Pokazivač temperature motora ne radi


Recommended Posts

zicu davac pipnes na masu da vidis da li ce da mrdne kazaljka,ako mrda davac je,ako ne mrda sat ili instalacija

Link to post
Share on other sites

Pokazivač u opšte ne reaguje,stoji u plavoj zoni non-stop od kako sam kupio auto.Šta prvo da proverim?Hvala!

resio sam isti problem pre 2 nedelje.u satu imas 2 baterije koje kad crknu,ne radi satic temperature,hoce nekada da zeza satic za gorivo i zezaju lampice za inspection.sve korisno sto ti treba,naci ces odgovor na ovom linku,i ja sam dosta toga resio bas odatle :pleasantry:

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=reply_post&f=87&t=18738&qpid=173785

Link to post
Share on other sites

zicu davac pipnes na masu da vidis da li ce da mrdne kazaljka,ako mrda davac je,ako ne mrda sat ili instalacija

Probao sam to sa žicom drugar mi je rekao,i ne reaguje uopšte...

Link to post
Share on other sites

resio sam isti problem pre 2 nedelje.u satu imas 2 baterije koje kad crknu,ne radi satic temperature,hoce nekada da zeza satic za gorivo i zezaju lampice za inspection.sve korisno sto ti treba,naci ces odgovor na ovom linku,i ja sam dosta toga resio bas odatle :pleasantry:

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=reply_post&f=87&t=18738&qpid=173785

Moraću da skinem sat pa da pogledam te baterije...hvala na pomoći! Nešto ovaj link nije u redu :(

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zamenio sam baterije,ali pokazivač opet ne reaguje.svetle mi crvene lampice ali jedva i trepće mi inspection ali ne stalno....Stvarno ne znam šta da radim...(možda su gremlini :) )moraću kod nekog elektroničara.

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam baterije,ali pokazivač opet ne reaguje.svetle mi crvene lampice ali jedva i trepće mi inspection ali ne stalno....Stvarno ne znam šta da radim...(možda su gremlini :) )moraću kod nekog elektroničara.

na motoru imas racvu prema hladnjaku,na njoj 2 creva,jedno ide na hladnjak,a drugo dole na termostat,na toj racvi imas termo davac i ide jedna zica na njega sa papucicom,proveri njega,da nije los kontakt,ostecena zica ili da nije on crko,takodje,ako si menjao baterije u satu,morao si staviti NC baterije ( nikl-kardijumske ) inace sa drugima neces nista postici,a nisu skupe,ja sam ih nasao ovde,u jednoj prodavnici racunara za 120 din.komad :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ako ti samo temperatura ne radi,moze biti par stvari.prvo proveri kontakte i termodavac,ako nije to,mogu biti i baterije u km satu,ja sam imao isti problem kad su crkle baterije u satu,kad sam ih zamenio,sve radi :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Skini buksnu sa termodavaca na motoru, daj kontakt i buksnu prisloni na masu tj na motor ili neki njegov metalni deo i ako ti kazaljka na saticu za temperaturu zakuca u desno tj ode u crveno polje, to znaci da je satic ispravan...za to ce ti trebati necija pomoc, jer neces moci da u isto vreme budes na dva mesta :P E sad...Da li se kazaljka ipak pomera i dodje do plavog polja ili ne mrda...jer kad je motor potpuno hladan pokazivac je ispod plavog polja, a kako se motor greje onda kazaljka krece ka plavom polju...samo na to obrati paznju...da li se barem malo pomera? Ako se pomera, onda ja mislim da je termostat, jer je zaglavio i ostao otvoren i ne moze da postigne radnu temperaturu...A ako ti satic uopste ne radi tj kazaljka se ni malo ne pomera, onda je najverovatnije riknuo termodavac...nadam se da sam bio od pomoci :)

Link to post
Share on other sites

Probavao sam to da stavim na masu i ništa,ne pomera se u opšte ni u toku vožnje.Jedino mi preostaje da proverim da nije negde žica u prekidu.

ako se ne pomera u opste,kladim se na baterije u satu,to je bio problem i kod mene,sve je radilo osim pokazivaca temperature,preturio sam celu instalaciju i nista.tek kad sam rasturio kilometar sat,imao sam sta da vidim,baterije iscurile,a sa druge strane dosla je zima i niske temperature,a tada baterije kao i akumulatori,gube cak i do 50% na kapacitetu,tako da ako uzmemo u obzir da vozimo aute po 20 i vise godina stare,nije cudno i da su baterije riknule.ako menjas baterije,moraju biti NC ( nickl-cardium ),tj punjive,ja sam moje kupio za 240 din.2 komada,a prosto ih je zameniti,leme se na stampu.evo na ovom linku imas kompletno objasnjenje koji su simptomi kad crknu baterije i kako se menjaju,takodje imas i gomilu korisnih stvari objasnjenih kako ih mozes sam odraditi :pleasantry:

http://www.bimmerdiy.com/dir/e30

Link to post
Share on other sites

ako se ne pomera u opste,kladim se na baterije u satu,to je bio problem i kod mene,sve je radilo osim pokazivaca temperature,preturio sam celu instalaciju i nista.tek kad sam rasturio kilometar sat,imao sam sta da vidim,baterije iscurile,a sa druge strane dosla je zima i niske temperature,a tada baterije kao i akumulatori,gube cak i do 50% na kapacitetu,tako da ako uzmemo u obzir da vozimo aute po 20 i vise godina stare,nije cudno i da su baterije riknule.ako menjas baterije,moraju biti NC ( nickl-cardium ),tj punjive,ja sam moje kupio za 240 din.2 komada,a prosto ih je zameniti,leme se na stampu.evo na ovom linku imas kompletno objasnjenje koji su simptomi kad crknu baterije i kako se menjaju,takodje imas i gomilu korisnih stvari objasnjenih kako ih mozes sam odraditi :pleasantry:

http://www.bimmerdiy.com/dir/e30

Stavio sam punjive baterije Varta 1600 mili amper časova,250 dinara komad.Ugasile su mi se zelene lampice a crvene mi svetle non stop ali jedva...

Link to post
Share on other sites

Ja imam problem sa satom ali ne sa plavim vec sa crvenim :))) Naime, desna strana table ne radi (obrtaljka, trenutna potrosna i temperatura motora). Nekad temperatura `proradi` i stoji na sredini ali uglavnom je na maximumu ili blizu maksimuma. Sto se tice nivoa vode sve je super... sta moze biti???

Link to post
Share on other sites

Meni se desavalo isto to da ne radi pokazivac temperature, a istovremeno i lampice za servisni interval stalno bile u crvenom. Promenio sam baterije i preletovao hladne lemove gde god sam mogao da uocim "hladan lem", a imalo ih je ohoho. Temperatura ce proraditi, pa bar u mom slucaju je tako bilo kad sam prespoijo trijak. Ali obzirom da su to table po 2 decenije stare ima tu jos sto sta da se lemi, menja, prcka, tako da je moja preporuka kupi neku ispravnu, one i onako nisu skupe.

Link to post
Share on other sites