Prvi BMW(prvi auto)


Guest nerro7

Recommended Posts

Pozdrav kolege!

Iz naziva vidite moju i ćaletovu dilemu. 3-5-7...

Meni bi bio prvi auto, stalni. Dosad sam vozao 7 auta ali premalo. Sa svakim sam presao po 100km.

Kupio bih neki BMW dizel. E36,E46,E34,E39,E32. Sedmica je velika pa bi prva otpala...

Može pomoć, saveti... Hvala unapred.

p.s. ili da kupim prvo neku kantu da pređem xxxx kilometara pa onda bembaru?

Link to post
Share on other sites

Po meni prvo 2.0 neki za pocetak,plincuga i benzin za izvljavanje...po meni e30 da uzmes,ali sada tvoj izbor

Ma 1.6 je meni dovoljan-za početak, ja vozim polako, uživam u vožnji. Naravno da volim da auo može brzo da ide...do nekih 180 bez problema. Naravno da i slavni E30 ulazi u obzir i to bih ga duže zadržao, npr dok ne bude ovakav: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4671854-FS-1990-BMW-e30-Custom-Grey-735-new-engine-swap-Minty-Fresh

Ali sada me muče početničke muke koje mislim da mogu rešiti sporom vožnjom pa polako...

Link to post
Share on other sites

koje muke?

toliko nizak nije za srbiju taj e30,ja moj da spustim jos 2-3cm. ode u ku..c kad ulazim u svoju ulicu ili veci trotoar

Ma neke sitnice, uglavnom beznačajne. 5 dana za volanom i nema ih.

Normalno da nije. Drugar ima z101, spuštenu na nekih 10-ak cm od zemlje, najbliže zemlji su one sanke napred. Kad god idemo kod druga u mačvanski Prnjavor, on kuka i vozi manje od 50kmh.

Link to post
Share on other sites

Nisi naveo cifru, a to je veoma bitna informacija :rolleyes:

do 7000€, ali bih najsrećniji bio do nekih 4-5000 za kola i da uložim u njega... npr 2000.

p.s. limarijski mora da bude kao od fabrike, a e30 može da ima malih sitnica za popraviti.

Link to post
Share on other sites

Filipe prodaj coveku kocku za 5k eura pa nek je sredi za jos 2 ;)

E46 benzinjaru na plin i samo teraj :)

Ne bih da vređam dok ne vidim, ali ja bih te pare za e30 dao samo ako ima m3 šasiju-limariju...

I to je opcija.

Link to post
Share on other sites

Šala prihvaćena :D

Oglase znam napamet, svaki dan ih gledam poslednjih 10-ak dana.

E46 mi je onako, malo viši da kažem standard. E36 je meni dovoljan, znam kakav je e30 kvalitet, par puta sam bio vožen u njemu po 1000km bez prestanka(par pauza) a bio je 2.4d, sad mislim da je e36 perfektan. Samo štop za e46 je ihahaj, mislim na cenu.

Nismo brojnija porodica, svi smo do 180cm visine, a kola bih najviše vozio ja. Ćale planira sebi da uzme renoa megana sa onim dupetom pozadi, ali tek za godinu dana.

Registracija nije problem do nekih 60000 bih mogao da "progutam". E sad koliko je za 3.0 nemam pojma, ne znam ni koliko je za e36 2.5 ?

Link to post
Share on other sites

Za 2000-to godište za 2.5 je oko 50 hiljada, a za 3.0 oko 80 hilajada sa novim tablicama i saobraćajnom. Imaš kalkulator ovde:

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=Info_za_registraciju〈=sr

Hvala!

Evo sad sam uneo podatke i ispade oko 88000 za 3.0d

Jesu ovi naši seronje, mnogo skupo a nema potrebe. U Americi dodge vipera od 8000 kubika registruješ za 140$+ neka osiguranja jer su obavezna i sve te izadje oko 300$ tj oko 23000 dinara.

2.0 je taman. Ionako je gorivo otišlo u nebesa...

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je osiguranje u Americi tako jeftino, a siguran sam da je u EU daleko skuplje nego kod nas. Pak, takse su jeftinije, a kod nas je porez na upotrebu najveća stavka za veće kubikaže :unsure:

Link to post
Share on other sites

Možda 525d E39?

Imam informaciju iz prve ruke. Kum je tamo. Kod njih je to osiguranje kvartalno, pa osiguranje izadje na 1200$ godišnje, s tim što oni mogu i bez osiguranja ali ako napraviš sranje, ode kuća i oko kuće i prodaš bubreg da platiš sve...

Može jašta. Samo petica je to, nama u e30 malko tesno, e36 je taman, e46 isto.

Biće ovako kada krenem da obilazim kola redom, u izbor padaju:

e36,e46,e39. 1.8is,2.0,2.5.

Link to post
Share on other sites

Filipe prodaj coveku kocku za 5k eura pa nek je sredi za jos 2 ;)

E46 benzinjaru na plin i samo teraj :)

ako mi da 5k evra dajem odmah,i prodajem kevu uz nju za te pare :D hahahha sala naravno :P

Link to post
Share on other sites

Filipe daj makar slike neke... da vidim tu tvoju aždaju :D

E46 je ekstra auto. E36 mi je taman.

