Recommended Posts

  • Replies 622
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svaka tebi cast prijatelju, ako planiras da vozis ovaj auto godinama i za svoju dusu onda mogu da te razumem, u suprotnom se nikako ne isplati sve ovo sto ti radis jer to sutra niko nece znati da ceni...

Link to post
Share on other sites

Svaka tebi cast prijatelju, ako planiras da vozis ovaj auto godinama i za svoju dusu onda mogu da te razumem, u suprotnom se nikako ne isplati sve ovo sto ti radis jer to sutra niko nece znati da ceni...

Pa to mi je plan, polako da auto dovedem do njegovog punog fabrickog sjaja, i da ga ostavim za sebe tj da ga vozim puno godina sa uzivanjem sto bi ovaj auto trebao da pruzi bez problema :) Uzeo sam nov senzor radilice iz originala jer koliko sam skontao to je onako generalno problem na m50 motorima, on je bio 8000 din. Ne znam kako sam mogao da uzmem 3 komada sem ako nisu kinezi/polovni?

Premerena kompresija, oko 14.5 na svim cilindrima. Kontam da je to ok za ovaj motor?

Aj samo da pitam jos jednu stvar, one MAF senzore i te gluposti, jel to treba promeniti onako preventivno? Mislim malo smrdi benzin na auspuhu pa rekoh da nije neki davac ili nesto, secam se da sam citao ovde jednu temu o tome.

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li valja :P Nekako mi slabo ide za m50b20, ok u pocetku smo mislili da ima 2.93 dif ali sad kad vec ima 3.64 mora to bolje da ide. Pa bih zato prvo pregledao te senzore. Kako da znam da li su ok? Dijagnostika ili?

Nemam katalizatore, imam dve cevi koje idu u ocaj lonac iz kog izlaze dve cevi u ulaze u nov domacinski lonac (ali nov, kod Pirketa sam stavio da ucutkam malo auto). Treba sad da sredim taj srednji jos i da zemenim sve cevi posto su lose.

(i samo da napomenem, 90% stvari za koje ja kazem da su lose, su u voznom stanju za 90% ljudi kod nas, za mene nisu i/ili me jako nerviraju jer su izmisljenje/improvizovane/lepjene/budzene/prelepljene/pri kraju/u raspadu itd, kontam da sve zavisi od tacke gledista)

A da se nadovezem, u zadnje dve nedelje me jako nervira jedna recenica "ma to je mator auto, sto bi to dirao/menjao, nek ide kolko ide" i onda kad popizdim mi odvrnu neku cenu cisto zato sto im se to ne radi ili, eto, oni smatraju da na mator auto ne treba "bacati" pare.

Link to post
Share on other sites

Onda se ti napravi pametan pa radi auto kod nekog ko hoce da radi i ko te nece jebati. mislim da to miris da je ok... al dobro, ako te nervira pregledaj i to sta je.

kako si izvalio da je senzor radilice riknuo?

i ja imam slican problem. nedavno mi se upalio check engine i ne ide auto nesto bas sjajno. nekad radi na 4 cilindra pa ga ugasim i opet upalim onda radi normalno al uvek sija check.

Link to post
Share on other sites

Meni nije sijao check (ko zna da li uopste radi). Pa eliminisali smo sve drugo, pa je drugar na kraju pratio zicu i bila je bas onako prignjecena i prekidala je. Sredio covek zicu i stavio nov senzor i to je to. :P

A auto mi je jos kod druga u garazi, cekam neke plastike od Maxe da stignu sutra da i to sredimo.

Link to post
Share on other sites

Pa to mi je plan, polako da auto dovedem do njegovog punog fabrickog sjaja, i da ga ostavim za sebe tj da ga vozim puno godina sa uzivanjem sto bi ovaj auto trebao da pruzi bez problema :) Uzeo sam nov senzor radilice iz originala jer koliko sam skontao to je onako generalno problem na m50 motorima, on je bio 8000 din. Ne znam kako sam mogao da uzmem 3 komada sem ako nisu kinezi/polovni?

