Recommended Posts

Ne znam sta moze da bude, al bas kaci. Trap uopste ne ide u minus kada auto legne. Znam na E30 da sto je auto spusteniji zadnji tockovi idu u minus a kod mene stoje pravo kao strele koliko god zadnji deo auta bio opterecen.

Da nije siri trap od 540-ice? Inace je kompletno drugaciji, bukvalno sve je vece i teze.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 622
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To te i jebe i nemoj da se igras sa tim , moj je brat sa Porseom imao udes zbog toga , bilans katastrofa .

Nesto je tu u kvaru , pregledaj to sto pre , ne igraj se.

Ne verujem da je siri trap od 540i ali on mora da zivi , kad ga opterecujes mora da uvlaci tockove .

Link to post
Share on other sites

Pa ne kapiram sta moze da bude. Svi (dosta majstora) su gledali auto i svi rekli da je sve ok (sem zadnjih amortizera i zadnjih plocica) al ne znam jel minus na tockovima ima veze sa amortizerima?

Link to post
Share on other sites

Jaki su to majstori u pm , nema to nikakve veze sa amortizerima , svaki auto mora da zivi na trapovima a nazad pogotovo , nesto je u kvaru , oteraj kod nekog ozbiljnijeg majstora i reci mu u cemu je problem .

Neki je kvar ili budz u pitanju , samo nemoj da te to kosta , otkloni to sto pre .

PS. Na Porseu 944 s2 kabrio , kad ga podignes na dizalicu , oslobodi sva 4 tocka , zadnji levi mu se podbijao a desni ostajao ravno , u voznji puce nesto i isprevrcu se ...

Link to post
Share on other sites

100% ne pravi nagib, to je i meni danas bilo cudno dok smo skakali po njemu da vidimo jel ce da kaci.

Sad malo razmisljam i nije mi ni jasno kako je fizicki moguce da ne prave nagib ako je opterecen zadnji deo :(

Link to post
Share on other sites

ja mislim da je opruga na toj strani u problemu,jer mnogo vise kaci ta strana od suprotne...

kad sam radio amorte kod gorana,rekao sam mu za taj problem,on je covek uzeo i ostavio malo duzi amortizer na toj strani i opet je bio isti k***c ... tako da probaj da promenis zadnje opruge,a rub se sam ispeglao od cesanja :lol:

Link to post
Share on other sites

Idem danas do Bate da vidim sta je sa tim.

Al na toliko teskom autu stvarno se ne pakuju amortizeri i opruge na domacinski nacin. Za malo vise para dobijes kvalitetnu oprugu i amortizer, koji su dizajnirani da spuste auto a da zadrze odredjene kvalitete voznje i upravljivost.

Ovde se desava ono sto sam rekao kad smo se videli, auto ide preko nosa, nestabilan je, nikad ne znas kad ce da mu ode dupe a pritom je kretenski tvrd i neudoban. Jedino sto si dobio je vizuelno spusten auto.

Link to post
Share on other sites

Dopisivao sam se ja sa BuX-om, i od prilike smo videli iste stvari na kolima. Ponovicu da sam ja auto uzeo zato sto je zdrav i nije preziveo teske havarije, zato sto mu je motor dobar i zato sto je unutra stvarno kao apoteka. Za ostale stvari sam bio svestan da ce morati jos da se radi, u to sta su prethodni vlasnici rekli ili precutali necu da ulazim, smatram da svaki kupac bilo kog auta treba da ignorise 99% stvari koje kaze prodavac, jer kupac ima svoje oci i usi a i mozak da shvati da ne kupuje nov auto nego auto star skoro 20 godina.

Cim sam cuo da su amortizeri i opruge iz domace radinosti, znao sam da ce morati da se menjaju. Ja sam jednom imao slicne akcije sa amortizerima i oprugama na Golfu GTI i zavrsio sam u Mirijevskoj toplani sa totaliranim kolima i patikom, telefonom i plocicom od cd-a koja je zavrsila 40 metera dalje od auta.

Ono sto me je iznenadilo su zadnje plocice i uopsteno zapustenost trapova (oba).

