Lose pali i radi po vrucini - M50


Recommended Posts

Pomagajte. Problem je u tome sto kada je napolju velika vrucina, kao ovih dana, motor tesko pali i lose radi, ide ok ali je primetna razlika u performansama u odnosu na rad kada je napolju svezije. Kada je svezije, pali na prvu i ide ekstra, Motor ne trosi ulje van normalinih granica, ne trosi antifriz, ne dimi. Plasim se da nije u pitanju kompresija motora, ali opet onda bi lose radio po bilo kakvim vremenskim uslovima sto ovde nije slucaj. Cini mi se kao da po vrucini ne pravi istu gorivnu smesu i da zbog toga teze radi. Proveravao sam MAF - ispravan. Sta jos moze da bude?

Unapred hvala!

Motor: M50 110kw, 1992g, 285000km

Link to post
Share on other sites

nakaci na dijagnostiku i gledajkolika je temperatura rashladne tecnosti a kolika temperatura usisnog vazduha. ja pre tipujem na ovo drugo! btw, kako si proverio MAF ?

Kada raskacim MAF, motor na leru radi normalno ali kada dam gas ne primi ga odma, kada ga ponovo prikacim radi normalno. Koja je uloga MAF-a da meri kolicinu vazduha ili temperaturu vazduha ili i jedno i drugo. Ako ima neke veze sa temperaturom, moguce je da on ne daje tacnu temperaturu po vrucini pa nevalja smesa goriva. Videcu na nekom otpadu da ga promenim pa javljam...

Link to post
Share on other sites

Pa ne treba da radi normalno na leru, eto on ti je otisao 99%, al ne skroz.. Prikaci na diagnostiku i prati live parametre, temp rashladne tecnosti i vazduha koji ulazi u motor i sve ce ti se reci. kao sto je zverko rekao uradi

Link to post
Share on other sites

Jos jednu stvar da navedem, nakon teskog prvog paljenja po vrucini, drugo pali na pola kljuca ali i dalje primetno losije radi u odnosu na rad po svezijem vremenu. Ovih dana probacu sa drugim MAF-om, ako ima jos neko neki predlog sta jos moze biti, pisite.

Link to post
Share on other sites

Pa ne treba da radi normalno na leru, eto on ti je otisao 99%, al ne skroz.. Prikaci na diagnostiku i prati live parametre, temp rashladne tecnosti i vazduha koji ulazi u motor i sve ce ti se reci. kao sto je zverko rekao uradi

Znaci MAF meri i kolicinu i temperaturu usisnog vazduha?

Link to post
Share on other sites

MAF meri kolicinu vazduha, senzor temperature je na usisnoj iza trotela, motori koji imaju MAF nemaju MAP (pritisak u usisnoj). mozda ti i dizne malo polivaju pa kad se sve sabere eto belaja. dakle, dijagnostika, temp usisa, temp rashladne tecnosti, tajming dizni. MAF nema veze sa paljenjem jer moze da radi i bez njega. iskljucis ga i ECU uzima neku srednju vrednost. sve ce da radi normalno samo ce performanse da budu losije.

Link to post
Share on other sites

trotel = klapna usisa... uzmi sezor temperature sa drugog auta a mozes i da kupis nov, nije skup, 1200din mada, najbolje je da prvo dijagnostikujes kvar pa da onda menjas delove jer je ovaj prvi nacin malo skup.

Link to post
Share on other sites

trotel = klapna usisa... uzmi sezor temperature sa drugog auta a mozes i da kupis nov, nije skup, 1200din mada, najbolje je da prvo dijagnostikujes kvar pa da onda menjas delove jer je ovaj prvi nacin malo skup.

Znas li koja je cena kacenja na komp pomenutog modela?

Link to post
Share on other sites

A da ti stavis lokaciju u profilu pa da pricamo dalje. Kacenje na komp neko naplacuje neko ne. Da znam odakle si rekao bih ti gde da odes da resis problem ovako se samo bezveze vrtimo u krug i mlatimo praznu slamu.

Link to post
Share on other sites

A da ti stavis lokaciju u profilu pa da pricamo dalje. Kacenje na komp neko naplacuje neko ne. Da znam odakle si rekao bih ti gde da odes da resis problem ovako se samo bezveze vrtimo u krug i mlatimo praznu slamu.

G.Milanovac

Link to post
Share on other sites