Informacija o cenama E34?


Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma svim tim kolima ima x2 na satu, ni 1 ne sme da slika vozacevo sediste, ili ima presvlake da se ne vidi kolika mu je rupa ispod dupeta. Dobro, nije ni meni cena orijentir, ali cesto su slucajevi da onaj sto ga plati 1,5-2k, mora da ulozi jos toliko na mehaniku, donji postroj i sl. da bi ga doveo u zavidno stanje.. i opet nece izgledati kao ona za tih 3k, zato sto ce imati mnogo vise predjenih km, ubijena sedista, izlizan volan, razjebane tapacirunke i sl. Nznm. ako vec nemate vise od 1500e, a hocete da vozite dobar e34, onda se bolje strpite pa kupite nesto ovako, ili uopste nemojte jos kupovati bmw..

http://www.polovniautomobili.com/oglas1031944/bmw_520_24v/

(naravno svaka cena moze da ide i do 500e dole, u zavisnosti koliko je vlasniku hitno)

http://www.polovniautomobili.com/oglas1154372/bmw_525_i/

Naravno, za ove pare moze da se uzme i e39, koji je mnogo skuplji za odrzavanje, (na ocigled svetskoj modernoj automobilskoj industriji)za nijansku ne kvalitetniji, i po meni bez M opreme, dizajnerski ne puno napredniji.. Pozdrav, nadam se da me ljubitelji ne shvataju pogresno!

Link to post
Share on other sites

hoces reci ako sam te razumeo da ovi auti sto sam u zadnjem postu stavio da imaju skoro po 500 000 km...... po tvom misljenju... normalo da treba ulozit ali planiram se sa njim vozit jednog godinu ipo bez nekih znacajnih ulaganja.

Link to post
Share on other sites

hoces reci ako sam te razumeo da ovi auti sto sam u zadnjem postu stavio da imaju skoro po 500 000 km...... po tvom misljenju... normalo da treba ulozit ali planiram se sa njim vozit jednog godinu ipo bez nekih znacajnih ulaganja.

ma nisam ni pregledao detaljno te oglase sto si postavio.. Vidi, nije iskljuceno ni da ima 700.000 neki na tim oglasima, jer iz Nemacke mozes da nadjes npr.Mercedes e220cdi 2003.god. sa 650.000km, tako da stvarno, posebno za ove nase oldtajmere, u vecini slucajeva, zaista ne mozes da znas koliko je taj auto pregazio.. A ako hoces da se vozis do god.dana s njim, onda uzmi neki do 1.500e, vozaj se po kraju, nemoj nista da ulazes u njega, i prodaces ga opet tako nekom i neces puno izgubiti(mozda samo 1.500e jer nece hteti niko da ga kupi! :D ) .. Sam najbolje znas sta zelis od auta, sa kojim novcem raspolazes i sl. Mi ovde mozemo samo da ti prospemo neku nasu pamet ili iskustvo, ali ipak je na kraju presudan diskontni faktor(pri odredjivanju sadasnje vrednosti buducih vrednosti)..

Link to post
Share on other sites

Ognjene, nije problem u tih 3k, vec sta ces kad i posle tih 3k isto krene odrzavanje trapova, amortizeri, steling plina, diyni itd. Vlasnik cuvao, ti malo stis'o i opet sve nizbrdo.

Ovako si za 1500 uzeo nesto za sta ce ti ostati lufta da ulazes, uopste ne moras jos toliku sumu da ulazes, kako los tako moze da bude i dobar taj za 1500-2000, zasto bi pa onaj od 3k bio zagarantovano bolji?!

Uslov je, naravno, da se u kupovinu ide sa majstorom koji ima oko i hoce da gleda, uradi se procena pa vidis sam isplati li se ili ne. Posto bih ja (kad ga kupim) bmw vozio, prosto onaj cuvan kao da nije za mene, gre'ota bi bila, dok ni onaj u olos stanju ne pije vodu, znaci neka zlatna sredina i teraj.

Link to post
Share on other sites

Ognjen: Aha o tome pricas. Ma poznato mi je to, no dobro nije bas svakom vracan sat... ili.. :blink:

Ma nacice se nesto.

325ixA: A zato sam je i otvorio sve u cilju iznosenja nekih misljenja iskustva na pomenutim autima.

Boban 7: Slazem se sa tobo po pitanju da nista neznaci da je auto od 1500/2000... losiji od onog od 3000 ima raznih ljudi. Donekle umisljenih, ma sretao sam ih raznih. Raznih prica.

Opet naci neki 520i sa nekom km... 210000 do 260000 za nekih 2000e i nekih 400-500e jos ulozit u njega mislim da bi sluzio sasvim solidno naredne 2 god.

Opet pod uslovom da je limarija i motor dobar kolko moze biti za to god.