Samo bih zamolio ostale clanove koji su videli brisane poruke da mi ukazi ako na autu ima nesto da se menja a sto je ostalo nereceno a tice se moje bezbednosti u tim kolima. Smatram da niko nece biti uvredjen time i da bih ja trebao to da znam.

Link to post
Share on other sites

Druze jel znas da su u zatvorima svi nevini ?

Tako je i ovde , svi perfektni , ne daj boze da kezes nesto lose sto vidis , svoje misljenje , gore nego da zdrav zub vadis.

Prethodni se vlasnik mnogo uvredio kad mu je receno kakav je auto , pa nije to F model pa da ga neko pljuje iz ljubomore .

Na svakom autu ima da se radi tako da se ne obazires puno na to , sredjuj jedno po jedno i pun gas .

Link to post
Share on other sites

Evo bio sam do Bate, trap je dobar ali onaj ko je radio rubove ne znam bas kako je trebalo to da izgleda u originalu. Desni rub je uvucen oko 2cm a levi oko 1cm u odnosu na fabricki rub :P Tako da kaci zbog toga a i usput su zadnje opruge i amortizeri bas ocajne.

Sad samo da se sa Miki_E36 izdogovaram za onaj njegov komplet opruga i amortizera i na konju sam...

Koje zadnje plocice vi uzimate? Za 540i sam nasao samo "neke nemacke" za 2590 din i bosch za 3.490 din.

Link to post
Share on other sites

Hahahaha fenomenalno :P

Ne verujem da cu uzimati stopove, zadnje plocice su hitnije nego sto sam mislio tako da to moram pod hitno da zamenim. A sa Mikijem sam se dogovorio da 15-tog cim legne platica idem po opruge i amortizere.

Ako nekog interesuje evo ga tok ulaganja:

1. Auto 2000 eur

2. Soferka sa zamenom 100 eur

3. Hauba, maska, tabla, pepeljara i upaljac 130 eur + 40 eur ruke

4. Alarm, muzika, zamena svetla unutar kola 450 eur

5. Plin 400 eur (imao sam bocu i creva na kolima)

6. Zadnje gume 140 eur + sirenje rubova tj vracanje na fabricki 25 eur

7. Zamena zadnjeg lonca 60 eur

8. Brisaci 50 eur

---- za sada 3395 eur

I ono sto znam da treba da se radi:

1. Amortizeri i opruge (180 i 60 eur za ruke)

2. Zadnje plocice (30 + 15 za ruke)

3. Treperenje osvetljenja i senzor za spoljnu temperaturu (???)

Link to post
Share on other sites

Debelo si se zajebao . Za te pare treba 100 jezika da govori a ti opet imas diskutabilan da ne kazem los auto . Trebao si za te pare da uzmes mnogo bolji auto.

Sta vas privlaci da tako trgujete ?

I onda forumasi kazu da npr onaj Durangov ne vredi 5000 ma vredi 7000 kad ovakvi izadju 4000.

Link to post
Share on other sites

Joj pa vas dvoijca ne znate cega sam se ja nagledao i kakvih prica naslusao u proteklih par meseci. Taj od 5000 nisam ni video, ali prvobitan plan mi je bio da uzmem e46 do 5500 eur. Ali ni na jedan jedini nisam naisao da moze da se uzme i vozi. Svaki je imao neki problem ili nesto sto bi krenulo da predstavlja problem.

Ja na ovaj auto gledam ovako:

1. Nije krivljen, razvlacen itd.

2. Motor savrsen

3. Unutra kao nov (i to bukvalno)

4. Ne moram da dajem 300+ evra na felne

Te 4 stavke su mi bila osnova za svaki auto koji sam gledao. A hvala bogu e34 je jeftin za delove tako da sve ostalo sto nije u te 4 stavke da srediti vrlo lako :)

Da sam ga preplatio, pa verovatno jesam, iskreno mozda jedno 200 eur a i to mi ne bi bilo zao da ima klimu, al je nazalost nema...

Link to post
Share on other sites