Koje je godiste moj BMW!?


Recommended Posts

Evo o cemu se radi:Moj auto je kupljen i vodi se po papirima kao da je 2002god,medjutim na "bmwfuns" ima ona opcija gdje ukucate zadnjih 7 oznaka broja sasije i sajt vam pokaze koji je BMW u pitanju i koje je godiste,meni je pokazao decembar 2001!!!!A na bord kompu u onom skrivenom meniju pise da je april 2003!!!Kome da vjerujem??? :blink:

Link to post
Share on other sites

bmwfuns-u,podmladjen ti je auto pri uvozu kao i vecina automobila koji su uvezeni,cak je i moj podmladjen ;)

Kako sam onda uspio da ga registrujem bez problema?Zar u MUP-u ne kontrolisu takve stvari?Auto je uvezen iz Italije i na carini je morao da prodje neke kontrole!?A bord komp-reprogramiran? :blink:

Link to post
Share on other sites

Ma oni gledaju samo sta pise na papirima za godiste,bitno im je da je euro3+ . Ovaj moj se registruje bez problema od 95(mislim da je tad uvezen)

Link to post
Share on other sites

Katastrofa. :( Pa j....cu mater ovom sto mi ga je prodao!Jes' da je mjesec dana u pitanju ali ce morati da plati! :angry:

Link to post
Share on other sites

Vin dekoderi su najmerodavniji, ako hoćeš da budeš siguran proveri i ovde: http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

Bord-kompjuterima, displejima tj. prikazanim kilometražama na ovde uvezenim automobilima se odavno ne treba verovati, to nije ništa novo. Jedino se može biti siguran pa pre kupovine to proveriti, čisto da se zna na čemu si i da te ne sankaju... Dobro si ti prošao, godina-dve gore dole, i ne pravi neku razliku... :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Vin dekoderi su najmerodavniji, ako hoćeš da budeš siguran proveri i ovde: http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi

Bord-kompjuterima, displejima tj. prikazanim kilometražama na ovde uvezenim automobilima se odavno ne treba verovati, to nije ništa novo. Jedino se može biti siguran pa pre kupovine to proveriti, čisto da se zna na čemu si i da te ne sankaju... Dobro si ti prošao, godina-dve gore dole, i ne pravi neku razliku... :rolleyes:

Provjerio:decembar 2001 :angry: Ne mogu da vjerujem!Jes' da su ga "podmladili" za samo mjesec dana ali ne volim da neko pravi budalu od mene!Necu da ispadam neki "neandertalac" ovdje,pa necu ni da napisem sta cu da uradim.Sebe smatram za korektnog momka,stojim iza onoga sto kazem i uradim pa ocekujem da se i drugi tako ophode prema meni.Vama puno hvala na informacijama,iako sam clan ovog foruma manje od 5 dana-dosta toga sam naucio i mogu samo da kazem rijeci hvale za vas! :D

Link to post
Share on other sites

Provjerio:decembar 2001 :angry: Ne mogu da vjerujem!Jes' da su ga "podmladili" za samo mjesec dana ali ne volim da neko pravi budalu od mene!Necu da ispadam neki "neandertalac" ovdje,pa necu ni da napisem sta cu da uradim.Sebe smatram za korektnog momka,stojim iza onoga sto kazem i uradim pa ocekujem da se i drugi tako ophode prema meni.Vama puno hvala na informacijama,iako sam clan ovog foruma manje od 5 dana-dosta toga sam naucio i mogu samo da kazem rijeci hvale za vas! :D

druze nemoj odma da kreces u osvetnicki pohod naj verovatnije ni taj ko ti ga je prodo nije znao pravo godiste

u mnogim evropskim zemljama (italija,nemacka...) se upisuje samo datum prve registracije

tako da je moguce da se auto nije odmah registrovao nego cekao u salonu novog vlasnika

mesec dva ili koliko vec, ja sam imo jedan auto 2000 god kraj, ali se prodao tek pocetkom 2002 god imao je sve racune i papire od 2002 tako je bio registrovan kod nas, imam jos par takvih slucajeva al da neduzim, poz

Link to post
Share on other sites

U papirima se upisuje datum prve prodaje (u tvom slucaju 2002), a ako na bmwfans pokazuje da je decembar 2001, onda je to apsolutno tacno. Medjutim, zbunjuje to sto na boardu pokazuje da je 2003?! Sumnjam da je tu nesto prepravljano! B)

Link to post
Share on other sites

U papirima se upisuje datum prve prodaje (u tvom slucaju 2002), a ako na bmwfans pokazuje da je decembar 2001, onda je to apsolutno tacno. Medjutim, zbunjuje to sto na boardu pokazuje da je 2003?! Sumnjam da je tu nesto prepravljano! B)

mozda je bord crko pa je zamenjem, ili je komp menjan

da su nesto prepravljali namerno pisalo bi 2002

bar ja tako mislim

Link to post
Share on other sites

tvoj auto i jeste 2002 posto proizvodna godina u auto industriji pocinje u septembru. tvoj auto je izaso sa trake decembar 2001 a i posto je dosao iz italije, italijani kao god proizvodnje upisuju datum prve registracije, u ovom slucaju 2002.

Link to post
Share on other sites