Link to post
Share on other sites
A zato sam je i otvorio sve u cilju iznosenja nekih misljenja iskustva na pomenutim autima.

a mnogo vise naucis o ljudima. sasvim neocekivano.

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam o cemu vi pricate, ovo je kao klub ljubitelja bmw vozila, svi su u fazonu kao samo bmw, bmw je najjaci, i tako to, a prvi ste da ispljujete auto koji je stvarno dobar jer mu je cena jaca..

Prva stvar, vecina ovih lomova iz oglasa sto se prodaje za 1500-2000EUR, da nam je malo normalnije trziste, ne bi smelo da kosta vise od 300EUR jer to apsolutno nema veze sa automobilom kakav je bio kada je napustio fabriku pre 20ak god, a ni sa BMWom uopste jer je poslednji originalni deo ugradjen u njega dok je jos Sloba bio ziv, zdrav i na vlasti..

Drugo, ne vredi diskutovati sa ljudima koji ne prave razliku izmedju automobila koji je imao pitaj Boga koliko vlasnika, promenio je dva dizel i 3 benzinska motora, u medjuvremenu su par puta pokusavali likovi sami u dvoristu da mu ugrade plin, ali im to nije polazilo za rukom, koji je bio par puta totalno havarisan, ali nema veze, BMW je to, jako je to ko tenk.. A enterijer mu je u takvom stanju da bi me sramota bilo da povezem nekoga u njemu, i jako malo urednih primeraka koji su ostali kod nas, izmedju ostalog i mog..

Treca stvar, ja garantujem iz licnog iskustva, da mozes da uzmes bilo kog od tih ruina, sa oglasa i da ulozis u njega 1000-1500 eura, sto niko normalan ne bi radio, nadam se, i to opet ne bi licilo na auto..

Jos nesto, ja moj auto koristim svaki dan, isao sam vise puta s njim u crnu goru, madjarsku, grcku i po celoj Srbiji, i ja znam da je on u potpunosti ispravan i bezbedan auto za tako nesto, a gore pomenuta vozila su za voznju po kraju i od majstora do majstora..

Pricati o e39kama koje su po 4 hiljade je isto smesno jer to su isto lomovi, samo sa 3puta skupljim delovima..

E sada ono sto strucnjaci sa foruma savetuju ko sto vidim jeste, kupiti loma, voziti ga godinu dana, nadati se svaki dan da mu nesto ne crkne, a i ako crkne sto je moguce jeftinije to opraviti, ako je moguce uz pomoc super lepka, wd40 i cekica, nakon toga ga prodati opet nekom nesrecniku koji hoce da kupi do jaja bmw za 1000eur, a onda se vracamo na ono sto sam i hteo da kazem, posle par takvih vlasnika auto i postaje takva lomina..

Ja samo hocu da kazem, niti sam mehanicar, niti preprodavac, ni neki ku*ac sada da pametujem, da je razlika nebo i zemlja kada sednete u ocuvanog bmw-a nebitno kog e30, e36, e34... i u neki od ovih laznih vozila koje sam vec ja mislim dosta popljuvao, nije moj auto nov, naravno, ali to je auto kakav treba da bude sa 18godina, a ovo drugo je za otpad, tu srecne voznje nema, ne mislim ni na jedan od ovih sa linkova posebno, nisam ih ni gledao pazljivo, pricam iz licnog iskustva jer sam pogledao jedno 30ak e34-ki dok nisam nasao mog..

Na kraju da se razumemo, nisam se ja uvredio jer je neko rekao da moj auto ne vredi i slicno, mene nervira generalno nepostovanje dobrih polovnjaka na nasem trzistu, a posebno u krugu takozanih ljubitelja..

Link to post
Share on other sites

@520_e28

I ljubitelji danas kalkulisu, razmisljaju, donose odluke, pa kupuju lagune, vektre i ostalo novije generacije.

Tvoj auto iako je dobar ne znaci da nece crci kod drugog vlasnika. Ne mislim na motor, vec na bilo kakvu stvar koja realno moze da rikne. Kad bi svi polovnjaci bili u takvom stanju onda bi svi mi drugacije pricali, ali...

Pogledaj ovaj auto i sta mu vredi danas, muku muci covek da ga proda.

http://www.polovniautomobili.com/oglas1159250/bmw_730_skuter/

pre mesec dana je trazio 3k za njega,a sad sa extra popustom :mellow:

Link to post
Share on other sites

Evo nesto da kazem iako sam mlad i glup... konkretno se obracam 520_e28 ali i ostali mogu da procitaju.. Vidi da je ovo normalno trziste tvoj auto bi bio na prodaju za 2500 evra maksimalno! Ali nije i ti si prvi koji ga skrnavi (bez uvrede)! Uvek je tako, moje je skuplje kad prodajem od tudjeg kad kupujem! Gledam po nemackim placevima i oglasima auto ko casa za 2000-2200 (tako ko tvoj, po meni je tvoj savrsen i zavidim ti jako, da sam na tvom mestu ne bi ga prodavao, al sta ti ja znam ;))! E sad sta je fora neko mozda malo normalniji ima u vidu nase banana trziste i stavi realnu cenu 1500-1700 evra za neku petardu i to ne mora da znaci da je covek polomio auto pa dase proda, da ga se otarasi (ima i takvih), ovu cenu pogotovo treba uzeti u obzir kad pogledas kakvo je stanje u drzavi i ljudi jedu prste, niko nema para pa se i dobar auto prodaje za "daj sta das"!

