podloga na brzinomjer i obrtomjer


Recommended Posts

Ma ja sam to radio vise puta ali sam pojebo 3 table i nista spec nisam uradio,sve mi je to poznato zato sam i pitao da li postoji neko ko je vec uigran da mi to odradi...

Na nissanu:

dsc00297sh8.th.jpg

Ovu sam ispustio na licitaciji:

530494876bigqu2.th.jpg

5304948762bigox7.th.jpg

Takvu bih hteo da odradim,meni je ovo najlepse...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo se i meni sviđa, ali ovo je još teža varijanta za pravilno osvjetljenje. Moje mišljenje je (iako se ovo može napraviti) kontaktiraj gadafija ili sandokana i poruči original, odnosno one sa diodama. Kako god skupe bile, iziće te opet jeftinije.

Ja sam mislio pre nekog vremena napraviti desetak komada jer se jedan primjerak zaista ne isplati, ali nemam vremena. A i kad bih napravio bilo bi teško prodati jer bi svako nešto da mjenja-ubaci neku svoju ideju.

Inače bijeli cajgeri se trebaju raditi i posebnom bojom koje je kilogram 40-50 evra, a nemožeš kupiti manje.....

I opet kažem sve se može jeftino odraditi, ali će da izgleda lijepo samo po danu. A ove slike su slikane po danu.....

gadafi je stavio slike svojih, koje su slikane noću. Da se dobije onako nešto (osvjetljenje) najsigurnije i najjeftinije je kupiti original.

Ja ću u narednih mjesec-dva (kad ugrabim dva dana slobode) ipak probati nešto i naravno praviću par komada. Ako budeš mogao čekati, možda ih dobiješ i besplatno, naravno ja ću kad napravim, okačiti slike slikane i danju i noću.

Link to post
Share on other sites
Brate, to je veoma sexsualna stvar, naravno ako hoćeš da baš bude kako treba. Stoga nema para za koje bi neko uzeo da to uradi baš, ali baš kako treba. Pravi problem se javlja noću, sve što se nabrzinu napravi noću svijetli jadno.

A ako hoćeš da ne svijetli jadno onda ostaje malo riješenja.

Prvo rješenje je sito štampa na transparentnoj foliji i to tako da se prvo pređe bijelom bojom sve, pa onda crna - ostave se samo praznine gdje su brojevi, crtice i ono što hoćeš u nekim drugim bojama, i tek onda neka druga boja - crveno - zeleno itd.

Drugo rješenje takođe transp. folija - sito štampa u bijelo pa preko toga film (fotolit)........ da ne dužim najmanji problem je isrtati cajgere, odštampati na nekom štampaču i postaviti, ali vjeruj po noći će biti tako ružno da ćeš poželjeti cajgere od Yugo 45 Koral.

Sve u svemu, ako baš imaš volje mogu ti detaljno objasniti gdje su problemi pošto se bavim štampom 10 godina i radim ofset i tampon, tako da poznam dobro materiju, ali ako su tvoji OK- nisu oguljeni, oštećeni, učini sebi uslugu i nediraj cajgere.

Ako baš hoćeš, mogu ti objasniti sve, ali kad pročitaš - svejedno nećeš dirati original cajgere.

Sta mislis o tome da se stampa na fluorescentnoj beloj samoepljivoj foliji(onoj koja ide sa saobracajne znakove),kako bi izgledala samo stampa po tome???ILI,da se na tu istu foliju lepe brojkice od iste takve folije samo u drugoj boji???? :acute:

Link to post
Share on other sites
jako dobra ideja ..jedino tako moze lepo da se vidi i nocu :)

Nisam te shvatio, neznam na šta misliš, nekontam, pojasni, objasni, što si škrt na riječima?

Link to post
Share on other sites
Nisam te shvatio, neznam na šta misliš, nekontam, pojasni, objasni, što si škrt na riječima?

mislim da je dobro ideja da se proba sa flouroscentnom bojom mozda i uspe tj samo brojke da se urade i crtice

Link to post
Share on other sites
abcd0001ud4.th.jpg abcd0002bg5.th.jpg

e to su cajgeri koji mene muce... nigde ih nema

Pa ovo je neko terao cirkus sa ovom tablom logicno je i da ne mozes da je nadjes.Uostalom ne znam sta ce ti kad ti je pod haubom 1.6l

P.S. Nemoj pogresno da me shvatis

Link to post
Share on other sites

Ja cu u svakom slucaju probati obadve solucije pa ako neka ispadne,dobro je! :)

kad budem odradio postavicu slike i napisati ceo postupak!!!Nadam se da necu ispizdeti kad krenem u ovu avanturu??? :preved: :preved: :preved:

Link to post
Share on other sites
abcd0001ud4.th.jpg abcd0002bg5.th.jpg

znam ja i ko se zezao sa ovim cajgerima i sta je tacno uradio. original cajgeri za taj auto su 220km/h i desno sat, medjutim drug od kog sam kupio auto je zeleo obrtomer i nasao je ovu tablu , normalno ,sto kaze Gadafi - lepsu, pa je iskombinovao i ubacio u nju merace temperature i goriva iz originalne tako da sada ima i bele i crvene kazaljke. Tabla je ok, nema veze sto je 1.6.

kada sam video ovu belu pozadinu 220km/h , hteo sam da je odradim na foliji i da ubacim originalni pokazivac brzine a da ostane obrtomer, medjutim, ovaj ponudjeni obrtomer je 7000 obrtaja a ja na tabli imam 8000. BEDAK

Link to post
Share on other sites