Jel ima neko ili jel zna neko ko ima polovne delove za X5


Recommended Posts

jel zna mozda neko nekoga ko ima delove za IKSa, treba mi reduktor, hitno..

znaci to je reduktor za X5 koji stoji na automatskom menjacu, isti je i od 3.0 benzinca i od 3.0 dizela

samo je bitno da bude od automatika

p.s. treba mi za juce... ne verujem da cu naci ovde, al reko ajde da pokusam...

Link to post
Share on other sites

Ostoja u Čačku

065/6002001

032/382424

NEMA! :)

zvao sam ga.. i njega i onu njegovu Milicu.. znam Ostoju licno, al dzabe, nema to...

Link to post
Share on other sites

da bi skratio pricu, zvao sam:

Rade Stenka (Bgd, kod Lesca)

Mia (Pancevacki put)

Robert (mladenovac)

Sale Stefanovic (Mladenovac)

Ostoja (Cacak)

Neki auto otpad Dejan (nis)

Rasko Auto-Garant (cacak)

Drinjak (Bgd)

ne znam da li sam nekoga izostavio...

a da,

zvao sam Nebojsu i Zorana iz sapca...

nasao sam na par mesta reduktor za restilizovani model, to je reduktor sa nekim motoricem, sa nekom elektronikom ali ovaj moj nema niko... on je obican, mehanicki, bez bilo kakve elektronike.

to je vise-manje to valjda

nasao sam u Novom Pazaru kod nekog lika, to cu na kraju tako verovatno i resiti

samo sto mi je to predaleko, a da mi salje to mi je macka u dzaku sta ce poslati i kako ce to biti.

mogu da "skoknem" do njega da mi to namesti, mada je pitanje kako cu uopste stici do njega, a drugo mnogo para trazi za to, al ajd sad sta da radim...

Link to post
Share on other sites

Probaj i kod Dejana Nis

069/728660

i tog sam zvao, to je taj bmw otpad u nisu valjda, taj Dejan...

zvao sam ga, ima reduktor ali samo za manuelni menjac..

a taj mi ne odgovara, treba mi od automatika :angry:

Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam nasao neko resenje :dance3: xexe...

tj. sa tim covekom iz Novog Pazara sam sada pricao (23.30h) i salje na autobus za BG, bice ovde ujutru u 05h Boze zdravlja :)

Vala svaka mu cast na poslovnosti, a ima covek veliki servis za bmw, plus ima delove, plus radi remontovanje automatskih menjaca...

500e smo se dogovorili... to je kao cena dobra, svi kazu da bez 500e ne moze to da se nadje, cak idu i po 8,9 glava kad je frka... je*em ti zivot...

sad ostaje jos da se montira, ne verujem da cu sutra uspeti to da resim nedelja je, ali u ponedeljak u 09h ima da jurim da ga stavim :P

sreca pa auto nema problem, moze da se krece, samo zna da zapucketa tu i tamo prilikom kretanja...

menjao sam danas i kompletne poluosovine sa zgolobovima, 400e... strasno... 1000e ode kao da ih nije nikada ni bilo, kazu da je to mana na X5, poluosovine i kardan... sad ce valjda biti dobar

Link to post
Share on other sites

takodje kazu da ne treba kupovati X5 ako u svakom trenutku nemas u dzebu para bar za jos jedan ;)

pa to je sramota za BMW, iskreno...

ja ne znam sta bih radio sada da nisam imao pare da to platim?

sto je najcrnje od svega, pare sam imao ali rezervnog dela nigde ni za lek, ni polovnog ni novog...

u Delti se taj deo ceeekaaaaa, a ja hocu na put krajem nedelje. kosta malo vise od 1000e i najbolje je

resenje uzeti novo jer dobijas garanciju, ali dzabe kad nema. A za polovno su mi se svi nasmejali kad sam zvao

kao, hahaha, pazi da ga ne nadjes...

nebitno, bilo kako bilo evo mi ga reduktor, stoji na terasi gledam ga :D

ujutru idem da montiram.

resio sam ga u rekordnom roku :P :dance3:

