Recommended Posts

Pozdrav nov sam clan i tek sam uzeo prvog BMW-a i imam problem.

Ovako,auto je karavan 318 tds,1997 godiste.Auto bogme dosta dimi i to jako crn dim,kako kada se upali,ugreje i u voznji,znaci stalno baca onako podobru kolicinu jako crnog dima i ne znam u cemu je probelm.Ler gas mu je na 600 obrtaja i uopste ne spusta a ni nedize znaci konstantam mu je ler ali kao da nepravilno radi i onako se muci vibrirajuci ali sve je to OK samo me mori taj dim.Kada pali,mora da okrene 2 do 3 kruga da bi sastavio iako je nov akumulator.Dizne nisu nikada radjenje a auto ima prdjenih 230.000 km ali pravih,pa pretpostavljam da su dizne a pored dizni nnekako mi se cini da mu je mozda i paljenje pomereno,pa da iz toga razloga dimi.Jel dobro razmisljam ili ............

Hvala

Link to post
Share on other sites

Izmeri kompresiju!

Dizne na remont!

Pumpa na proveru!

Redovno ga odrzavas ili samo kad se pokvari?

pa kupio sam ga juce,tak da....... lik ga je OK odrzavao i vlasnik je dve godine tj,auto je zadnji uvoz tih euro 2 motora

Link to post
Share on other sites

auuu :)

Na slicnoj kilometrazi su kod mene bili isti simptomi, radili smo generalnu od klipova, karika i sve sto ide kad se otvori motor, remont turba posto nije radio skoro nikako itd itd...

hahhah,ako je onda

Koliko te je izasla,mislim na novce????

Link to post
Share on other sites

2008 godine oko 1500€

aaauuuuuu

Jel je to sada skuplje ili jeftinije???

ja sam kontao negde oko 600 evra ali 1.500 je bas puno,jbt

Link to post
Share on other sites

mnogo toga je promenjeno na motoru, samo remont turba je u Uzicu ili Uzicama nisam sad siguran kako se kaze :) kostao oko 300€, 4 klipa po 100€, znaci 400, a gde su ruke, obrada glave, radilice, i sta se vec na bloku radi, neki hidro testovi, dza bu, da ne lupam....a isto sam ga kupio u losem stanju

Link to post
Share on other sites

Nisam ga preplatio jer je limarija i unutrasnji enterijem kao nov,kao iz fabrike da je juce izasao i da bio sam upoznat sa tim dimom i decko mi je rekao da ga je terao u servis i da mu je eceno da su mu dizne samo otisle i da uopste ne bacaju i neprave maglu vec samo da kaplju ali,meni to bas i ne lici na to toliko ali ajde......Platio sam ga iako je trazio 3000 eura,2550.I da je pumpa losa,koliko kontam na leru bi smanjivao i povecavao obrteje tj,ne bi bio konstantno isti ler a kod mene jeste,a mozda i gresim

Link to post
Share on other sites

Imam motor takav na prodaju, sa auta iz 1999. godine e36 touring. Nikada vozen kod nas, (sem od Horgosa do Nisa). Ako si zainteresovan javi se. 062281035

Link to post
Share on other sites

pa dobro bre leone , ovo je zaista neukusno sa tvoje strane iz vise razloga , prvo je to sto je covek otvorio temu i izlozio svoj problem , nismo utvrdili ni da li je mozda neka banalna glupost u pitanju a ti odmah hoces da mu prodas motor , a druga stvar je sto ovo siguran sam ,nije mesto ili tema za prodaju delova ..... sacekaj da vidimo sta ce biti na kraju sa motorom :rolleyes: :preved:

Link to post
Share on other sites

Zakazao sam kod Zeravice u Novom Milosevu za cetvrtak servis,pa cemo videti sta je u pitanju.Hvala Vam vima jako puno na savetima i idejama,nisam ocekivao toliko ljudi da ce se javiti i mogu Vam reci da ste pravi drugari i stvaro ne mogu iskazati koliko sam zadovoljan saradnjom sa vama a samo 2 dana sam clan i samo tri dana imam prvog BMW-a.

A nije to toliko punp dima,da ja pravim dimni oblak iza sebe ali ga ima podosta.tako da se nadam da bas motor i nije.Decko mi je rekao damu potrosi ulja od menjanja do menjanja oko 8 dcl,sto po meni i nije puno iako je to stari dizel motor,a???Sta mislite???Ako sam dosadan izvinite ipak sam neiskusan a jos prvi BMW

Link to post
Share on other sites

To sto ti je rekao 8dcl odma pomnozi sa 2,to su fore preprodavaca,po meni resenje drugi motor u dobrom stanju i pesma,koja crna generalna od 1500e,pa toliko vredi taj auto.

Link to post
Share on other sites

Ako dizne rade kako je majstor rekao onda postoji dobra sansa za generalnu ili bar osvezenje karikama :huh:

Meni se tako ponasala samo jedna dizna i zbog nje sam fakticki morao generalnu da radiim.

Inace, sad mi auto dimi kao i tvoj. Dizne su mi valjda ok, nema puno kako su menjane, a sumnjam na turbo.

Kod zeravice sam radio pre oko 2god pumpu pa ni na nju ne sumnjam, ali inace nisam zadovoljan sa zeravicom.

Imao sam problem sa nestabilnim lerom i to mi nije resio :angry:

Ako ti auto radi do nekih 3k rpm normalno, a kasnije gubi daha i naravno dimi onda ti je verovatno kao i meni turbo u pitanju.

Drugar je nedavno menjao turbo na pasatu 5 i auto mu se preporodio sto se tice snage, a i krajnju mu je digao 15-20km/h :prankster2:

Link to post
Share on other sites