Recommended Posts

na e46 pozadi ide nekakvo pojacalo koje je u sivoj metalnoj kutiji i preko njega ide cela muzika. bez njega nemoze a ugradjuje se u sve tipove x5,x3 i serije 5 i 3 i to od 2000god pa nadalje. to pojacalo mi treba jer mi povremeno prekida ton i dolazi ,a prekid traje od nekoliko minuta pa do celog dana. dali neko zna gde ima to pojacalo da se uzme i kolika mu je cena.na e46 se nalazi pozadi kod levog stuba

Link to post
Share on other sites

To ti je BM54 radio modul, pravi ga Becker. Veoma se cesto kvare.

Ovlasceni serviser za Becker je: http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=2468 pa se kod tog clana (u njegovoj firmi, iz potpisa) informisi o cenama i mogucnostima popravke.

Za polovan modul, u ispravnom stanju ti mogu reci da ces ga najverovatnije mnogo tesko naci.

Link to post
Share on other sites

To ti je BM54 radio modul, pravi ga Becker. Veoma se cesto kvare.

Ovlasceni serviser za Becker je: http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=2468 pa se kod tog clana (u njegovoj firmi, iz potpisa) informisi o cenama i mogucnostima popravke.

Za polovan modul, u ispravnom stanju ti mogu reci da ces ga najverovatnije mnogo tesko naci.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Malopre sam zvao Voju jer mi u zadnjih 7 dana dva puta desilo da imam prekid muzike, za popravku (traje 3 dana)sa garancijom od 4 godine, trazi 150 eura. Po meni je to previše.

Link to post
Share on other sites

Evo linka, doduse na spanskom je, gde se vidi sta treba uraditi prilikom menjanja izlaznih pojacivaca na BM54 modulu, pa ako neko ima nekog strucnog elektricara moze da mu on pogleda i vidi da li moze da se uradi. Cena od 150 EUR je manje-vise OK, imajuci u vidu koliko kostaju i koliko se tesko nalaze polovni moduli (sto kod nas, sto u Nemackoj), a da imaju bilo kakvu vrstu garancije.

link

Link to post
Share on other sites

Lepo je pokazano kako se menjaju izlazni stepeni samo je pitanje da li oni prave prekide. Treba prvo to utvrditi pa onda stemati :)

Link to post
Share on other sites

Potrebno je prvo PAZLJIVO slinuti stare cipove, staviti nove i sve spojiti da radi da na zuji ne prekida i ne pravi probleme .

Ali sta da se radi kada i zamenom izlaznih kola uredjaj opet zuji pisti gubi snagu basa na stalno istoj jacini ... tada treba reprogramirati ceo modul, zameniti OAZA procesor a u nekim slucajevima i skuniti centralni procesor ispod koga se vrlo cesto dogodi da prodje vlaga i da unisti vodove.....

eto smao to treba uraditi da aparat radi po fabrickom rezimu i da takav bude sledece 4 godine.:))

p.s. svaki modul koji se kupi polovan je buduci pacijent u nekom servisu koji ovo zna sve da uradi .....

pozdrav Voja Elc

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Za 75 evra mi je prijatelj u Nisu popravio i sve radi. Stavio je najbolje moguce delove, a sa manje kvalitetnim izlazi oko 55 evra. Sve je uradio za 1 dan.

Link to post
Share on other sites