Link to post
Share on other sites

p.s.

meni auto fala Bogu jos uvek radi lepo, ide itd.. samo se javio to neprijatno lupkanje na sredini automobila i to prilikom kretanja ili opterecenja vecih na manjim brzinama, ali ne pada mi napamet da se igram sa time i da tako idem na put posto to tako moze da lupka 2 dana i da se pokida skroz, a moze i da traje neko vreme, u zaivsnosti od stila voznje...

ja inace vozi dosta nervozno pa bi to kod mene svakako krace trajalo, ali ne pada mi napamet da sedim i cekam kad ce da rikne, resicu taj problem sad na vreme i gotovo.

pozz..

Link to post
Share on other sites

Bitno da si ga resio....napisi kako je posle zamene....

evo gotovo je...

tj. gotovo je bilo oko 11h prepodne

kako moze biti, druge poluosovine kompletne sa homokinetickim zglobovima i sa flansnama i trkacima do diferencijala, drugi reduktor takoreci nov, nov nosac menjaca...

sad radi sve do jaja.. :D :D

Link to post
Share on other sites

Moze li neki kontakt tel. servisa u Pazaru?

Poslato ti je na priv. nisam mogao sinoc da ti saljem poruku jer nisam imao mobilni pri sebi a drugo hteo sam da te najavim kod coveka.

Najavio sam te, zovi ga pa vidite sta cete...

pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Poz, je l' x5 E53 ima fabricki reduktor?

Naravno da ima.

(hajde da napisem rec-dve na forumu posle par godina neaktinosti :P)

Ali ne verovatno onakav kakvim ga ti zamisljas, kao npr. neki drugi terenci, ipak ovo nije terenac takve konstrukcije pa nema mogucnost BLOKADE reduktora ili diferencijala, tockovi se blokiraju elektronskim putem (kocnicama) u slucaju proklizavanja na gasu i to svaki posebno, po potrebi, to je odprilike to. Nije bas mozda najbolje resenje u smislu off-road performansi ali daje rezultate a gledalo se ipak i na lakocu voznje i luksuz koji ovakav tip vozila treba da pruzi (tj. da vecina stvari radi automatski).

Elem, reduktor sluzi da raspodeli snagu na prednje i zadnje tockove, sa njega idu kardanska vratila prema prednjem diferencijalu i osovinama i prema zadnjem diferencijalu i osovinama. On dakle deli snagu izmedju osovina.

Kod prvih X5 e53 (do restilizovanog modela) ta snaga je bila fiksna, malovise pozadi, ostalo napred. cini mi se 62 nazad 38 napred, ali moguce da gresim. Vec kod novijeg restilizovanog modela E53 postoji jedan aktuator u samom reduktoru, elektomotor koji pomera neke polugice i time dozira vecu/manju snagu na prednju odnosno zadnju osovinu. Taj sistem je tada nazvan X-Drive i prvi je (preteca) u nizu Xdrive sistema od tada pa sve do danas. I dan danas imamo X drive sistem koji je naravno jos napredniji od ovoga...

pozdrav.

Link to post
Share on other sites

btw. voleo bih da se ova tema ugasi, jer me nervira posto mi izlazi u google pretrazivacu kada se ukuca moje ime :D
a ostavio sam i br telefona (jbg moja greska, ali bilo mi je hitno resavanje problema, nazalost resio sam ga sam, a ne preko foruma... no dobro, vredelo je pokusati)

Takodje, problem sam davno resio tako da nema ni neke svrhe da egzistira... elem, sorry za poruku ali sta da se radi, pokusao sam da pisem direktno adminu svojevremeno ali odgovore nisam nikada dobio.. . ;)

pozdrav, Ivan.

Link to post
Share on other sites

..meni je izasla ova tema, kad sam kucao x5 e53 reduktor :D Mozda ce jos nekoga zanimati?

Reduktor po mom shvatanju sluzi da imas low-range brzine, velika snaga a mala brzina. To svakako nema x5. Sam si rekao bolje odma kupiti Njivu :D

Link to post
Share on other sites