Premerena kompresija, oko 14.5 na svim cilindrima. Kontam da je to ok za ovaj motor?

Aj samo da pitam jos jednu stvar, one MAF senzore i te gluposti, jel to treba promeniti onako preventivno? Mislim malo smrdi benzin na auspuhu pa rekoh da nije neki davac ili nesto, secam se da sam citao ovde jednu temu o tome.

Mislio sam na polovnu varijantu senzora,ali ako je nov u pitanju onda ok,sto se benzina tice smrdi jer nemas katalizatore,i jel imas lambde na auspuhu???

Sto se tice kompresije nov ti motor!!!

A te price star auto, to moras da prevazidjes,raznih ljubomorstina ima,auto je sasvim pristojan za svoje godine i ima potencijala da te sluzi jos mnogo godina,naravno uz tvoje odrzavanje trajace bar jos toliko!!!

Link to post
Share on other sites

Ne znam za sonde, moracu da pogledam. Ja bih najvise voleo, kad se stabilizuje situacija i konacno se sredim sa kintom i provozam svoj auto par dana, da sa stranca nadjem fabricki auspuh od grana do kraja sa sve loncima i katalizatorima.

A generalno gotivim polovne delove/opremu, al za ovakve stvari, stavim novo/original i ne mislim.

Link to post
Share on other sites

Zamenjen senzor radilice i sredjena instalacija. Inace ovaj m50b20 je iz e36 ne iz e34 kao sto sam mislio. To je majstor saznao na tezi nacin jer dva senzora koja su stigla nisu odgovarala :(

Jutros sam se malo vozikao i sad auto mnogo lepse radi na benzin. Nema knedle koju je imao na oko 2500 rpm, vergla duplo krace, mirnije radi itd. I ne smrdi benzin vise.

E sad, na benzin ide bolje nego sto je isao i to dosta, znaci u nizim obrtajima bas bolje vuce nego kad sam ga uzeo. Ali na plin ide isto kao sto je i isao. Tj ako me kapirate, pre je bolje isao na plin nego na benzin a sad na benzin ide dosta bolje a na plin isto kao pre, iliti do 3000 rpm je bas mrtav na plinu.

I malo sam se igrao i pokusavao da namestim onaj okvir oko grejanja i radija jer je bio nakrivo nategnut, a kad sam ga skinuo, skontao sam da je sve razvaljeno ispod gde treba srafovi da idu. Bio bih zahvalan ako moze neko da mi da uputstva kako se skida onaj deo sa kozom i drvetom izmedju kasete za stvari i okvira od borda, grejanja itd.

Evo slike:

20130106110153.jpg

Link to post
Share on other sites

koliko si para ulozio i sta sve ocekujes od auta onda mislim da si trebao da trazis neki tipa prvi vlasnik, prava mala kilometraza za 4-5k i miran da budes...

tako da ako resis ovaj da prodas iii drugi da kupis nemoj kupovati ove redovne nego bas one izuzetne primerke, jeftinije ces proci i mirniji san imati

svaka cast na resenosti :buba:

Link to post
Share on other sites

Gde da nadje auto od prvog vlasnika???Ovde???

Koji god da kupi ima da ulozi bar 500e,da je neko drugi kupio ovaj auto mozda ne bi ulozio dinara,slikao bi ga svaki dan kao i predhodni vlasnik i bio bi u "top stanju",najbolja e34-ka na forumu!!! :pleasantry:

Covek je pedanterija i znam kako mu je,i sam sam takav tako da ga kapiram u potpunosti.

Ovaj auto je dobra osnova,i verovatno je coveku lakse da plati 2000e, jer sigurno nije imao 5000,i da lagano sredi sve nedostatke koje ima na na autu.MNogo je bezbolnije ;)

Link to post
Share on other sites