Recommended Posts

Jutros mi se posle novogodisnjih praznika i par dana nevozenja upalila lampica od sauga, odnosno dok vozim sija,a cim pipnem kocnicu ona se ugasi! Upalila se kad se malo zagrejo auto, i prvo je malo treperila a posle se upalila i knstantno svetli! Auto inace ide normalno i bez problema. Da li neko zna u cemu je problem? Auto je 520i 12v. Molim pomoc! Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

Salvatore, to ti je indikator istrosenosti kocionih plocica. Menjaj pod-HITNO! i pogledaj ulje, kociono, ako je lonce puno sada, zna da iscuri kad nabacis nove obloge, plocice..

Link to post
Share on other sites

Mada sam ga vozio i poslepodne i malo se gasi,malo svetli,a mislim da se nisu plocice istrosile,jer kad sam ih proveravao bile su ok,a presao sam od tada ne vise od 1000 km,a za ulje moguce,a koliko sam uspeo da vidim,ima ga oko pola,mada sutra cu sve znati sta je i kako je.Jel to ima neko posebno ulje ili mogu da sipam ako fali obicno ulje za kocnice,a imam ga u gepeku?

Link to post
Share on other sites

Kad se meni upalila ta lampica, proverio sam plocice i imale su jos oko 3mm mesa. Vozio jos skoro 2000 km, pa ih promenio, mada su teoretski jos mogle da izdrze. U medjuvremenu, ovu lampicu sam ugasio da me ne nervira tako sto sam spojio zice koje ulaze u plocicu.

Pa promenio i diskove, jer su bili pretanki (verovatno nikad menjani) i sad je ok.

Samo da znas, pri trosenju plocica je normalno opadanje kocione tecnosti. Kad promenis plocice, nove deblje plocice ce da gurnu cilindre nazad vise nego sto su bili pre, pa ce i nivo kocione tecnosti da se poveca i dodje na normalu.

Link to post
Share on other sites

meni se davno na prvom e36 poslje nekih 400km u komadu vozenih bez prestanka upalila lampica odjednom,poslje nekoliko kilometara izgasila pa opet kasnije upalila...znao sam da su mi plocice nove pa sam se zacudio...dosao kuci i odma ujtru do majstora kad se oni dzekovi pojebali...

Link to post
Share on other sites

Sta sam primetio oko ovoga sto mi se pali lampica-ujutro rano kad idem i kad je hladnije ponekad zasvetli lampica,a vec kasnije kad vec grune sunce i otopli malo,uopste se ne pali ni jednom,al ni jednom!!! E tako vec dva dana-bar koliko sam obratio paznju. Zanimljivo....

Link to post
Share on other sites