Detonacije na 530i


Recommended Posts

Auto ne ide preko 5000rpm, slabo vuce, na niskim obrtajima i pri paljenju ponekad se desi detonacija koja izbije kuciste filtera. Dakle obican plin je na njemu, lovato isparivac. Da li je do smese, ili je mozda mali isparivac pa ne ide preko 5000rpm? Takodje je i velika potrosnja plina(preko 20l u gradu). Od cega krenuti? motor je 530 12v

Link to post
Share on other sites

Prvo sto si se ubedacio sa krmacom od motora, a drugo, neces mi verovati, ali posle svih prepravki, ulaganja, ZIVACA I VREMENA, neces imati ono sto zelis, na obicnom plinu! Znaci, vidi u nekom proverenom servisu ispravnost svog vozila, zameni sto ti se kaze, tj.ono za sta se ustanovi da je neispravno(protokomer, svecice, razvodnu kapu, kablove,.. itd.), pa onda ugradi sekvent i vozi se kao covek, godinama! Savetujem te iz licnog iskustva, do duse, moj ima 2000ccm, ali ipak je 6-ak, i sve sam menjao, a i dalje imao najeba, tako da ga vozim vec 6 meseci na benzin(do duse drugi mi je auto, pa se manje vozi), ali ugradicu sekvent, to je sigurno!

Link to post
Share on other sites

Uvek ces na obicnom plinu imati problema sa pucanjem i ostalim stvarima, sa tim se pomiri...

Prvo zameni Kapu, Ruku, Svecice, Kablove. I onda odes do servisa da ti nasteluju plin, ako se i dalje to desava onda je moguce da je protokomer. I pri paljenu ces uvek imati problema, da nekad nece da upali, pa moras sa benzina na plin....

Link to post
Share on other sites