Recommended Posts

Danas kupio druge dizne,ondeo ih na ultrazvucno ciscenje i majstor reko da su sve dobre i da dobro bacaju,namontirao na auto,mnogo bolje radi ali opet na visokim obrtajima se zagusi skroz i nece da vuce. kad upalim auto trokira po malo i probije posle radi lepo,i izbaci po malo crnog dima,neznam sta sad da mu menjam vise,zamenio i svecice i filter za gorivo,i pumpu za gorivo evo i dizne sredio i isto.. Dali regulator pritiska moze da zajebava tako?? ili nesto,pomoc ako moze :) Auto je 1.6 m40 kocka

Link to post
Share on other sites

Pa dao sam ti i regulator na rail-u,to ti je sve dobro,protokomer te zajebava sigurno,ili glavi ili je elektronika pobrljavila,mozda da probas sa drugim kompjuterom.

I jesi merio kompresiju??

Link to post
Share on other sites

Jeste usis sa onom klapnom za plin,druze ne odgovara mi rail nije isti ni regulator,stavio sam dizne na moj rail sa mojim regulatorom... :D Ti si mi poslao od e36 izgleda nije isto ni raspored creva... Neznam sta da mu radim vise :)

Kompresiju nisam merio,ali auto ne trosi ni gram ulja,ne dimi plav dim nista,na plinu radi savrseno..

Link to post
Share on other sites

Sad gledao klapnu na protomeru i nije zaglavljena,upalio sam auto na benzin i iskljucio dzek za protokomera i rad se na 1 sec promenio i onda sve isto,znaci radi isto sa protokomerom i bez njega,jel to znaci da je crkao on?

Link to post
Share on other sites

Danas zamenio i protokomer i auto dosta bolje radi,ali opet je prisutno trokiranje na visokim obrtajima,zagusi se skroz i mora da stanem da ga isturiram par puta.. Sve sam promenio,jos regulator pritiska goriva da zamenim i da vidimo posle,neznam vise sta da mu radim...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ljudi ja neznam sta da mu menjam vise,sve zivo izmenjao i auto nece da radi lepo na benzinu,upalim ga trokira moram da ga isturiram preko 3000 da bi smirio rad,i onda radi,isto tako cim predje 5500 on se zagusi i posle nece da radi lepo trokira,menjao dizne,stavio druge ciscene u kadici,druga pumpa za gorivo nova,filter za gorivo,probao drugi protokomer isto se desava,jedino regulator pritiska goriva nisam zamenio...Menjane svecice ulje sve to uradjeno i nista..Auto ne trosi ulja ne dimi plav dim..Na plinu radi odlicno..

Link to post
Share on other sites

Brate nisam merio pritisak,pretpostavljam da naleva mnogo goriva cim izbacuje crn dim kad ga isturiram jace.. probacu to da pritisnem klestima to crevo.. Pumpa je nova nebi trebalo da ima slab pritisak.

Link to post
Share on other sites

Heheh,ma pare nisu problem,para nema..Nego sutra idem na dijagnostiku i da vidimo sta ce da kaze..Dali struja moze da pravi takav problem,kapa ruka kablovi??? kako da proverim to?

Link to post
Share on other sites

brate obavezno proveri razvodnik,imao sam isti problem na vw scirocco i takodje bacio brdo para na sve moguce pumpe regulatore pritiska...

I na kraju je problem bio u razvodniku tj. kolodavacu u razvodniku koji daje signal za paljenje,on crkne ili povremeno prekine sa radom (u visokim obrtajima) i onda dolazi do trokiranja i crnog dima kroz auspuh!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...