chip na e39 525d 2001


Recommended Posts

Ja nisam pristalica čipovanja ali pošto pitaš za taj motor bi maksimalno a da je bezbedno mogao da čip tuningom dobiješ do 20-25 kW i do 50-60 Nm. Ako već hoćeš da "čipuješ" motor onda neka bar bude odradjeno kako treba, a čuo sam da Smart tuning radi solidan posao kod nas. Imaš i SM tuning ako se ne varam, rade u regionu...

Koliko će te koštati to zadovoljstvo ne znam, potraži kontakt telefone pa okreni i pitaj, ali ne verujem da je jeftinije od par stotina evrića.

Edit: evo sad gledam baš na SM tuning, za taj auto čip je 400 Evra.

Link to post
Share on other sites

iskreno u nedoumici sam znam da chip moze da osteti auto. Voleo bi da mu podignem snagu bar za 40 hp , jer svi pricaju kako moze na razne nacine( chip - box, lpg, nove dizne)! Sta vi mislite drustvo?

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je 163 KS i 350 Nm sasvim dovoljno za solidne performanse i da je taj motor idealan kompromis za karoseriju petice. B)

Kao što rekoh na početku prvog komentara, ja nisam pristalica čipovanja a naročito motora koji su prešli preko 100000 km, a takvi su kod nas skoro pa svi uvezeni polovnjaci. Zašto tako mislim je za posebnu temu, neću da širim priču i off-ujem ali taj svoj stav imam iz odredjenih razloga i ne pričam ovako samo zato što mi se čipovanje jednostavno ne svidja.

Ja bih na tvom mestu taj novac, ako si već rešio da ga "potrošiš" na auto, radije utrošio na vanrednu generalnu kontrolu, eventualno zamenu kočione i servo tečnosti, možda antifriza ako ga nisi menjao u poslednje dve godine, na kraju krajeva ako ti je auto baš tako redovno održavan onda ih potroši na jedno temeljno prolećno pranje i poliranje :)

A ako si odradio i te "sitnice" i auto bukvalno "uglancao", onda jednostavno iznenadi devojku/suprugu tako što ćeš je tim autom odvesti na "produženi vikend" na neko lepo i romantično mesto :kiss3: Tako potrošen novac će definitivno ostati u dugoj i lepoj uspomeni i tebi i tvojoj lepšoj polovini, možda ostaviti nezaboravne utiske i zbližiti vas još više, a ako mene pitaš to je i više nego vredno jednog čip tjuninga ;)

Samo da ne bude opet komentara, pitao je čovek šta mi mislimo... :lol:

Link to post
Share on other sites

bruda kao prvo auto je u tip top stanju... uglacan je, i ja sam prvi vlasnik! a sto se tice odmora poslusacu te :)... A sto se tice povecanja snage ... postujem misljenje, ali moje je da mu treba jos malo konja!

Link to post
Share on other sites

bruda kao prvo auto je u tip top stanju... uglacan je, i ja sam prvi vlasnik! a sto se tice odmora poslusacu te :)... A sto se tice povecanja snage ... postujem misljenje, ali moje je da mu treba jos malo konja!

Posto si iz Cacka idi kod Ostoje i trazi da ti Nebojsa uradi cip.

Ima raznih varijanti snaga koje dobijas a cene nisu visoke.

Ja sam letos uradio cip kod njih na istom autu i prezadovoljan sam.

Link to post
Share on other sites

bruda kao prvo auto je u tip top stanju... uglacan je, i ja sam prvi vlasnik! a sto se tice odmora poslusacu te :)... A sto se tice povecanja snage ... postujem misljenje, ali moje je da mu treba jos malo konja!

da...svima nama konji "fale" ,ali kako hoces -po meni ne trebas nista dirati...pokusavaces da budes brzi a ljudi ce te zaobilaziti jer im smeta tvoja garez po soferci...hehehe..poz

Link to post
Share on other sites

hahahaha mnogo si duhovit! :pleasantry:

P.S - Nemoj da me shvatite pogresno , ali mi je dosta komentara kako to ne treba da se radi i kako to ne moze! veliki pozdrav svima!!!

Link to post
Share on other sites

Ne stvarno momci , ali bez uvrede .... Pretezno ovde vozite bolja kola ili benzince , m-ove ili vec ! hvala vam na komentarima , a sad jedan LOCK na ovu temu!

Link to post
Share on other sites

Ne stvarno momci , ali bez uvrede .... Pretezno ovde vozite bolja kola ili benzince , m-ove ili vec ! hvala vam na komentarima , a sad jedan LOCK na ovu temu!

ajde bre druze ,sta se odmah ljutis , pa nije valjda da shvatas malo sale za ozbiljno ???...htedoh reci da imas dobar auto , ekonomican , koji uvek potegne kada treba...pa posto sa tim cipom...i ja imam nekuh problemcica-rekoh,zasto bi se i ti zaj...! poz

Link to post
Share on other sites

iskreno u nedoumici sam znam da chip moze da osteti auto.

P.S - Nemoj da me shvatite pogresno , ali mi je dosta komentara kako to ne treba da se radi i kako to ne moze!

