Muzika se cuje samo na dva zvucnika


Recommended Posts

Najverovatnije samo izlazni stepen u modulu, sto se da relativno lako i jeftino popraviti. Nadji nekog klinca, dobrog elektronicara i sredice ti to! Nadam se da nije neki raritet od izlaza :unsure:

Link to post
Share on other sites

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Touring/Europe/320d-M47N/LHD/N/2001/july/browse/audio_navigation_electronic_systems/

Po ovome postoje 2 razlicita pojacala. Harman Kardon i neko OEM verovatno Clarion. Trebalo bi da oba mogu da se srede, da ne kupujes nov, jer je cena novog oko 300€ a Harman je 500€.

Vidi i sa ovima sto ugradjuju ozvucenja. Mozda i oni mogu da ti pomognu. I nadaj se da je samo neka masa otpala :) !

Link to post
Share on other sites

U gepeku nema modula niti pojacala, postoji citac za navigaciju i CD charger. Skidao sam sve do lima i nema nista. Problem je gde je pojacalo????

Kod karavana je pojacalo u gepeku, ali ne kao sto sam rekao u levom boku :blush: :sorry: , vec ispod "fiksnog" dela patosa. Skines deo patosa gde se nalazi rezervni tocak, izvadis tocak (ne mora, ali kazu da olaksava) i onda ti ostaje jedan deo patosa od oko 30 cm dubine, prema sedistima. On se drzi na dve matice :

bmwtiltsensorinstall03.jpg

- jedna matica je zaokruzena, a i vidi se taj deo patosa ispod koga je modul i pojacalo.

Link to post
Share on other sites

E sad ne znam kako na OEM BMW radiu, al npr u Stilacu i kod mene na Skodi imas da cackas balans levo desno podesavas zvuk samo na prednje zvucnike da se cuje ili na sve ili na zadje... mozda se neko igrao sa tim ako ima pa nisi obratio paznju, a mozda gresim! :)

Link to post
Share on other sites

E sad ne znam kako na OEM BMW radiu, al npr u Stilacu i kod mene na Skodi imas da cackas balans levo desno podesavas zvuk samo na prednje zvucnike da se cuje ili na sve ili na zadje... mozda se neko igrao sa tim ako ima pa nisi obratio paznju, a mozda gresim! :)

To sam prvo probao, nazalost nije do toga.

Link to post
Share on other sites

Nadjen je modul sa oznakom BM54, svi zvucnici su OK, na levom prednjem zvucniku na oba provodnika ima napon oko 3 V, a na ostalim 0 V, tako da je verovatno otisao izlaz na modulu, kao sto je deo vas napisao. Ovih dana imam obaveza, ali cu probati da resim i javljam rezultat.

Slika gde je modul

bmwtiltsensorinstall03.jpg

Hvala svima, zYx-u posebno za mesto gde je modul i pojacalo.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Ja imam problem sa muzikom, cim izadjem malo iz grada nece da mi uhvati ni jednu stanicu. U autu je inace cd player LG, nije fabricki. Probao sam da prikacim drugi radio, ali i na njemu isto tako. Pa sad sumnjam i ja da je kod mene u pitanju taj modul. Jel moze neko da mi pomogne oko toga ili bar da mi kaze gde se nalazi taj modul u limuzini?

Link to post
Share on other sites

Ja imam problem sa muzikom, cim izadjem malo iz grada nece da mi uhvati ni jednu stanicu. U autu je inace cd player LG, nije fabricki. Probao sam da prikacim drugi radio, ali i na njemu isto tako. Pa sad sumnjam i ja da je kod mene u pitanju taj modul. Jel moze neko da mi pomogne oko toga ili bar da mi kaze gde se nalazi taj modul u limuzini?

DRuze ti nemas antenu!!!Negde je u prekidu kabal antene ili ga nisi udzekao lepo.

Link to post
Share on other sites