Recommended Posts

Po toj prici iskrive se diskovi,nema sta drugo,dzabe ces menjati bilo sta drugo,ili ti extremno vozis pa ih upropastis ili su losi

Ni jedno ni drugo od tog vaseg pitanja....Nije mi ovo prvo auto vozio sam ih dosta dosad i nikad nisam imao ovaki problem...Razne su mogucnosti kvara neko kaze kompresor neko kaze diskovi neko kaze ona celjusti tako da toga ima dosta varijanti ,ali ako bi to sve pomijenjao pa da dodjem do odredjenog kvara onda me nebi oparlo pola BMW-ea...Jos cu ovih dana ici u drugu BMW-eovu garazu da vidim sta ce mi oni reci..Ali mislim da oni to nece reci jel hoce da se njima licno dotera...Stvarno neznam sta bi moglo biti....

Link to post
Share on other sites

Ima jedna pametna stvar koju je ljilja rekla a to je, nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari... Da si otisao u deltu i narucio diskove platio bi ih manje nego tih 5 koje si uzimao a sigurno ne bi imao problema posle 1500km... :lol:

E pa sad neznam sta vi hocete stim reci,ali zar je moguce da i BMW mijenja 5ili 6 puta pa da dodje do isti stvari...Nisu diskovi u pitanju u to sam siguran 100% nego negdje drugo jel mora nesto drugo biti pa da bi doslo do pregrijavanja diska...Ako rijesim problem napisacu ovde jako veliko i opsirno pismo da se uverite i vi sami u cemu je problem....

Link to post
Share on other sites

E pa sad neznam sta vi hocete stim reci,ali zar je moguce da i BMW mijenja 5ili 6 puta pa da dodje do isti stvari...Nisu diskovi u pitanju u to sam siguran 100% nego negdje drugo jel mora nesto drugo biti pa da bi doslo do pregrijavanja diska...Ako rijesim problem napisacu ovde jako veliko i opsirno pismo da se uverite i vi sami u cemu je problem....

Vidi prvo ce ti otici plocice od pregrevanja, tj spalices ih ako je do njih, onda lezaj nema sanse da izdrzi pregrevanja.. Takodje ulje kad prokljuca u kocnicama najebao si.. Aj pa javi do cega je, bas me zanima

Link to post
Share on other sites

1.Proveri zadnje diskove.

2.Proveri kod strugara ako su ti krivi diskovi koji je više kriv i upamti stranu sa kojeg je koji skinut.

3.Proveri komplet trap,spone,ramena,silen blokove,glavu upravljača.i naravno lager da nije dobio luft.

4.Koju si marku diskova stavljao,sećaš li se?Za brzine preko 200 km/h da bi se auto zaustavio potrebne su samo original i pločice i diskovi.Za naše uslove mogu proći i diskovi nešto slabijeg kvaliteta jer se ne postižu velike brzine dok u inostranstvu je druga priča.

Link to post
Share on other sites

1.Proveri zadnje diskove.

2.Proveri kod strugara ako su ti krivi diskovi koji je više kriv i upamti stranu sa kojeg je koji skinut.

3.Proveri komplet trap,spone,ramena,silen blokove,glavu upravljača.i naravno lager da nije dobio luft.

4.Koju si marku diskova stavljao,sećaš li se?Za brzine preko 200 km/h da bi se auto zaustavio potrebne su samo original i pločice i diskovi.Za naše uslove mogu proći i diskovi nešto slabijeg kvaliteta jer se ne postižu velike brzine dok u inostranstvu je druga priča.

Evo ovako,ja se nalazim u Zürihu-CH Svicarska i ovde kupujem te diskove i to dobre marke e sad koja je marka trenutno neznam....

Mijenjao sam i zadnje diskove skoro i plocice takodje to ide u paketu...Sad sam odnio na struganje prve diskove i zapisao strane da vidim jesuli diskovi krivi ili ne..Secam se jedne prilike da sam strugao diskove na autu direktno i na levoj strani cujem kako disk pisti kad se struga i pri kraju izadje na normalno dok na levoj strani skoro pa se nista necuje...Sad cu videti dali je u pitanju opet lijeva strana...Da napomenem da sam to sve radio u privatnim garazama a ne u BMW-sem zadnji put kad sam dole bio na godisnjem onda sam opet promijenio diskove i plocice u BMW-eovoj garazi i stavio istu marku diskova i opet nista dok sam dosao do Züriha opet je pocelo da drmucka pri kocenju....Sad cekam ishod ovih ostrugani diskova pa cu videti dali je opet na levoj strani...

Link to post
Share on other sites

Ako ti se krivi samo na jednoj strani disk onda definitivno nešto od pomenutih pretpostavki je uzrok.Znaš li koju si marku stavljao,svaki proizvod ima svoje ime.

