podloga na brzinomjer i obrtomjer


Recommended Posts

evo naso sam na netu jednu zanimljivu pologu za brzinomjer i obrtomjer pa se mislim dal da rastavljam sve da bi ovo ugradio sta mislite

i ako ko jos ima koju zanimljivu neka je postavi

normal_477d3be263fa1.jpeg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mogu ja da ti nabavim samo nisu nalepnice nego plazma-folija na koje su prikljucene diode koje mozes da promenis u dr boju profi odradjeno cena 80 evra

http://www.matrixshop.ch/catalog/plasmasch...03254e8b108faa8

ako lepite nalepnice to nece da bude to to

nocu nema sanse lepo da vam se vidi i ima da vam baca svetlost van okvira cajgera znam probao sam sve i na kraju sam kupio najbolje sto ima na trzistu :)

evo kako izgleda kod mene ..danju na poziciji je bela pozadina a fabricki narandzaste kazaljke a kad ukljuceni farovi crna pozadina ... :)

03-09-07_1601.jpg

03-09-07_1834.jpg

03-09-07_1832.jpg

05-09-07_2025.jpg

Link to post
Share on other sites

ove shto ti imash su u principu i najbolje...

a shto se tiche ovog ostatka...

radije chu zadrzati crvene cajgere nego da mi drechi zelenish po tabli...

bedak...

taman sam se ponadao da postoji isti 3p i za e34

Link to post
Share on other sites

ove shto ti imash su u principu i najbolje...

a shto se tiche ovog ostatka...

radije chu zadrzati crvene cajgere nego da mi drechi zelenish po tabli...

bedak...

taman sam se ponadao da postoji isti 3p i za e34

jbg za e34 ima samo zeleno ...ako naidjem na ovakve javicu ..a inace mozes ti i da zamenis tu zelenu u koju oces boju samo stavis drugu diodicu dr boje :)

Link to post
Share on other sites

Cekaj, cuo sam da (bar kod e34) nema tih malih, ubodnih diodica u boji,

nego da moras bas pozadinsku foliju menjati u druge boje...

Ti kazes da se mogu samo sijalice pozadinskog svetla promeniti u drugu boju?

Link to post
Share on other sites

jbg za e34 ima samo zeleno ...ako naidjem na ovakve javicu ..a inace mozes ti i da zamenis tu zelenu u koju oces boju samo stavis drugu diodicu dr boje :)

nije tacno, mozes da biras,ili plavu ili zelenu pozadinu, vec sam to do sada nabavljao :)

Link to post
Share on other sites

Cekaj, cuo sam da (bar kod e34) nema tih malih, ubodnih diodica u boji,

nego da moras bas pozadinsku foliju menjati u druge boje...

Ti kazes da se mogu samo sijalice pozadinskog svetla promeniti u drugu boju?

[/quot

...ove folije koriste nezavisno napajanje od samog osvetljenja table i imaju diode u sebi i ne koriste standardno osvetljenje iz table...mislim da mogu da se stave tj da se konbinuje sa bojom diode i bojom folije ...

Link to post
Share on other sites

da\... to je sranje, mislim, to shto ima samo ili zelena ili plava. plava josh i nekako izgleda ali zato kazaljke na njoj "tinjaju" umesto da dreche

a mislio sam i ja da u njoj promenim diodice ali malo sutra, u e34 postoje 3 sijalichice koje samo osvetljavaju tu podlogu na cajgerima

ono shto fura gadafi kod sebe je extra 3p pogotovu u kombinaciji sa onim prstenovima. i mislim da uopshte nije ciganski fazon nego futuristichki

stvarno shteta shto nema u boji za e34...

e a kakva je situacija da se tako neshto prepravi na kompu i da se odnese kod nekoga da to odshtampa na nekoj providnoj foliji?

jedino mi to josh pada na pamet. neche da drechi kao plazma ali che u svakom sluchaju ispasti dobro. nadam se...

Link to post
Share on other sites

ja sam licno zadovoljan kako ispalo .. hteo sam malo da promenim monotoniju table a i da ujedno zadrzim malo fabricku boju takodje ne moram da mislim koje boje ce da mi bude displej na kasetofonu kad kupujem

drugi svejedno ce lepo da se uklopi :P

''e a kakva je situacija da se tako neshto prepravi na kompu i da se odnese kod nekoga da to odshtampa na nekoj providnoj foliji?

jedino mi to josh pada na pamet. neche da drechi kao plazma ali che u svakom sluchaju ispasti dobro. nadam se..'' ako hoces da radis cajgere onda je najbolje da se rade na foto papiru tako ce najpribliznije da ispadne

ali opet i tu ima dosta zajebancija kako da se izvuce u drugu boju kazaljka

itd ...imao sam jedne na drugom autu od foto papira i nisu bili losi :rolleyes: mozes to da probas ..skines svoje skeniras na kompu ...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ako neko hoće da pravi cajgere, mogu mu poslati pripremu u krivim (Corel), tako da ne mora svoje skenirati - E34. Znači prvo sve napraviš, pa onda uzmeš fino sat vremena i postaviš. Naravno pripremu možeš mjenjati sam ako ti se nesviđa. Meni je najveća prepreka bilo isprobavanje i malo vremena, ali u principu može se fino srediti. Najviše sam vremena potrošio dok sam skinuo i skenirao itd. Najbolje je prvo imati odrađeno, to je sigurno dan vremena uštede.

A i ovi gadafijevi su dobri, može se po njima iscrtati, neznam samo za dimenziju.

Link to post
Share on other sites

i meni je bljak, ali kažem da možeš napraviti kakve hoćeš, mada je teško napraviti da to šljaka po noći kako treba, al može se. Ja nebi ništa ni pipno, ali oljuštio mi se cajger-onaj od mjerača potrošnje i nemogu gledati a sa druge strane nemam vremena za pravljenje.

Link to post
Share on other sites

Pa dobro,al moze da se nadje na netu i fabricki ili slican. A ovo je stvarno katastrofa. Ima negde na forumu kako je neki lik sve narandzaste sijalice u E46 zamenio plavim. Sve je ostalo isto,sem pozadinskog svetla. Extra izgleda,ali BMW ipak treba da svetli narandzasto,po meni.

Link to post
Share on other sites