Recommended Posts

Evo ovako,u pitanju je M30 3.0 motor u mojoj e32 i od kad su pocele ove vrucine imam problema sa temperaturom u mirovanju..u toku voznje nema nikakvih problema,cak ni na 200 ali kad udjem u grad ili negde kreni-stani ili makar stajao u mestu temperatura ide polako gore do sredine izmedju normale i crvenog,kad krene otvoren put vraca se u normalu..u pitanju je voznja na plin,ler je na 700..ventilator je direktno povezan pa mislim da je tu problem posto nemoze dovoljno da ohladi motor,jel nebi bio problem ako bi digo ler na nekih 1200..?Kontam da bi brze vrteo i bar malo vise hladio,jel to nebi stetilo motoru..?

Link to post
Share on other sites

prvi problem ti je u vezi visko ventilatora. njega moras da zamenis i onda da operes rashladni sistem jer tokom godina koriscenja dolazi do zapusavanja celija a samim tim i do slabijeg protoka vode. zato zameni visko i mislim da ce sve biti u redu

Link to post
Share on other sites

Ako ti je ventilator direktno povezan, tj. visko je blokiran, i dalje ne moze da ohladi onda imas problem sa hladnjakom

Probaj da ga skines i operes lepo spolja, zna dosta smeca da se nakupi u sacu pa je hladjenje onda losije

A ako je zacepljen unutra, onda je situacija malo gora :)

Link to post
Share on other sites

jeste,blokiran je visko..zimus sam bio skidao hladnjak i cistio iznutra tako da moze biti spolja..Aj sutra cu da se bacim na to a i da ocistim sve..

Link to post
Share on other sites

Mozda je vodena pumpa, mislim ono u sustini nema vise ni sta da bude, jer pod vecim obrtajima vise, brze, okrece vodu, cim udjes u rezim stani kreni, smanjujes i protok vode. Tako da ako nije visko, problem ti je u pumpi, jer vidis i sam da cim je na leru krece da penje.

Link to post
Share on other sites

Visko,hladnjak,usmerivač vazduha ako ga nemaš zna da pravi problemu pomenutoj situaciji.Kad rikne pumpa,termostat ili dihtung onda diže temperaturu u svim režimima vožnje brzo,polako,grad,vani...

Link to post
Share on other sites

U nino pa nisam bas siguran, kad ostane zaglavljen termostat(zavisi u kom polozaju) moze da na otvorenom spusta temp a u mestu da dize.. Jbg svasta moze da bude, bez auta na licu mesta ne moze se utvrditi, ovo su samo pretpostavke i nagadjanja

Link to post
Share on other sites

Skinuo malopre hladnjak,ocistio,ocistio i ono malo crevo sto ide iz hladnjaka do posude posto je bilo zapuseno nekim "muljem",ozracili ga i utoku ozracenja temp na sredini,gas na 1500-2500 u par navrata drzanja pa kad se zagrijao isao je gas i do 3500-4000 i temperatura stalno na sredini..cim ga pustio i pao na 700 temperatura se lagano penje..Voda lepo cirkulise i radi sve..sa kazaljkom na sredini od normale i crvenog otisao da provozam i na 400metara vratio je u normalu..Mislim da je ipak visko..Nisam siguran dali je zaglavljen posto stalno vrti ventilator..Razmisljam da sutra probam onaj Sukijev patent reparacije,ako je crko nemam sta da izgubim..

Link to post
Share on other sites

bice da je visko jel da..?Posto me cudi da i kad je na mestu a dizem i drzima ga na 2500 a cak i na 4000 temperatura normalno..cim krene ler na 700 ode i temperatura..Kao da ventilator sporo vrti pa nema dovoljno protoka za hladjenje..

Link to post
Share on other sites

Au pa brate ti nam nisi rekao da je visko MOZDA zaglavljen, pa i kad je nov on vrti stalno!! Otisao ti je visko nema ti sta tu dalje da razmisljas, ja sam mislio da si ga zavario ili sta vec. Pazi sledeci put kako se izrazavas, tesko da ti neko moze pomoci ako ne kazes kako jeste.. Ako ti to ne uspe sa reparacijom, stavi ga direkt dok ne kupis novi ako nemas love trenutno.. Srecno

Link to post
Share on other sites

Ma debil,nisam znao ni sam pa napisao bez provere..izvinjavam se..Aj probacu da resim sa reparacijom,valjda ce uroditi plodom a kasnije novi..

Link to post
Share on other sites

Ma i meni je sve isto tako,meni visko izbagovo otisao u out :D pa cekam da igor iz zuca nabavi jedan

visko ti je u pitanju

Samo ti pisi, ako je oslabila vodena pumpa, a covek sjebe ispravan visko, hoces ti da mu kupis novi? ;)

Link to post
Share on other sites

Od obaveza na poslu nikako jos da se latim posla oko reparacije, a i drugar mi doneo iz servisa na probu jedan visko pa cu sutra zameniti i isprobati da vidim dali je on u pitanju..

Aco cekam te da se javis i svratis..ako nebudemo resavali problem bar da se vidim i osvezimo uz nesto hladno.. :))

Link to post
Share on other sites

Montirao drugi visko i sve radi kao treba..medjutim,repario sam i stari visko po sukijevom uputstvu i sa njim radi sve extra,2 dana cackao,isprobavao i temperatura nemrda sa sredine.. :) Svaka cast sukiu..

Link to post
Share on other sites