Znam da svaki proizvod ima svoju marku ali stvarno se sad nemogu setiti koja je to marka bila,evo malo pre sam zvao i rece covek oba diska su bila ali samo malo ostecena nista strasno,i jos nesto mi rece,da bi bilo dobro da oteram u garazu i prekontrolisem zadnje diskove i tacno utvrdim koji je disk ostecen..Kaze moguce je da mi to dolazi i od zadnjih diskova mada sam ja te zadnje diskove mijenjao ima jedno pola godine isto nove stavljao i plocice ali ih nisam strugao nikako..Pa sad neznam ni ja vise sta uraditi...

Link to post
Share on other sites

Ja sam licno jednom prilikom kupio nove diskove i iskrivili se za nepunih 2000km onda sam stare koje sam skinuo poravnao na strugu i trajali su duze nego ti novi sto su trajali,tako da ti mozes da pricas sta god hoces ovde smo ti svi rekli sta je,ako nikom ne verujes zasto nas pitas onda

Link to post
Share on other sites

Ja sam licno jednom prilikom kupio nove diskove i iskrivili se za nepunih 2000km onda sam stare koje sam skinuo poravnao na strugu i trajali su duze nego ti novi sto su trajali,tako da ti mozes da pricas sta god hoces ovde smo ti svi rekli sta je,ako nikom ne verujes zasto nas pitas onda

Ja nisam dosao ovde da se sa vama raspravljam i da vam ne verujem nego kazem kakvi problem imam,a ovom gore drugaru sto mi kaze radis u CH a pravis servis u Bosni sad neznam jel to neka sprdnja ili bilo sta drugo...Ako nisi procitao sta sam sve dosad pisao onda nema potrebe za tim komentarom....Posto ste vidim uvredjeni na moje izlaganje kad resim problem javicu se opsirno da se uverite u cemu je bio problem....

Link to post
Share on other sites

pa i jeste i nije sprdnja tj ti se sprdas sa autom umesto da radis kako bog zapoveda. znaci, ja sam ubedjen da ti se ovo ne bi desavalo da auto odrzavas tamo gde zivis a ne kad dodjes na odmor u zavicaj.

Link to post
Share on other sites

Druze dali ti je auto automatik i kako vozis tj dali vozis brzo ili normalno . Desava se da ako ugrejes jako diskove a samim tim i plocice pa npr stanes na semofor ili naplatnu rampu i drzis nogu na kocnici da se na tom mestu napravi kao otisak plocice pa hoce da treska . Na originalnim kocnicama mi se to nije desavalo vec samo na tim sto su malo losijeg kvaliteta .

Link to post
Share on other sites

Druze dali ti je auto automatik i kako vozis tj dali vozis brzo ili normalno . Desava se da ako ugrejes jako diskove a samim tim i plocice pa npr stanes na semofor ili naplatnu rampu i drzis nogu na kocnici da se na tom mestu napravi kao otisak plocice pa hoce da treska . Na originalnim kocnicama mi se to nije desavalo vec samo na tim sto su malo losijeg kvaliteta .

O ovome doticnom gore nemam sta odgovorim jel covek narnuo na provokaciju pa totije..Auto nevozim prvo pa da neznam kako to ide..Vozim sasvim normalno i solidno...Imao sam dosad puno auta i nikad nisam imao ovaki problem..Ali dokazacu vam da nije samo problem u disku nego je negdje drugi problem sto dovodi pregrijavanju diskova...Posto se situacija ovde zaostarva i nije moguce vise pisati normalno zavrsicu sa ovom recenicom..Kad resim problem javicu se da doticnom dokazem sta je bio uzrok svemu ovom...

Link to post
Share on other sites

Ti i dalje ne shvatas da ce ti lezaj pre riknuti nego disk! Ja sam niz venac znao da usijam diskove ventilirajuce ( znaci sijaju u mraku) i nisu se krivili! U pitanju su bosh-ovi koje sam licno stavio i pokazali su se extra..

Link to post
Share on other sites

O ovome doticnom gore nemam sta odgovorim jel covek narnuo na provokaciju pa totije..Auto nevozim prvo pa da neznam kako to ide..Vozim sasvim normalno i solidno...Imao sam dosad puno auta i nikad nisam imao ovaki problem..Ali dokazacu vam da nije samo problem u disku nego je negdje drugi problem sto dovodi pregrijavanju diskova...Posto se situacija ovde zaostarva i nije moguce vise pisati normalno zavrsicu sa ovom recenicom..Kad resim problem javicu se da doticnom dokazem sta je bio uzrok svemu ovom...

Druze ti si definitivno pod temperaturom ! Iz najboljih namera sam ti napisao svoje iskustvo , a sad ti kazem da me boli k***c zasto ti tresu diskovi .

Link to post
Share on other sites

Druze ti si definitivno pod temperaturom ! Iz najboljih namera sam ti napisao svoje iskustvo , a sad ti kazem da me boli k***c zasto ti tresu diskovi .

Dejane ovo gore sto sam pisao nije se odnosilo na tebe naravno,ti si mi lepo opisao i sve sam te razumio,izvini ako sam te povredio ali nista lose nisam mislio o tebi...Ipak ti hvala sto si me saslusao i iznio svoje misljenje....Vidim da si povredjen ali jos jednom nisma nista lose mislio o tebi...

Link to post
Share on other sites