Problem sa holandskim AG senkventom


Recommended Posts

Imam problem sa doticnim holandskim AG plinskim uredjajem, senkvent je u pitanju, na e46. Kad prebacim na plin, pocne da sece motor ne da secka, trokira. Ili nece ni da secne, vec na gas se podize potrosnja tj. kazaljka za potrosnju, al motor ne reaguje. Sad, problem je sto sam ja iz Nisa i kod nas nemaju jos program za ovaj AG uredjaj. Ako neko zna u cemu je probl, ili zna nekog ko popravlja i radi ovu vrstu plina molim neka mi javi ovde ili na pm. Muci me vec par meseci, popravio bi al ne znam gde :D

Link to post
Share on other sites

mislim da taj gasni uredjaj holandski radi samo jedan servis u srbiji i to nije u BGDu a ne znam tacno gde je..

mozda cak i nesto tipa Stara Pazova, a mozda sam se i potpuno istripovao pa pogresio grad. Mogu da se raspitam ukoliko ti je to bitno pa da ti javim.

Fora kod tog Holandskog plina (ako pricamo o istom tipu uredjaja) bi trebalo da bude sledeca: taj uredjaj ubrizgava plin u TECNOM stanju u motor, tako da su i dizne i sve zivo drugacije. Ima pumpu za plin koja se nalazi unutar boce i ta pumpa je najcesce uzrok kvarova jer rikne. pumpa se prodaje od 300-450e nova (cak i jace) u zavisnosti od toga ko ti to pronalazi, itd...

a i dizne znaju da mu budu boljka, znam ko ima polovne ali mislim da hoce da proda sve 4.

pozdrav!!!

Link to post
Share on other sites

U pravu si brate, ima pumpu u boci tako da ubrizgava tecni gas na istom principu kao benzin. Kolko sam ja skontao, zato je i potrosnja plina mala u odnosu na druge uredjaje. Miki mi je preporucio da ocistim dizne i filtere, sto cu da uradim za koji dan, pa ako to ne pomogne javicu ti se da vidim sta dalje.

Link to post
Share on other sites

Ocistio, al on nema filtere, nego nesto lisnato nalik filteru...il kako mi vec rekose. Al nije do toga. Jer ovo moje cudo nema vodu kroz cevi za plin da greje plin, vec pumpa koja se nalazi u boci greje plin i plin tako stize do motora. Grana je plasticna za plin, kolko sam skontao. Nije to, ne znam dalje sta :) Naso sam neki servis u Uzicu, jel si na taj mislio ili negde drugde? :) http://www.dangas.servisnicentar.com/

Link to post
Share on other sites