Plasticna grana obican plin


Recommended Posts

M50 palsticna grana sa ugradjenim klapnama

radi na benz

puca na benz puca na plin

trosi 30l plina i gomilu banzina

jel moze da se nekako regulise da ne puca na bilo koje pogonsko gorivo

vidim da pisu ljudi da imaju jednu detonaciju u 6 meseci ?

Sta da se steluje. sta da se proverava ?

dsc01579c.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Prvo proveri da ti nije odvalio protokomer,i taj motor sa venturijem nemoze da radi kako treba,uvek ce praviti probleme,a sto se stelovanja tice,prvo proveri isparivac u kakvom su stanju membrane pa onda sve ostalo stelovanje itd,mada mrka kapa sa venturijem.

Link to post
Share on other sites

pa ako puca na benzin onda ce na plin sigurno

resi prvo detonacije na benzinu

verovatno je problem u struji,kablovi,bobina ,ili bobine

mene je zezao jedan kabl od svecice prekinuo se negde u lulici i pravio mi strasne probleme,a na oko je izgledao odlicno

Link to post
Share on other sites

Isti tuki i sa kablom protokomera i bez . stim da bez bolje pali. sa kablom mnogo teze :?! )

na kablove i bobine sam i sumnjao najvise jer mi chudno da na benz puca

Link to post
Share on other sites

Bio danas kod majstora. Sto puca na benz je zato sto ga nema dovoljno. Kad sam sipao radi extra.

A na plin, na onom srafu sto se steluje ler valjda nije imala neka opruga koja steluje to

nego se vrteo u prazno i tu ispustao plin (cureo u tecnom stanju)

sad smo namestili to ne smrdi ne curi auto ide lepo ali nema ler na plinu ni sekunde.

Kaze majstor zbog falsh vazduha kojeg uvlaci na klapne koje su malo labave.

Neko resenje ? gde da nadjem nove klapne ? Jel to pravi neko kako se montiraju ?

Svira kao harmonika kad se da gas bas vuce na njih. i jel to moze da utice i na rad na benzinu

ili samo na pllinu smeta ?

Link to post
Share on other sites

Pricam sam sa sobom.Skinuo sam danas neku traku koja je suzavala protok bazduha na kucistu filtera i malo crnim silikonom presao preko klapni spolja da ne smetano mogu da se otvaraju.Sad ne cujem vise sistanje vazduha i na benzin radi perfektno. A na plin i dalje samo nemam ler ali ide normalno i ne puca.

Link to post
Share on other sites

Pa na plin nisam testirao tek kad budem krenuo negde,ali sigurno manja jer sad ne curi , a benzina cini mi se normalno.jer normalno i radi samim tim sto ima dobar odnoos vazduha

Link to post
Share on other sites