DIGNUT ILI SPUSTEN


Recommended Posts

Ja na kocki imam fabricke spustene opruge i amortizer tj trapove od alpine (nekadbio i motor) a na kolima su mi gume 205-50-15 sa felnama 8jota i super se ponasa doduse imam 1.8 motor tako da nije neka snaga ali niti kace gume lepo lezi a i udoban je za voznju tako da je moja preporuka 205-50 i uzivaj!!!!

Link to post
Share on other sites

Ja na kocki imam fabricke spustene opruge i amortizer tj trapove od alpine (nekadbio i motor) a na kolima su mi gume 205-50-15 sa felnama 8jota i super se ponasa doduse imam 1.8 motor tako da nije neka snaga ali niti kace gume lepo lezi a i udoban je za voznju tako da je moja preporuka 205-50 i uzivaj!!!!

Ajde ondada predstavis svoj autic! :)

Link to post
Share on other sites

e sad sam stvarno zbunjen :blink: majstor gledao opruge i amortizere i kaze da je sve ok,samo da je dosta spusten i da mogu vratiti fabricke opruge,ako hocu.bio kod vulkanizera,gledali 195/65/15,mnogo brate siroke,visina je ok,ali guma dodje na 2cm od ruba pozadi,napred ima malo vise mesta.kaze cesace mi gume,ako ga preopteretim i sad ne znam sta da radim??? u autu se retko voze i 2 osobe,ali su mi zato oba rezervoara uvek tankovana,55l benzin i 80l plin.dali da rizikujem sa 195-icama?

Link to post
Share on other sites

Jedenje guma sa unutrasnje strane nema ama bas nikakve veze sa profilom gume.

nema toliko,ail kad je sira guma lepse legne i ne jede je toliko

Link to post
Share on other sites

Naduvaj gume na 2.3, 2.4 bara, i nece vise da ih jede

Gledajuci po slici tvoje su sigurno ispod 2

Da ne stavljam slike sad, ali sto je guma praznija to se vise oslanja po ivicama, a ne po sredini gaznog dela

Link to post
Share on other sites

nema toliko,ail kad je sira guma lepse legne i ne jede je toliko

ako je kamber u minusu, a na E30 uvek bude pozadi kad se auto spusta preko 50mm, onda je ne bitno koja je guma. jedini nacin da se ispravi minus jeste da se prepravi kacenje viljuski na most. postoje kitovi za tu namenu koji se navare i onda mozes da stelujes kamber kako ti odgovara. napred ako ima minus onda nije dobro uradjena reglaza ili je neki od delova trapa u maleru.

Link to post
Share on other sites

Naduvaj gume na 2.3, 2.4 bara, i nece vise da ih jede

Gledajuci po slici tvoje su sigurno ispod 2

Da ne stavljam slike sad, ali sto je guma praznija to se vise oslanja po ivicama, a ne po sredini gaznog dela

Mislim da covek ima pravo,vozio sam sa gumama na 2,5 bara,pa sam po savetu vulkanizera izduvao na 2 bara i gume se brze trose i to vidno.Bas zato sto je toliko spusten,mnogo bi mu lepse izgledala sira guma,a i iskreno,meni se strasno svidja sto je toliko nizak,a i dobro mi se pokazao na putu,dosta je stabilan,samo se stvarno bojim da ako stavim 195 da ce cesati.Napred mozda samo pod punim volanom,ali nazad i ako ne cesu,bice knap.Sta kad dodje sneg,pa pocne da se hvata u blatobranima,pa ujutru zaledi,odose gume :huh:

Link to post
Share on other sites

joj,pa ko ce se zezati da stalno menja opruge,ja bi nesto univerzalno,ako moze :preved:

nije neko zezanje za cas se uradi to ako znas

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Strpao sam pozadi 195/65/15,bem mu misa sto lepo stoje,ali su knap u blatobranima,ne kace nigde,ali kontam da nisu za sneg,kad pocne da se hvata unutra,nema bas puno mesta,cini mi se da su te gume vise samo za letnju sezonu.

Link to post
Share on other sites

http://www.1010tires.com/tiresizecalculator.asp

Evo,lepo ovde ukucas dimenzije fabrickih guma,ubacis nove pa vidis razliku.

Sta se cimas od 195 gume kao da je 295 :D

Meni na e21 fabricka guma 165/80/13,ja lepo stavio 195/55/15 i celu zimu vozio,ama bas svaki dan,

plus par puta na Divcibare i jednom na Taru i ide kao zmaj nista ne kaci,ne lepi....

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ja mislim da ti je auto vise skljokan a ne spusten. Brate, jel nas ti ovde ubacujes ili sta? Pa jel vidis da on stoji ko da je iz aviona ispao? Moras poceti od greda, razmera koseva pa tek onda adekvatnom zamenom stozera, opruge i amorta da auto postavis kako treba. Sto napred, tako i pozadi. Ovo je bas nabijeno sa zemljom. Tu od dvoje u auto ni ne pomisljaj da vozis..

covek mu je lepo i najiskrenije objasnijo. tebi su brate kosevi pomereni iz mesta, tako da prvo ustelujes sasiju, a posle ces lako da menjas gume i ustelujes trap :)

Link to post
Share on other sites