Juče je drugar kupio golf4 1.9tdi 101ks. Sinoć smo se vozali. Danas je u NS da reši papire.

Unutra je ekstra, ništa se ne čuje, auto lepo vuče, ali... ono plavo osvetljenje kontrolne table mi nikako ne leži.

Hoću reći da mi je golf iz 2002-e godine iznutra po udobnosti isti kao e30, što se buke tiče, jedino je e30 lepši, kvalitetniji i možda meni "udobniji" jer kad sam god u bilo kojem bmw-u, pardon BMW-u meni kez od uha do uha.

Danas svi hoće sigurnost, tj novija kola. Mi smo sa e30 87-o 2.4d znali da pređemo 1000km bez pauze bez kvarova ikakvih, sumnjam da to jedan npr hyundai može a da mu makar nešto ne počne da zeza

Ovako, da rezimiram:

E30 2.0, 2.5, posle nekog vremena pakovanje 3.5 iz e32, m-tech paket, borbet A...

E36 1.8is, 2.0, 2.5, 1.8tds

E46 2.0 150ks, mrzim onaj od 2.17ccm, 2.0d

Link to post
Share on other sites

Ovako, da rezimiram:

E30 2.0, 2.5, posle nekog vremena pakovanje 3.5 iz e32, m-tech paket, borbet A...

E36 1.8is, 2.0, 2.5, 1.8tds

E46 2.0 150ks, mrzim onaj od 2.17ccm, 2.0d

Izvini, samo jedna konstatacija... Ako već imaš novca i mogućnosti, ne vidim zašto ne ideš na najbolji auto koji možeš da priuštiš, uzevši naravno u obzir i obaveze o kasnijem pravilnom održavanju? Svaki BMW je auto sa dušom i ni jedan brend ne pravi automobile sa kojima njihovi vozači tako lako i tako brzo postaju jedno, tim, ekipa... Poštujem ja "kockicu" jer je ona ponajviše udarila temelje ovome što je BMW danas, naročito u nižem i srednjem segmentu premium klase, poštujem je kao ikonu ne samo BMW-a već i automobilske industrije 20. veka, nema spora oko toga... Njen naslednik E36 je samo nastavio tamo gde je "kockica" stala, preuzeo "štafetu" i preneo slavu BMW-a dalje, završivši prestankom proizvodnje simbolično ne samo jedno poglavlje nego i vek u čijoj je zadnjoj deceniji BMW ponajviše napredovao u smislu prodaje na svetskom nivou, što je naravno doprinelo finansijskoj stabilnosti i pozicioniranju tog brenda na tržištu uopšte. Nije tajna da je upravo u tom periodu, najprodavaniji model BMW-a bila upravo trojka E36, koja se može smatrati isto tako zaslužnom serijom koliko i E30 u sticanju današnjeg statusa i prve pozicije BMW-a po broju prodatih primeraka u premium segmentu. Izlišno je pominjati doprinose i uspehe Motorsport verzija modela E30 i E36 i njihove brojne uspehe na automobilskim trkama, i komentarisati koliko je to značilo za prestiž i imidž koji BMW danas ima. Sve to stoji, i sve je to "uklesano" u vremenu...

Ali, ako imaš mogućnosti da kupiš E46, ne znam zašto uopšte razmišljaš o tim serijama jer i pored sveg ranijeg napisanog, E46 je jednostavno bolji auto, po svim stavkama i kriterijumima, a tek onu najbitniju, a to je bezbednost, i da ne pominjem, jer je tu napredak u poredjenju sa prethodnicima verovatno i najveći. Iskren da budem, čudni su ti rezoni. Da si tip koji ima "fetiš" za odredjenim autom, kao što ima ljudi koji će da kupe na primer E30 M3 jer im je to najbolji auto ikada i ništa ih drugo ne interesuje, razumeo bih te. Ali ti nisi taj, jer da jesi ne bi ovo pitanje ni postavljao. Znači ostaje ovo drugo, a to je da je moj savet da kupiš najbolji auto koji možeš da priuštiš i održavaš. Moja preporuka E46, u verziji 318i restyling sa N42 Valvetronic motorom, ili 320d uz opasku da ćeš imati daleko skuplje održavanje i potencijalno poveća ulaganja o kojima kod benzinca ne možeš ni da sanjaš. Moja dva centa, a ti kako hoćeš.

PS. Što se boldovanog dela tiče... Ne znam zašto mrziš taj model ali tvoje pravo. Nije što slučajno imam upravo takav auto, ali evo reći ću ti razliku izmedju njega i modela 320i sa 150 KS. Sa ovim drugim ne možeš da na usponu na Majdan "isprašiš" najnoviji Audi A6 2,0 TDI sa 170 KS od 65 000 evra ;) Trebalo je videti lice vozača istog kad sam ga ablendovanjem "zamolio" da napusti srednju traku i prozujao pored njega nonšalantno u 10 godina starijem i 10 puta jeftinijem autu. Neke stvari su neprocenjive, za sve ostalo tu je Master Card... :lol:

Link to post
Share on other sites