se

Link to post
Share on other sites

Brate sve jedno, taj 2.0 ce se ipak muciti da to tera kako se ochekuje, moracesh puno da ga stiskash. A to razbusivanje ti je zezanje i troshak bez veze, stavi odmah 2.5 i boli te uvo jer ce ti potroshnja biti tu negde, jedino ti je registracija oko 10 hiljada skuplja od 2.0 ako je auto 20 godina +. I te pare ko zna na kakve bi gluposti potroshio, pa ih bolje daj tu i ne boli te glava, znash shta vozih, znash da imash snage i totalno si spokojan.

A sad, shto nisu stavljali u startu 2.5, pa zato shto su u godinama pocetka proizvodnje imali M20 masinu koja zbog manjeg cilindra nema neki narochit odziv momenta u niskim rezima, i postavili plan eksploatacije razvijenh 3.0 i 3.5 motora koji su bolji shto se toga tiche, dok se M50 pojavio 3 godine pre ukidanja proizvodnje E32-ojke, a to je ipak luksurishka auto pa gospoda koja ga voza ochekuje tih auto koji nece morati da razvlachi drugom da bi isti ishao normalno, a to normalno se sa ovolikom shasijom dobija upotrebom motora malo vecih dimenzija cilindra..

A shto se tiche ove sedmaje iz oglasa, spolja i ok, vadi ga shira maska, ali unutra nula..

Nego kako planirash da izvedesh sve ovo-da kupish komplet auto pa da vadish motor itd, ili neshto drugo?

Link to post
Share on other sites

Brate sve jedno, taj 2.0 ce se ipak muciti da to tera kako se ochekuje, moracesh puno da ga stiskash. A to razbusivanje ti je zezanje i troshak bez veze, stavi odmah 2.5 i boli te uvo jer ce ti potroshnja biti tu negde, jedino ti je registracija oko 10 hiljada skuplja od 2.0 ako je auto 20 godina +. I te pare ko zna na kakve bi gluposti potroshio, pa ih bolje daj tu i ne boli te glava, znash shta vozih, znash da imash snage i totalno si spokojan.

A shto se tiche ove sedmaje iz oglasa, spolja i ok, vadi ga shira maska, ali unutra nula..

Link to post
Share on other sites

A ovo shto auto ima 3.0 motor, a u saobracajnoj pishe 2.0-to se radi prilikom promene motora. Carinarnica samo upishe da je motor 2.0 i snagu koja uz takav motor ide i to je to. Na tehnichkom se konstatuje promena motora, i sa lista iz carinarnice se upisuje nov broj, kubikaza i kilovati za saobracajnu i kraj. Pandurima je jedino bitno da se slazu brojevi na motoru i saobracajnoj i nishta ih drugo ne zanima. Jedino ko moze da izvali je neko ko se razume u BMW i moze da prepozna motor(npr: M20 i M30 mnogo liche) ili da po kodu zna koji je, ali shto je to kome bitno.

Samo ti nadji dobru mashinu za ugradnju i nemash shta da brinesh ;)

Link to post
Share on other sites

A ovo shto auto ima 3.0 motor, a u saobracajnoj pishe 2.0-to se radi prilikom promene motora. Carinarnica samo upishe da je motor 2.0 i snagu koja uz takav motor ide i to je to. Na tehnichkom se konstatuje promena motora, i sa lista iz carinarnice se upisuje nov broj, kubikaza i kilovati za saobracajnu i kraj. Pandurima je jedino bitno da se slazu brojevi na motoru i saobracajnoj i nishta ih drugo ne zanima. Jedino ko moze da izvali je neko ko se razume u BMW i moze da prepozna motor(npr: M20 i M30 mnogo liche) ili da po kodu zna koji je, ali shto je to kome bitno.

Samo ti nadji dobru mashinu za ugradnju i nemash shta da brinesh ;)

Nije li u toj prvoj kombinaciji koju pominjes broj 3.0 (ciji motor je u sasiji) razlicit od onog 2.0 koji je u saobracajnoj? To je mene kopkalo ponajvise.

Kombinaciju koju bih odradio jos uvek ne znam, ili bih uzeo sve gotovo ili bih nasao povoljan 730 pa ga ili vozio neko vreme tako ili ga u startu prepravio, sve zavisi od auta do auta, je li registrovan i u kakvom je stanju (te cene) generalno.

Ako se ne snadjem u ovoj kupovini oko 7ice onda cu uzeti staru dobru kockicu 1.8i ili 2.0, a mozda i petardu jer vidim da je bilo ultra jeftinih.

Jos uvek je sve u planovima, razradi istih. Necu da srljam, imam strpljenja, naci cu nesto :e30:

Link to post
Share on other sites

Znash kako, najbolje ako mozesh naci sedmicu sa ok opremom i izgledom, a da motor i nije bash extra i tako u startu jeftinije da prodjesh. A onda sa nekog stranca stavish motor koji ti se svidja. Imam ja druga koji ima servis-vrhunski radi, i usput rastura strance i moze da uradi sve shto zamislish shto se tiche tvog projekta. Dakle samo kazesh koji mashinu hocesh, onda detaljno pregledate motor, zatim ide ugradnja i to po propisu, pedantno i temeljno, bez muvanje, budzenja ili 'ma moze i ovako'-doterash auto, kazesh shta bi hteo, on sve pribavi, namontira, i daje kljuch u ruke-tvoje je posle samo da stiskash dugmice i registrujes limuzinu B)

A ovo shto si pitao, odgovor je 'da', dakle jedan motor u autu, a drugi pishe u saobracajnoj, ali to se napishe po poproceduri koju sam ti vac napisao :)

Link to post
Share on other sites