E46 320da touring


Recommended Posts

Cestitam, zelim ti da se lepo navozas!

Jedan savet: ako nisi napravio lapsus i izostavio da si promenio i filter ulja za menjac, moj savet ti je da i to promenis. Veoma losa praksa je da se samo menja ulje, a filter ne. Ako nisi promenio filter, treba ti on, kao i dihtung kartera menjaca. Oba dela su imali na lageru u Delti, bili su ako se dobro secam oko 50 eur.

Jos jednom, sve najbolje sa karavanom!

Zamenjeno, ali nije napisano. Vidi se na slici u kutiji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:thumbsup: A i tablice si upario sa inicijalima ;)

Jedva. Prvo sam dobio NI 051 WC, pa je na urgenciju zamenjeno za NI O51 SI, bas zbog inicijala.

P.S. Imas dobru moc zapazanja. ;)

Link to post
Share on other sites

Kad tad ces da se trgnes iz sna pa ces da kazes: "E trebao sam e39 da uzmem u pizdu materinu" :D :P :D

Odlican auto, a znajuci Ivana bice jos bolji...

Ti ne znas koliko se suzdrzavam da te ne zezam za dodatnu opremu... :D

NASLONI ZA GLAVU :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Kad tad ces da se trgnes iz sna pa ces da kazes: "E trebao sam e39 da uzmem u pizdu materinu" :D :P :D

Odlican auto, a znajuci Ivana bice jos bolji...

Ti ne znas koliko se suzdrzavam da te ne zezam za dodatnu opremu... :D

NASLONI ZA GLAVU :D :D :D

E39 is my dream. Da li ce postati java videcemo. A vezano za naslone za glavu, preveo sam iz servisne knjizice, na drugoj strani komplet spisak opreme koju je auto imao kada je izasao iz fabrike.

Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam ja da ce biti jos bolji...znam te.. :) A sto se tice automatika...imam u autu sve to i moj definitivni stav je NIKADA VISE! Sto se tice tempomata,ima ga i na manuelcima.

Link to post
Share on other sites

E za senzor temperature, zeza te dzek... Ja sam moj skroz izbacio :prankster2: .

Kad sam ga otvorio imao sam sta i da vidim samo zeleni prah a od zica ni traga ni glasa...

Zalemio sam zice direkt na pipke senzora i sad sljaka li sljaka...

Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam ja da ce biti jos bolji...znam te.. :) A sto se tice automatika...imam u autu sve to i moj definitivni stav je NIKADA VISE! Sto se tice tempomata,ima ga i na manuelcima.

definitivno se slazem da je automatik tesko sranje B)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nek je sa srecom,ali ti u opremi samo sto nisi nabrojao i vrata,hehehe,pa nasloni za glavu su obavezni nisu oprema :)) pozz i da te lepo sluzi

U servisnoj, na 2 strani ima nalepljen spisak opreme i stoji nasloni za glavu. I za zadnju klupu spada opciono sa doplatom. Dva su obavezna, a za 3. se doplacuje.

Link to post
Share on other sites

Nekako mi je karavan bez nosaca BLJAK, ali ima dosta ljudi kojima se svidja bez nosaca.

P.S. Ako nekoga znas ko ima na prodaju, javi.

Link to post
Share on other sites

BMW line u Beogradu, kao clan BMWfun kluba, sa popustom oko 800-900 dinara za litar.

P.S. Imas adresu i brojeve telefona u topiku popusti

Link to post
Share on other sites

Leone odlican izbor auta! Da stavimo iste felne ne bi znao koji je moj :unsure:

Da se lepo navozas sa njim! Inace, sto se tice krovnih nosaca, meni je nudio clan foruma boscha da ih kupim ali meni je auto mnogo elegantniji bez njih. Stvar ukusa... Tako da pogledaj sa njim da li ih je prodao...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ovih dana se malo radilo i na autu uradjene su sledece stvari:

- skinute su klapnice

klapnice.jpg

klapnice2.jpg

- zamenjeni su grejaci i senzor spoljne temperature

grejaci2.jpg

grejaci.jpg

- stavljene su zimske gume napred Fulda Kristal, a pozadi Dunlop sport winter 225x45x17

gume.jpg

gume2.jpg

- nabavljen je CD za MK3, sa mapama JI Evrope i radi extra

gps1.jpg

gps2.jpg

gps3.jpg

- stavljena je hrom maska napred

bubrezi.jpg

- stavljene su Angel eyes

ccfl.jpg

- zatamljena su stakla (opet 25% mi je bilo malo), sada je stavljena folija od 80%.

folija.jpg

folija3.jpg

Link to post
Share on other sites

A sad chip

Rece mi Nidza da si imao chip na e46. Gde si radio? Koliko utice na motor u negativnom smislu? Povecava li ili smanjuje potrosnju? I naravno kvalitet rada i koja je cena?

Link to post
Share on other sites

Druze reci mi ako mozes koja je razlika izmedju motornog ulja 5w-30 i 5w-40, jer vidim da si i ti menjao u 320d koji je isti kao moj. Ja sam dosad tocio total 5w-40 i trosi mi malo ulja (otprilike 1 litar na oko 8000) ali imam ponudu za castrol edge 5w-30 pa me interesuje misljenje jer vidim da se razumes u to. hvala

Link to post
Share on other sites

Motor sam otvarao pre chip-a. I naravno sve preporuke za chip. Što se tiče potrošnje nisam gledao ali mislim da je ista, nisam imao nikakve posledice po motor a performanse su fantastične. Chip inače instalira moj drugar koji kupuje od proverene firme.

Link to post
Share on other sites

Druze reci mi ako mozes koja je razlika izmedju motornog ulja 5w-30 i 5w-40, jer vidim da si i ti menjao u 320d koji je isti kao moj. Ja sam dosad tocio total 5w-40 i trosi mi malo ulja (otprilike 1 litar na oko 8000) ali imam ponudu za castrol edge 5w-30 pa me interesuje misljenje jer vidim da se razumes u to. hvala

Kada sam uzeo auto u BMW line sam pitao koje gradacija ulja ide za ovaj motor i rekli su mi tu, ja sam je zato kupio. Presao sam za mesec dana 5000 km, a nema nikakve potrosnje ulja. To sto ti trosi oko 1l na tu kilometrazu koliko znam nije neki problem. Misljenja majstora oko potrosnje ulja za novije diesel motore su raylicita, od toga da treba da trosi oko 1l na 10000km, pa do toga da ne treba da ima potrosnju.

Link to post
Share on other sites