U svakom slucaju majstora poput Mirka, Klinika i Aca Cabrio i u kupovinu! Tolko od mene

Link to post
Share on other sites

Ljudi mnogo generalizuju stvari ako je nesto jeftinije odmah sude ovo ono, a da nisu i sagledali stvari kako treba. Kazem jos jednom (ovo se NE odnosi na 520_e28 ) posto sam vozio duze vreme merca, kada je trebalo njega da kupim naletao sam na svasta i obicno od onih ljudi sto su tvrdili pazar njegov auto odrzavan u servisu ovo ono nema ga takvog u srbiji i klasicne vec cute price ono beda od auta, sto opet ne mora biti merilo. Kasije sam naleteo na coveka koji je prodavao merca jer je kupio novije vozilo vise mu nije bio potreban i za ono vreme za sasvim korektu cenu uzeo ga vozio 5 godina. od ulaganja bio je samo redovan servis, potrosni materijal. jedino da kazemo nesto ozbiljnije sto je menjano na njemu je bila vodena pumpa, pumpa za gorivo i set kvacila i sva cetiri amortizera. uzeo sam ga bio sa 165000 sada mu je na satu 350000km. i dalje se vozi a to kakav ce ostat zavisi od njegovog sadasnjeg vlasnika.

sad oprostite bavarci sto sam vas davio pricom o mercu.. to je neko moje iskustvo..

Link to post
Share on other sites

kad zazive pravi tehnicki pregledi onda ce takvo shvatanje stvari postati deo istorije, a ti precenjeni krsevi na otpad i eventualno za neke delove.

Link to post
Share on other sites

Kao sto sam vam rekao na PM tema prelazi u pepucavanje kao i skoro svaka druga koju pogledam na forumu, a ako moram bas da imenujem 520_e28 i Markisa su krenuli u tom smeru, ja ih tu nekrivim samo kazem ako ti Ljiljo nije jasno ko i sta ? ;) samo sam rekao da tema odlazi u pisu kao sto i jeste.

Link to post
Share on other sites

to se zove diskusija i svako iznosi svoj stav i argumenta, zasto i kako! I neam nista protiv toga postujem misljenje 520 ali moje je drugacije i to je to! :)

Ne vidim nista suvisno ovde u temi... glupo je kad se raspravljaju lepsi ili niej to je subjektivno, ovde postoje cinjenice!

Link to post
Share on other sites

Dobro.. dobi li ti "pokretacu teme" odgovor na pitanje u naslovu teme..? "INFORMACIJA o cenama E34" ??? Ili i dalje treba da slusas stavove koji se ne podudaraju s tvojim, odnosno, koji se podudaraju?! :)

Ovde mozes samo da kazes, MOZE LOCK, i mi se vise necemo prepucavati.. ;)

Link to post
Share on other sites

Evo pre nego sto bude lock par stvari,

prva, tema je cena e34ki tako da ne vidim neko skretanje sa iste,

drugo, ja niti mislim da je mene neko uvredio niti ja hocu nekoga da uvredim, iznosim svoje misljenje..

Jedino sto nije u redu je da mi neko kaze da ja skrnavim trziste, kad ja prvi stalno gledam nemacke oglase i placem kakvih matoraca tamo ima za male pare, Kao moj 2000-2500 da, ali onda kada oni krsevi budu 300 eur ko sto sam rekao..

I na kraju totalno je retardirano pricati o kolima po ceni iz oglasa, kao ovaj je najskuplji, sigurno je i najbolji, ja sve sto sam rekao, rekao sam iz licnog iskustva, jer sam ponavljam, pogledao gomile e34ki, i znam skoro sve dobre koje se voze u bgd-u, malo ih ima i tvrdim da je moj jedan od njih.. Kad ovo kazem ne mislim da je moj u fabrickom stanju ili kao nov, to je glupost, auto ima 18god, samo da je to i dalje pristojno i ispravno vozilo koje nije macka u dzaku i kome naredne 2-3 godine uz normalnu upotrebu i servise nema sta ozbiljnije da crkne..

Necemo vise o mom, niko nista nije rekao za onaj 525i sa 70.000km, kada bih imao para za neko malo govance za grad i njega, odmah bi ga uzeo i krenuo ispocetka sredjivanje, kao sto sam i sa mojim..

Link to post
Share on other sites