Ako znaš odgovor zašto onda postavljaš pitanje? :unsure: Naravno da to ne bi trebalo da se radi, naročito kad su motori duboko zagazili u neke "srednje godine", tako da ne razumem zašto kad znaš ipak pitaš i posle se ljutiš ili zameraš kad dobiješ upravo odgovor kakav se očekuje i kakav se unapred zna da ćeš dobiti? Kad uveče čujem da je poskupelo gorivo ja ne idem ujutru na benzinsku pumpu da pitam da li je poskupelo gorivo samo da bi se naljutio na pumpadžiju i zamerio mu na iskrenosti kad prizna da je gorivo poskupelo. Ne znam šta uopšte dobijaš postavljanjem takvih pitanja, osim što se svi cimamo bez veze i što se zameramo jedni drugima bez razloga.

Nemoj da se ljutiš i da nam zameraš, samo iznosimo svoje mišljenje jer si u svom drugom komentaru na ovoj temi ti upravo to tražio od nas.

Pozz

Link to post
Share on other sites

Nisam ljut, nego sam razocaran ... :( jbg voleo bih kad bih mogao da mu povecam snagu bez nekih posledica! Ali nema veze moze da se poradi na styling-u , ako ne moze na motoru :D

Svima hvala na komentarima!!

Link to post
Share on other sites

pa chipuj ga onda,hoces snagu a neces da ga chipujes!

hoces neces ne moras :P nidzi ne treba snaga on ima 5icu bole ga brige :D (samo sto mu auto vidim samo na parkinugu) :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja se takodje raspitujem za Chip.. Naleteo sam na ovo:

Samo da naglasim, ne reklamiram nikoga i nista, text sam nasao Curcic servisu.

Najčešće postavljena pitanja vlasnika vozila koji žele da tjuniraju svoja vozila kod nas su :

1. Zašto to fabrika nije uradila?

Fabrike automobila pre puštanja u prodaju novih modela vozila moraju da izvrše homologacije u odredjenim ustanovama zaduženim za standardizacije i kontrolu kvaliteta novih vozila.Kao primarni test prilikom prijema novih tipova vozila jeste test emisije izduvnih gasova.U cilju zadovoljenja sve strožijih propisa inžinjeri u fabrikama automobila su prisiljeni na kompromise.To praktično znači da su primorani da na ustrb snage motora prilagode emisiju izduvnih gasova strogo zadatim normama.Te norme su daleko strožije i zahtevnije od normi koje zahteva jedan tehnićki pregled koji se vrsi jednom godišnje pri registraciji vozila kako u svetu tako i kod nas.

Dakle,ono sto mi radimo jeste približavanje tih normi zahtevima jednog tehničkog pregleda što rezultira povećanjem snage vašeg motora.Vi dobijate motor iste snage kao što je u osnovi i razvijen na probnom stolu prilkom projektovanja a pre redukcije snage na uštrb zadovoljenja strogih homologacijskih normi.

Naravno,to ne znači da će vaše vozilo izbacivati bilo kakav crni dim iz auspuha ili na bilo koji drugi nacin stetiti okolini i drugim ucesnicima u saobracaju.Ovo naglasavamoi da se ne bi pogresno shvatilo gore navedeno jer razlika u normama je vidljiva samo na specijalnim mernim uredjajima za analizu izduvnih gasova a nikako vizuelno ili na bilo koji drugi nacin.

2. Da li je chiptuning stetan za moj motor?

Kao i u svakom poslu i u ovoj oblasti postoje ljudi razlicitih profila i razlicitih kvaliteta. Mnogi sebi daju za pravo da se nazovu majstorom ili tjunerom iako to nije propraceno adekvatnim znanjem i ucinkom. Ukoliko svoj motor poverite takvim "strucnjacima" da se na njemu uce i istrazuju velike su sanse da se vas motor trajno i ozbiljno osteti. Bas iz tog razloga smo posle visegodisnje potrage za adekvatnim i profesionalnim partnerom odlucili da radimo sa H&S Elektronikom iz Minhena. Posle posete H&S-u dosli smo do zakljucka da su inzinjeri i kompletna firma na zavidnom nivou i da 20 godina rada u oblasti chiptuninga znaci mnogo.

Dakle, mi sebi nismo hteli dati za pravo da sami radimo softvere (tjuninge) na vasim vozilima iako za to postoji realna osnova i predznanje,vec se nas posao svodi na iscitavanje originalnog softvera,slanje u H&S Elektronik gde njihovi inzinjeri odrade tjuning na vasem originalnom softveru.Potom tjunirani fajl posalju te mi taj fajl ucitamo nazad u vas racunar. Znaci da je tjuning na vasem vozilu radi prakticno H&S Elektronik cija smo mi samo produzena ruka. Za 10 godina sardanje sa H&S Elekronikom nismo imali ni jedan problem tako da odgovorno tvrdimo da ukoliko se chiptuning uradi u renomiranoj tjunerskoj kuci necete imati nikakvih problema niti posledica po vas motor.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

druze ja sam do skora ima e39 525d, nisam imao chip vec nekakav power box. Razlika sa njim i bez njega je ogromna. kada sam ga jednom skinuo imao sam utisak da sam zakacio prikolicu pozadi i da je vucem. sa njim sam presao oko 70000km i prodao ga drugaru prosle godine koji je napravio jos 30000km. Auto trenutno na satu ima 325000km. Ovaj drugar koji ga sada vozi kida ga kao benzinca, i po meni price cipovanje unistava motor itd padaju u vodu, a pogotovu ako cip odradi neko ko se time profesionalno bavi. ovaj moj power box je bio proizvodjaca FGA motosport i placen je 200eura. Takva su moja iskustva sa svim tim. sada imam 320d i cim naidje neki kes viska cipujem obavezno. Pozdrav

Link to post
Share on other sites