Vechna kompresija, a potroshnja ulja jednaka 0!


Recommended Posts

Vechna kompresija, a potroshnja ulja jednaka 0!

Dakle radi se najobichnijim karikama, samo shto su malo drugachijeg '' oblika''. E sad to je izmislio i patentirao jedan moj komshija i zove se Dragitj Dragichevitj.

dakle radi se o preklapajutjim karikama...

E sad preklapajutje karike.... Dakle shema celog sistema je da se se eleminishe ceo zazor izmedju karika.... Znachi i posle (min.) sve zavisi koliko se karkike preklope)) 200.000km zazor ne postoji!

Naravno neki od vas tje pomisliti kako da to vetj neko nije izumeo, pa onda tje biti fraza koje tje govoriti o tome kako taj zazor treba da postoji da bi se podmazivale karike itd...Ali sve su to nebuloze....

Znachi karike prelaze jedna drugu...Debljina jdenog kraja se tanji za pola debljine, a u kontra smeru debljina drugog kraja se tanji isto za pola debljine karike... e sad ta dva kraja prelaze jedan durgog znachi karike tj njihovi krajevi su bukvalno jedan preko drugog....

Znachi vrlo prosto i jednostavno, ali chovek se setio na vreme i zashtitio...

E sad sa tim karikama performanse su odlichne...

Neka se porede bilo koja dva ISTA motora znachajne performase su abnormne...

1)kompresija vetja od fabrichke bar za jedan bar!

2)kompresija ostaje ista sve do potpunog istroshenja karika....

3)ulje se ne prlja u ostaje zhuto i ima veliki viskozitet...

4)ulje u tom sluchaju ne gori i ne prolazi do chela klipa i samim tim ulje ne sagoreva...

5)u tom sluchaju se smanjuje potroshnja i povetjava snaga!

6)ulje duzhe traje....otprilike mozhe se pretji oko 25.000km sa nekim ''malo boljim'' uljem...

tako toliko, od mene, ko razume shvatitje, da ovo nije shala

prvo je medjunarodna specifikacija a drugo je objašnjenje toga ali na engleskom

derr.jpg

dertifikat.jpg

ovo je prototip

hhhhhhhhhhhh.jpg

Dragicevic Dragic ulica- Ismeta Mujezinovica 26/3 grad-Novi Beograd

nadjoh negde na HD-u pa reko da podelim sa vama .zna li neko ?cuo neko o ovome ?

Link to post
Share on other sites

napisao sam da sam nasao ovo negde na hard disku i pitao dali neko zna nesto o tome ...nije meni nikakav komsija to sam pokupio negde sa neta ,da erose i neke zvucnike pravi koliko se secam kao bolji zvuk 50% ili tako nesto :D

mene zanima dali je neko probao ove karike ili cuo da ih neko stavio?interesuje me kako se pokazale .stavio bi ih ako su stvarno tako dobre

.

Link to post
Share on other sites

i ja isto posto su mi na 320 najvjerovatnije otisle karike rado bi to namontirao cisto da vidim dali funkcionira nemam sta izgubiti

jel neko zna kolikoa bi bila cjena seta karika za 320

Link to post
Share on other sites

pa u tome je i fazon sto niko nista ne zna, a nas covek napravi evoluciju sa karikama i pred nosem nam .trebalo bi neko da pozove i da pita .i ja bi uzeo te karike ..moje su dobre al ako su ove sto on pravi vrh onda bi ih rado posedovao

Link to post
Share on other sites

ja znam da je on licno imao te karike na svom autu , na nekom citroenu sa pocetka osamdesetih , ali kako se to pokazalo nemam pojma ali raspitacu se nije problem znam mu sina.

sto se tice zvucnika mislim da je fora bila da jako mali zvucnik daje snagu kao neki 3 puta veci , i to je imao u tom citroenu i sviralo je kao pakao nije moglo da se sedi u autu

Link to post
Share on other sites

prica sa tim covekom je sledeca:Taj dragic ima patentirane i karike i zvucnike koje radi navodno sam cuo da su mu neke svetske kompanije ponudile grdne pare da proda semu po kojoj radi ,ali on je jedan tvrdoglavi matoran koga izgleda novac ne zanima neverovatno a?????ali i istinito

Link to post
Share on other sites

:D srpska posla ... ja i dalje ovim strancima ovde ne mogu da objasnim srpski inat u fazonu ''da me jebesh ne dam!'' ili ''pre bi odseko kuratz nego sto bi ti dao..''

pre ce taj da ceka da neko pocne da pravi pa ce da ga tuzi jer je zastitio i patentirao proizvode :lol:

Link to post
Share on other sites

mislim da sam citao negde da je set karika 100 evra i najmanje 200 000 km predjenih sa njima

i kao u tih 200 000 km 10 puta promenis ulje ...secam se da je bila isto neka prica da je on to poceo da radi i razvija jos 60-tih godina ...

Link to post
Share on other sites

Covek bi dosad bio milijarder da je sve tako kako je napisano.....Isuvise revolucionarno da bih mogao da poverujem :D

I pored svih naprednih svetskih tehnologija Srbin ispade najpametniji!!!! Ne znam da li ta extra kompresija smanjuje vek letecim i lezecim lezajevima? Svi obecavaju "kule i gradove" a posle bude:ali.....ali....

Link to post
Share on other sites

malo sam se dans razgovarao sa ekipom svojom i kazu da takav sistem karika imaju neki sportski motori za primjer momak mi je donio od husquarne (ili kako se vec pise ) karike i isto na taj princip idu

njegov je motor doradjeni 250 ccm za motorkros

ali nebi to lose bilo iskusati

Link to post
Share on other sites

...covek ima vise patenata, recimo mali zvucnici sa velikim hodom !

naprimer zvucnik od 10cm i hodom od 3,4cm daje neverovatan bas kao zvucnik od 30cm !!! ...bio kod njega da mi mota neke zvucnike davno...

a za ove karike nisam siguran potrazicu jos informacija mislim da je to daleko pre njega izmisljeno i primenjije se u svetu uglavnom na trkackim masinama...

Link to post
Share on other sites

primenjuje se sigurno, cak su tako nesto narucivali za jedan auto u malom N-u iz kanade

...e sad mozda ima neke male razlike u dizajnu ali je princip isti, tako da ima vise patenata u svetu za taj princip zaptivanja karika, dovoljno je da se napravi nesto slicno a da nije isto i uzme se patent ali to ne znaci da niko vise ne moze to ili nesto slicno da smisli, znam konkretno neke primere iz gradjevine gde se patentiraju neke stvari u svakoj drzavi a u sustini sve je to isto samo se razlicito zove !!!!

...on je zastitio taj konkretan dizajn i ime ali ne moze nekom da zabrani da izmisli nesto slicno !!!

Link to post
Share on other sites