E46 320da touring


Recommended Posts

Kakve su ti impresije za motor pogotovu sto si presao sa 6 cilindara na 4. Kakav je osecaj izmedju 2.8 i 2.0d? Kome bi dao prednost? Razlika u performansama?

Ajd sam sebe da citiram, mozda si prevideo. Zamisli da su isti modeli, recimo e46. Vise volis sto ti je 2.0d ili bi vise voleo e46 2.8?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Diesel je zahvalan zbog toga sto nemas cimanje oko plina, registracija je mngo jeftinija, ubrzanje je tu negde (sada sa chipom mozda i bolje), tako da sam za 2000cc diesel.

Link to post
Share on other sites

Leone reci mi gde si cipovao auto? koja je razlika u ubrzanju, potrosnji, menja li rad motora, dimi li vise, itd itd... Imamo isti auto i ja hocu moj da cipujem pa me interesuju sve pojedinosti iz prve ruke. hvala

Chip mi je radio Branko iz Valjeva. Ubacio sam Rapid-ov. Ubzava dosta bolje, to se oseti na prvu voznju, nema razlike u radu motora, dima nema u uopste ( pitaj Tomu, on me sve vreme gledao u auspuh :lol: ), sve u svemu ja sam zadovoljan. Potrosnja ista, nema nista oko smanjenja kao sto se prica ili ja nisam primetio.

Link to post
Share on other sites

Diesel je zahvalan zbog toga sto nemas cimanje oko plina, registracija je mngo jeftinija, ubrzanje je tu negde (sada sa chipom mozda i bolje), tako da sam za 2000cc diesel.

Pih, ja ocekivao da ces da kazes 6 cilindara je 6 cilindara. Kultura rada i te fore. :preved:

Link to post
Share on other sites

Chip mi je radio Branko iz Valjeva. Ubacio sam Rapid-ov. Ubzava dosta bolje, to se oseti na prvu voznju, nema razlike u radu motora, dima nema u uopste ( pitaj Tomu, on me sve vreme gledao u auspuh :lol: ), sve u svemu ja sam zadovoljan. Potrosnja ista, nema nista oko smanjenja kao sto se prica ili ja nisam primetio.

ok. hvala. koliko si platio cipovanje

Link to post
Share on other sites

ok. hvala. koliko si platio cipovanje

Radi mi malo veci zahvat na Nissanu navari (prebacuje volan na levu stranu), pa mu je ovo doslo "GRATIS"...

Link to post
Share on other sites

Evo zadnjih mesec dana se dosta toga odradilo na autu:

- Zamenjen je dihtung ( osam gumica) na usisnoj grani,

- Zamenjene su zadnje plocice uzete TEXTAR,

- Zamenjen je kablic za identifikaciju istrosenosti plocica ( Hvala BMW line-u za delove, za ova tri dela sam napravio ustedu u odnosu na cene u Nisu 3000 rsd),

- Zamenjene su sijalice u kratkim svetlima umesto 4300K , stavljene su 6000K, jer su stare odudarale od CCFL bojom,

- Otcepljena je brizgaljka za pranje farova ( sex od celo prepodne),

- Uradjeno je dubinsko pranje enterijera,

- Aktivirana su dnevna svetla,

- Skinuta je blokada sa TV-a, sada deca u voznji mogu da uzivaju, ( Hvala BMW Bati)

- Ofarbane su celjusti diskova u crveno,

- Uradjeni su farovi u smok varijantu,

- Uradjen je RAPID chip tunning.

12112011050.jpg

12112011052.jpg

12112011057.jpg

12112011058.jpg

12112011060.jpg

13112011064.jpg

12112011059.jpg

08112011032.jpg

Za sada toliko u planu je kupovina krovnih nosaca, postavljanje PDC-a i koznog enterijera, a na prolece neke 18-19 incha felne.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Radilo se....

Ugradjeni su parking senzori, unutrasnjost je presvucena u tamniju karbon foliju i stigle nove felne. U pitanju su rondell tipe 58.

17122011001.jpg

21122011011.jpg

21122011012.jpg

21122011014.jpg

21122011017.jpg

21122011018.jpg

21122011019.jpg[/url

21122011016.jpg

Link to post
Share on other sites

Radio mi je jedan prijatelj iz Nisa. Ovo je 85%, ranije je bilo 25%, ali nije mi se svidelo. Folija neznam koja je, da te ne lazem.

Jos je u planu kozni ili polukozni enterijer, krovni nosac i mozda ///M branici.

Link to post
Share on other sites

Nemam vezu, samo ih furam ovako... :preved:

Ali zato ima novcanik a ne daje pare :lol: !!!

Ah te mozgalice. :P

PS. Ova tamnija varijanta folije je bar 10 puta bolja...

Precices ti na crno videces ;) .

Link to post
Share on other sites

Zar već nije crno? Ili je do nečijeg monitora...

Davno, pre nekih 5-6 godina, je bila E34-ka(postoji i danas), totalno crna stakla, šoferka je bila crna, TDS 2.5, kerovi je zaustavili u Lipničkom šoru nadomak Loznice. Nemam info čija je bila, samo znam da je oduzeta i od tada stoji iza supa kod glavne crkve.

Ne kapiram zašto su to kazne, nismo mi usa pa da strahuju da iza crnog stakla stoji pištolj koji čeka da opali...

Link to post
Share on other sites

auto ti je extra svaka cast.

gdje si kupio prstenove za farove i koliko para i gdje se nalazi senzor spoljasnje temp posto i meni pokazuje -40

Hvala na lepim recima. Prstenove sam kupio kod Babica u BG. Cena mu je bila 50 eura set. Senzor na e46 je sa leve strane ispod prednjeg blatobrana, a kod e39 je sa desne strane. Ako hoces imam nov senzor spoljne temperature, greskom kupljem u Aloneu za 2600 dinara, dajem ga za 2000 dinara.

Link to post
Share on other sites

Djole sve je to od coupe-a i ne odgovara za touring. Ali bice. Samo polako...

Link to post
Share on other sites

Posle duge potrage, kupljeni fabricki krovni nosaci, malopre su montirani, posle praznika idu slike... :dance3:

Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim recima. Prstenove sam kupio kod Babica u BG. Cena mu je bila 50 eura set. Senzor na e46 je sa leve strane ispod prednjeg blatobrana, a kod e39 je sa desne strane. Ako hoces imam nov senzor spoljne temperature, greskom kupljem u Aloneu za 2600 dinara, dajem ga za 2000 dinara.

mozes li postaviti neku sliku kako izgleda posto mi je neki dosao kad sam uzeo auto i takav isti stajao je iznad desnog maglenjaka unutra ja ga zamijenim i sad ne pokazuje -40 vec varara od - 30 do -36.5.mozda je to slucajnost jer mozda to i nije taj senzor...okrugao je

Link to post
Share on other sites